Wątek: Drastyczne podwyżki w cennikach ofert na kartę w Play i RedBull Mobile od 15 lutego

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post

Exclamation Drastyczne podwyżki w cennikach ofert na kartę w Play i RedBull Mobile od 15 lutego

Informację otrzymałem w papierowym liście od Play. List taki jak w ostatnio zamkniętym wątku, jednak uważam że sprawa jest na tyle poważna, że powinien być o tym otwarty wątek.

Z najistotniejszych zmian:

Krajowe połączenia głosowe do wszystkich sieci - rosną do 30gr za minutę. Taka sama będzie też cena w roamingu w Strefie Euro.

Cena krajowego SMS ma wynieść 19gr. Tyle samo za SMS w roamingu w Strefie Euro. (te zmiany nie dotyczą Play na Kartę odNOWA)

Takie poziomy cen były kilkanaście lat temu. Jestem z Play od początku, próbowałem wielu taryf. W całej historii takich podwyżek nie pamiętam.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji o tych podwyżkach nigdzie w Internecie, dziwne, bo zjawisko bezprecedensowe. Czy to wynik jakichś unijnych nacisków wymuszających ujednolicenie cen?

Niestety forum mocno kompresuje załącznik: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191227_191802.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	55.4 KB
ID:	8003
    Ostatnio edytowane przez inspector ; 27-12-2019 o 19:20 Powód: Dopisek

2. BEST_ANSWER_PLACEHOLDER
    Hardcore Player Awatar m@rtin
    Większość ma aktywne pakiety bez limitu, dlatego nie zwrócą na to uwagi... Ceny we wszystkich sieciach są podobne.

Cytat Zamieszczone przez m@rtin Zobacz posta
    Większość ma aktywne pakiety bez limitu, dlatego nie zwrócą na to uwagi... Ceny we wszystkich sieciach są podobne.
    Nie we wszystkich sieciach bo np w a2mobile to 10gr za minute i SMS
    Ostatnio edytowane przez LILILO ; 02-01-2020 o 19:51

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd
    Ale podwyżka i tak mam wszystkich w Play i najczęściej biorę pakiet bez limitu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie dziwi mnie że dla większości osób te zmiany nie zmienią zupełnie nic, jednak myślę że jest trochę takich jak ja, jadących po taniości, dzwoniących poza play na tyle rzadko, że żadne pakiety nielimitowane się nie opłacają. Teraz pewnie z konieczności kolejnym osobom zaczną się opłacać

Cytat Zamieszczone przez inspector Zobacz posta
    Nie dziwi mnie że dla większości osób te zmiany nie zmienią zupełnie nic, jednak myślę że jest trochę takich jak ja, jadących po taniości, dzwoniących poza play na tyle rzadko, że żadne pakiety nielimitowane się nie opłacają. Teraz pewnie z konieczności kolejnym osobom zaczną się opłacać
    O ile to prawda, widzimy tu po raz pierwszy od 20 lat początek bardzo niepokojącego trendu: ceny połączeń przestają spadać, a zaczynają rosnąć. A przecież jeśli stawka za sekundę pójdze wyraźniej w górę, wtedy tę samą drogą podążą pakiety.

Pomarańcz jako pierwszy zmienił cennik. Teraz robi to Play. Hmmm spadają ceny roamingu EU a wzrastają ceny krajowego

Zobaczycie, że to ruszy lawinowo. Najpierw wezmą się za cenniki a potem zmienią formuły na kartę by nie były nielimitowane lub żeby nie były tak tanie, Orange już zrobił podwyżki a reszta na pewno podąży tym tropem bo to się im opłaca.
    Potem wystarczy tylko wypowiedzieć umowy dla cwaniaków siedzących na tanich taryfach na czas nieokreślony za 20-25zł i będą mieli wybór: zostać na droższych ofertach lub przejść do konkurencji gdzie też będzie drogo.
    Taka sama sytuacja była w Niemczech chociażby pare lat temu. Karta jest nieopłacalna aktualnie a abonament to 25-30+ euro (czyli około 100-120zł) i taki abonament się opłaca operatorom.

No rzeczywiście są to drastyczne i straszne podwyżki.
    Biorąc pod uwagę, że wszystko tanieje, ludzie chcą już pracować za pół darmo, to dziwię się takiej decyzji Play.
    To straszne dla niektórych Januszy. Podwyżka w kwocie pół piwa miesięcznie. To jest skandal. Tym bardziej , że ceny prądu regularnie spadają .
    Podobno po Nowym Roku prąd już będzie za darmo dla firm. Woda i śmieci też potanieją. Stacje przeważnie stoją po rowach to i dzierżaw żadnych nie trzeba płacić.
    No i co sieć zrobi jak tacy wartościowi klienci co im wiecznie mało i drogo wyniosą się do innych Opów? Zarząd Playa będzie tego jeszcze srogo żałował!!!

Cytat Zamieszczone przez piotrmak Zobacz posta
    To straszne dla niektórych Januszy.
    Właśnie swoim bezwartościowym postem dałeś popis Januszostwa i cebulactwa w jednym. Pewnie sam masz na imię Janusz. A może Seba?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów