Wątek: PowerBank - jak długo ładować?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
    Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Chodzi o ładowarkę z gniazdem USB do której można podłączyć kabel dowolnej długości. Wygodne rozwiązanie jeżeli chce się dopasować sprzęt do miejsca a nie np. schylać pod biurko ładować na podłodze albo na parapecie. Koszt przyzwoitego kabla do ładowania może być porównywalny z ładowarką, ja np korzystam w pracy z 1,80 m bo taki mi pasuje.
    Masz racje, długi kabel jest przydatny, a ładowarki mają do 3 gniazd, ja mam power z mozliwością ładowania solarem i swietnie się spisuje

Hardcore Player
    jak jest z długością ładowania, np im dłużej się ładuje baterie czy power bank to bardziej się osłabia?

prawda to czy mit ?

Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez ciekawy Zobacz posta
    jak jest z długością ładowania, np im dłużej się ładuje baterie czy power bank to bardziej się osłabia?

prawda to czy mit ?
    Wszystko zależy od power banku, stare modele nie miały blokad i mogło dłuższe ładowanie uszkodzić , dlatego zastosowano diody zmienne kolorowo, by wiedzieć kiedy jest naładowane, tak jak z telefonami, gdzie jest info o wyłączeniu ładowarki.
    Jezeli rozładowana całkowicie to ładowanie ok 4 godzin, jeżeli doładowanie to zależy może skrócić moc baterii power, zależy od układu pamięci.
    Ostatnio edytowane przez jerzy.zach ; 01-10-2019 o 17:01

Cytat Zamieszczone przez ciekawy Zobacz posta
    ładowarka zwykła do smartfona, power bank 4000-5000 mAh
    Można policzyć. Ładowarka 5V*1A=5W, powerbank 5Ah*3.7V=18.5Wh, czyli naładowanie 18.5Wh/5W=3:42. Tyle w teorii, bo trochę zależy od kabla (jakości i długości), temperatury otoczenia, sprawności układu ładowania. W praktyce 4 godziny powinny wystarczyć.

juz w pawerbankach sa zabezpieczenia ze automatycznie wyłoncza ładowanie jego po 100% jego naładowania juz we wszystkich tak jest zrobione

Hardcore Player
    Aż lampka zgaśnie. Albo zabłyśnie.
    Zgodnie z Users Manual.

- - - Updated - - -

Aż lampka zgaśnie. Albo zabłyśnie.
    Zgodnie z Users Manual.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów