Wątek: Aktualizacja w niedziele ? Włamanie na modem?

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 122
    Hardcore Player
    Z nowinek: po aktualizacji nie działa HManager, być może również inne programy diagn. dla Huawei. Nikt nie pochwalił się nowym (?) WebUI i funkcjami które oferuje. Nr. aktualizacji z bez-kabli: 22.333.63.00.264.
    Komentarz do aktualizacji: w razie problemów z aktualizacją prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym Huawei (?)

PS. @cinek, jesteś pewien źródła tej aktualizacji ? To nie robota ludzi z XDA czy podobnej grupy ?

Hardcore Player
    Aa.. modem brand Play dla jasności

Oryginał firmware zaczyna się od 21.

Hardcore Player
    Nie rozmawaimy o oryginał soft ale brand play obecna wersja. To co pisze bst01 potwierdza mi wsparcie huawei ze może być to wirus który jest niewykrywalny przez antuwirusa bo zawiera opis update jak pisałem opis w w redirect jest updata zamiast update. Do serwisu by wgrac oprogramownie mam blisko tylko 100 zl za wydanie najnowszego softu który gdy mam wirusa nic nie da. Wg mnie jeslintyle dni play nie onformuje i nietypowa pora komunikatu aktualizacji to musi być opracowany atak. Tak. Chodzi o ten soft który podaje bst01. Ja yrz zwróciłem uwagę na opis by kontaktowacs ie ze wsparciem huaeei co jest niezasadne bo soft jest tu konretnie playa.

- - - Updated - - -

Play4u a gdzie ty to wysyłasz? Czy twoje uprawnienia pozwalają wysłać mail by nie trafił automatycznie do kosza na biuro prasowe. Może te ksiezniczki dadzą rade się dowiedzieć. W końcu chodzi o public relations a tak się teraz tytułują.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @ujawniacz prawdy, gdy będę mieć informacje, niezwłocznie Cię o tym poinformuję.

Cytat Zamieszczone przez ujawniacz prawdy Zobacz posta
    ze może być to wirus który jest niewykrywalny przez antuwirusa

Możesz się upewnić czy masz czysty na 100% system. Musisz ściągnąć odpowiedni program i wkleić logi do sprawdzenia np na tym forum:
    https://forum.dobreprogramy.pl/c/dla...bezpieczenstwo

Szczegóły masz w podpiętych wątkach.

Hardcore Player
    @kolor1 zanim zadam komuś prace musze zebrac dowody czym jest ta aktualizacja . Moze to być zakamuflowany atak typu koparka kryptowalut lub pozyskujące dostep do konta bankowego przez pozyskanie hasla . Gdyby play wydał nowy soft to nikt z play nie unikał by odpowiedzi a tu każdy milczy .
    Ostatnio edytowane przez ujawniacz prawdy ; 13-09-2019 o 12:47

Hardcore Player
    Z drugiej strony gdyby to był wirus to play tez miął by opory przed przyznaniem sie bo wylał by sie hejt gdyz to modemy playa.
    Sytuacja z info o aktualizacji bez wyjścia bo nawet serwis który wgrywa soft nie ma dostepu do tej informacji jakąwersje softu operatorskieg wgrywa.

Hardcore Player Awatar Dorotea
    Cytat Zamieszczone przez ujawniacz prawdy Zobacz posta
    Kto mam modem HUAWEI e3372 hilink brandowany PLAYem niech poda aktualną posiadaną wersje softu modemu .
    Niezła afera Play nic nie wie o swoim sofcie

Mam taki modem zakupiony w zeszłym roku w salonie Play z ich brandem i rzeczywiście dostał on aktualizację z panelu modemu: http://192.168.8.1/html/update.html

Obecna wersja:
    Wersja oprogramowania modemu: 22.333.63.00.264
    Wersja interfejsu www: 17.100.20.00.264

Co dokładnie wnosi ta wersja nie wiem, ale pojawiły się dodatkowe opcje aktualizacji, uPnP, odnoszę też wrażenie, że modem działa lepiej niż poprzednio.

- - - Updated - - -

Tyle informacji jest dostępnych na stronie modemu:
    Zasady zachowania poufności informacji Huawei
    W celu świadczenia lepszej usługi urządzenie będzie automatycznie uzyskiwało informacje o aktualizacji oprogramowania od Huawei oraz operatora po połączeniu z Internetem. Proces będzie wymagał użycia komórkowej transmisji danych oraz dostępu do identyfikatora unikatowego urządzenia (IMEI/numer seryjny) oraz identyfikatora sieciowego usługodawcy (PLMN), aby sprawdzić, czy aktualizacja urządzenia jest wymagana. Poza tym urządzenie obsługuje funkcje automatycznego pobierania i instalacji ważnych aktualizacji od Huawei lub operatora w pilnych przypadkach. Ta funkcja jest domyślnie włączona. Aby wyłączyć ją, zaloguj się na stronę zarządzania produktem i wykonaj odpowiednie kroki w menu ustawień.
    I jest odnośnik: http://consumer.huawei.com/minisite/...language=pl-PL

- - - Updated - - -

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	update.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	57.5 KB
ID:	7804

- - - Updated - - -

Reasumując, to nie jest wirus tylko soft Play

Hardcore Player Awatar Dorotea
    Jeszcze opiszę szczegóły aktualizacji. Wkładam modem i dokładnie jak u @ujawniacz prawdy wyskakuje, że chce robić update, co wzbudziło moje podejrzenia do tego stopnia, że nagrałam sobie linuxa na pendrive i z niego uruchomiłam modem, ponieważ sytuacja powtórzyła się więc uznałam, że to musi być jednak prawdziwy soft i wgrałam, ale przez http://192.168.8.1/html/update.html a wcześniej klikałam w przycisk Sprawdź aktualizację i rzeczywiście pokazywało, że jest dostępna taka wersja.

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów