Wątek: Ograniczenie prędkości w abonamencie w sieci własnej

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Ograniczenie prędkości w abonamencie w sieci własnej

Zgłoszenie 217101390. Proszę powiedz mi Play4You czy powinno być ograniczenie prędkości w tej taryfie? Niektóre dane poniżej zakryłem. Zauważ że prędkości w abonamencie (taryfa głosowa) mam niższe prędkości.

Ruter: Huawei B525 (cat. 6) z anteną zewnętrzną na stację bazową XXX, karta SIM abonamentowa "Formuła Play Unlimited" o numerze XXX XXX XXX (na której piszę zgłoszenie). W dniu 23.08.2019r.
    test o 16:42 oraz 16:44 na paśmie LTE2600+LTE1800 oraz LTE2600+LTE2100. Serwis speedtest.net. Download 68,05 Mbit/s, upload 19,32 Mbit/s. Drugi test download 66,80 Mbit/s, upload 19,62 Mbit/s.

W tym samym dniu ale na innej karcie tym razem prepaid XXX XXX XXX w taryfie "Formuła Play na Kartę" wybrałem pasmo LTE2600 + LTE2100. O godzinie 16:48 serwis speedtest.net. Download 86,53 Mbit/s, upload 24,32 Mbit/s.
    Chwilkę później na tej samej karcie prepaid XXX XXX XXX wybrałem pasmo LTE2600 + LTE1800. O godzinie 16:49 serwis speedtest.net. Download aż 124,07 Mbit/s, upload 23,01 Mbit/s
    W związku z powyższym proszę zauważyć że mam ograniczenie prędkości na karcie SIM. Proszę o naprawienie problemu tak aby nie było ograniczeń prędkości.
    Ostatnio edytowane przez sql ; 23-08-2019 o 17:46

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, dziękuję za numer zgłoszenia. Przekazałem sprawę do weryfikacji. Konsultant po rozwiązaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą.

Hardcore Player
    Aż żal czytać te bzdury, niektórzy kompromitują się po całości .Po pierwsze to B525 nie obsługuje 2 CC CA B7+B1. Po drugie FORMUŁA PLAY UNLIMITED to stara taryfa i w jej regulaminie prędkość internetu była do 75Mb/s. Pochodzi z czasów gdy Play dysponował jedynie 10MHz pasma na LTE1800 co pozwalało na maksymalny DL do 75Mb/s. Usługa jest świadczona wg. tego regulaminu więc nie ma żadnych podstaw do zmiany maksymalnego DL. Jeśli komuś to nie odpowiada to niech zmieni taryfę na nowszą bez ograniczeń DL. Tylko niech nie liczy na 100GB /m-c na LTE za 20 zł bo taki pakiet jest dostępny tylko w FORMUŁACH PLAY. I tyle w temacie, zgłoszenie nie posiada żadnych podstaw prawnych i regulaminowych więc odpowiedź jest znana z góry i konsultant BOK taką pewnie udzieli.

Hardcore Player
    @cinek a nowa taryfa internet na karte w play (INK) ma dalej ograniczenie do 70 Mbps. Sprawdź w cenniku .

Hardcore Player
    Ma ale to nie oznacza że Play w FORMUŁA UNLIMITED ma tez nie przestrzegać własnego regulaminu. No i InK to aktualna, najnowsza taryfa internetowa na kartę, w starszych PInK i NPOnK limit jest. To świadoma polityka operatora w celu eliminacji starszych taryf. Sam mam FORMUŁA 4.0 za 19,50zł/m-c na czas nieokreślony i nie zmieniam na nową bo 100GB za 20 zł nawet z DL do 70Mb/s jest bezcenny. Wszystko zgodne z Regulaminem więc podstaw do reklamacji brak.

Uprawnienia umieszczania postów