Wątek: Problem z przeniesieniem numeru z MIXa do innego operatora.

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Problem z przeniesieniem numeru z MIXa do innego operatora.

Bardzo proszę o wyjaśnienie dość dziwnej dla mnie kwestii związanej z przeniesieniem numeru z MIXa do innego operatora.

Posiadam numer w ofercie MIX. Ostatniej obowiązkowej płatności dokonałem w czerwcu bieżącego roku, po sprawdzeniu na stronie internetowej okazało się, że na tym numerze jest jeszcze sporo niewykorzystanych przeze mnie środków ważnych do 30 sierpnia 2019 r. Postanowiłem więc wykorzystać pozostałe na koncie środki a następnie przenieść numer do innego operatora w celu połączenia wszystkich posiadanych usług w jedną.

W dniu dzisiejszym, tj. 22.08.2019 r. w innej sieci złożyłem wniosek o przeniesienie numeru oraz podpisałem umowę abonamentową, dosłownie przed chwilą dostałem powiadomienie SMS-em, że Play i owszem łaskawie wyraził zgodę na przeniesienie numeru, lecz z datą 1 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

Proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie sieć Play blokuje przeniesienie numeru przez ponad miesiąc?? Umowa MIX nie jest umową terminową, lecz umową na określoną kwotę doładowań. Ja ze swojej strony ze wszystkich zobowiązań się wywiązałem już dawno. Zgodnie z informacją, ze strony Play24 mam prawo do wykorzystania zgromadzonych środków do dnia 31.08.2019 r. W związku z powyższym potrafiłbym zrozumieć wyznaczenie przez Play zgody na przeniesienie numeru na dzień 01.09.2019 r. ALE NIE NA PAŹDZIERNIK!!! JEST TO PO PROSTU NADUŻYCIE I NARAŻANIE LUDZI NA DODATKOWE KOSZTY!!!

NAWET GDYBY OBOWIĄZYWAŁ MNIE 30 DNIOWY OKRES WYPOWIEDZENIA (W POSIADANYCH PRZEZE MNIE DOKUMENTACH NIE MA TAKIEGO ZAPISU) TO PRZENIESIENIE POWINNO BYĆ MOŻLIWE NAJPÓŹNIEJ 22.09.2019 r.!!!
    Ostatnio edytowane przez reinevan ; 22-08-2019 o 21:48

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, okres wypowiedzenia Umowy to jeden pełen Okres Rozliczeniowy. W MIX-ie trwa on od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca.

Przepraszam bardzo, ale ja nie wypowiadam umowy, zgodnie z podpisanymi przeze mnie dokumentami (podpisanymi w salonie Play) MOJA UMOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ W CZERWCU 2019 R. W CHWILI DOKONANIA PRZEZE MNIE OSTATNIEJ OBOWIĄZKOWEJ PŁATNOŚCI!!!

Próba zmuszenia mnie, do dokonania jakiejkolwiek jeszcze wpłaty na konto Play w celu zachowania możliwości korzystania z telefonu przez wrzesień, jest po prostu wyłudzeniem!!! Ponadto, co z kosztami abonamentu za wrzesień u innego operatora?? Rozumiem, że mam nimi obciążyć sieć Play.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Po upływie Okresu Zastrzeżonego Umowa zawarta na czas określony przekształca się w Umowę zawartą na czas nieokreślony.

Hardcore Player Awatar czesacz
    U nowego operatora wybrałeś przeniesienie z dnia na dzień czy na konkretny dzień? Mogli zaznaczyć, że po okresie wypowiedzenia i w tym wypadku Play podał im właściwą datę.

Moderator Hardcore Player Awatar xaviero
    Brak nowych wpisów w wątku.
    Temat zamykam.

W razie problemów lub dodatkowych pytań, prosimy o PW do Moderatorów: Jahu lub Xaviero wątek zostanie ponownie otwarty.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Uprawnienia umieszczania postów