Wątek: Polityka "scamu" w play.

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Polityka "scamu" w play.

Witam.
    Chciałbym się podzielić moją historią z play.
    W poprzednim miesiącu skończyła mi się umowa 2 letnia abonamencka na kwotę 227 zł (pakiet l + cena tel). Umowa powinna przejść na czas nieokreślony w moim założeniu powinienem płacić tylko za taryfe solo L (75 zł), lecz faktura dalej przychodzi na 227. Okazuję się, że przechodząc na umowe na czas nieokreślony płaci się dalej za telefon . Dawno nie spotkałem się z taką nieuczciwą praktyką. Niestety muszę przejść do konkurencji i pisze ten post jako ostrzeżenie dla innych abonentów. Sieć play wyznaje polityke doić do ostatniego grosza. Pytanie do forumowiczów. Czy można to zgłosić o nieuczciwą praktykę? Do uokik?

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Dlaczego nieuczciwe? To nie jest umowa ratalna w której po zapłacie określonej liczby rat zmniejsza się abonament. Masz w umowie napisane, że taki i taki abonament będziesz płacić także po przejściu umowy na czas nieokreślony. To że nie chcesz zmienić umowy na niższą to jest Twój wybór.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Nikt do mnie nie dzwonił z propozycją, a przepraszam dzwoniliście z automatów. Także dziękuję. A jest to nieuczciwe. Jak możecie pobierać jeszcze opłate za telefon gdy ten już przekroczył swoją wartość rynkową. Ligocznie rzecz biorąc powinno się płacić za pakiet w którym się wzieło telefon, no ale Pan jest tu moderatorem, więc nie ma szans, żeby przyznał mi Pan rację. Może ktoś z uztkowników się wypowie. Ktoś bezstronny .

@rysiu77 tam nie ma opłaty za telefon. To jest kwota abonamentu którą w okresie zastrzeżonym oraz po przekształceniu w umowę na czas nieokreślony musisz płacić. Nie ma tu nic nieuczciwego wszystko jest jasno określone w regulaminie oferty. Po okresie zastrzeżonym możesz przedłużyć lub wypowiedzieć umowę.

Hardcore Player

Thumbs up

Zacznę od tego że nie jestem bezstronny Umowy z telekomami konstruowane są w sposòb maksymalnie niekorzystny dla klientòw i o tym trzeba wiedzieć zanim się je podpisze. Mnie też pewne rzeczy nie mieściłyby się w głowie gdyby nie lektura for.
    Właściwe urzędy nie reagują ponieważ twierdzą że nie otrzymują zgłoszeń od klientòw, może to i prawda.

Co można doradzić: otrzymałeś płatną lekcję od operatora, na szczęście trafiłeś na forum i potrafisz korzystać. Wyciągnij wnioski i od razu pisz wypowiedzenie tej umowy. Skutkuje po upływie pełnego okresu rozliczeniowego więc zapłacisz jeszcze jedną 'ratę' (oni tak to wykombinowali że to nie jest rata).
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 17-08-2019 o 12:25

Hardcore Player
    ed: na szczęście trafiłeś na forum i nie będziedz płacił przez pòł roku drugi raz za ten sam telefon jak mniej świadomi klienci wpuszczeni w ten kanał.
    Umowa terminowa ' w zasadzie' powinna się zakończyć z ostatnim dniem na jaki została podpisana, po to przecież umawiają się strony. Ale jak widać nie musi.

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @rysiu77 tam nie ma opłaty za telefon. To jest kwota abonamentu którą w okresie zastrzeżonym oraz po przekształceniu w umowę na czas nieokreślony musisz płacić. Nie ma tu nic nieuczciwego wszystko jest jasno określone w regulaminie oferty. Po okresie zastrzeżonym możesz przedłużyć lub wypowiedzieć umowę.
    Kwota abonamentu? A proszę mi napisać na podstawie czego jest wyliczona? Na podstawie ceny telefonu, która ma się "zwrócić" po okresie umowy. Więc proszę mi nie pisać głupot. Że wy omijacie to nazywając to abonamentem to nie znaczy, że ludzie nie wiedzą o co chodzi. Próbujecie naciągać i tyle w temacie. Już dzisiaj zamówiłem przeniesienie umowy do orange, tam chociaż jest napisane, że za telefon płaci się raty. Przez takie głupoty straciliście jedengo z klientów. Nie pozdrawiam.
    "

@rysiu77 tak to jest tutaj skonstruowane. Niektórzy operatorzy po okresie promocji podnoszą abonament. Nie są to raty jako takie bo na fakturze nie masz opisanej raty za telefon.

Uprawnienia umieszczania postów