Wątek: HUAWEI B525s-23a vs lepszy HUAWEI B715 - ale czy warto dokładać?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    @ cinek: czy zakup używanego MF-286 od T-M z drugiej ręki jest w miarę bezpieczny tzn operator nie blokuje go po Imei w przypadku braku spłat ? Na portalach jest też sprzęt P..sa ale oni wyraźnie zaznaczają że sprzęt jest ich własnością do momentu spłaty i może być blokowany.
    PS. realna cena tego routera na portalu to 290 i więcej, tańsze są niepewne.
    zaden kupiony na portalu nie jest pewny, chyba że kupujesz uzywany a sprzedawca ma paragon? i widać datę kupna.
    ja kupiłem taki NOWY za 300 zł w lombardzie.
    Ostatnio edytowane przez jerzy.zach ; 14-08-2019 o 11:42

Hardcore Player
    @ jerzy: jeżeli kupiłeś z dystrybucji Play to rzeczywiście bez obaw, a z innych jest bardzo prawdopodobne wtopienie. Taki nowy w pudełku może być prosto z salonu po podpisaniu umowy, tzw. szybki zwrot kosztów. Lombardy to sprzedają bez zastrzeżeń.
    Operator zielony sprawnie odpowiada na zapytanie o Imei, ten cyjanowy czy jak mu tam milczy. Jeszcze pytanie czy sprzedawca raczy odpowiedzieć na zapytanie czy się obrazi i przerwie korespondencję.
    Cdn.
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 14-08-2019 o 12:00

Hardcore Player
    Znalazłem coś takiego > https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286-specs/, porównanie obydwu modeli. W przypadku ZTE nie sposób znależć tech-spec ponieważ producent nie ma zwyczaju go publikować. Niech się konsument sam domyśla.
    Natomiast co do MF 286 to nie wydaje mi sie żeby oszczędzono tu na portach LAN, w końcu router ma kategorię WiFi standard: 802.11 b/g/n/ac z prędkością do 450 Mbs więc oszczędzanie na kablu który jest tanim wyposażeniem byłoby bez sensu. Ale DTR-ki na to nie ma.
    Do mnie mimo wszystko bardziej przemawia ZTE z powodów: cena ( i przyjemny interfejs WebUI. Jeszcze tylko problem ze znalezieniem przytomnego sprzedawcy.

@ jerzy: jeżeli kupiłeś z dystrybucji Play to rzeczywiście bez obaw, a z innych jest bardzo prawdopodobne wtopienie. Taki nowy w pudełku może być prosto z salonu po podpisaniu umowy, tzw. szybki zwrot kosztów. Lombardy to sprzedają bez zastrzeżeń.
    Operator zielony sprawnie odpowiada na zapytanie o Imei, ten cyjanowy czy jak mu tam milczy. Jeszcze pytanie czy sprzedawca raczy odpowiedzieć na zapytanie czy się obrazi i przerwie korespondencję.
    Cdn.
    Kupiłem i używam w tmobile, narazie jest cisza, a mam go ponad rok, a a abonament internet domowy też jest w tmobile.
    Ostatnio edytowane przez jerzy.zach ; 14-08-2019 o 13:58

Znalazłem coś takiego > https://www.4gltemall.com/blog/tag/zte-mf286-specs/, porównanie obydwu modeli. W przypadku ZTE nie sposób znależć tech-spec ponieważ producent nie ma zwyczaju go publikować. Niech się konsument sam domyśla.
    Natomiast co do MF 286 to nie wydaje mi sie żeby oszczędzono tu na portach LAN, w końcu router ma kategorię WiFi standard: 802.11 b/g/n/ac z prędkością do 450 Mbs więc oszczędzanie na kablu który jest tanim wyposażeniem byłoby bez sensu. Ale DTR-ki na to nie ma.
    Do mnie mimo wszystko bardziej przemawia ZTE z powodów: cena ( i przyjemny interfejs WebUI. Jeszcze tylko problem ze znalezieniem przytomnego sprzedawcy.
    Bardzo ciekawa porównywarka i ta bateria jako dodatkowe zasilenie>

Hardcore Player
    T-mobile blokuje po IMEI jak ktoś nie płaci, tak samo jak Plus więc zawsze ryzyko istnieje. MF286 jest też od Orange.Oczywiście MF286 posiada 4xLAN 1000Mb/s z czego jeden może pełnić rolę WAN. Huawei B525 pozycję na rynku zawdzięcza jedynie dzięki aplikacjom do zarządzania pasmami na nim czyli HManager, LTEWatchH czy LTEInspecteur i działaniu pasjonatów którzy te aplikacje stworzyli. Huwei nie zapewnia praktycznie żadnego wsparcia, bez tych ludzi byłby tylko mało przydatnym routerem jak wszystkie HiLinki od Huawei które drugie życie zawdzięczają społeczności internetowej.

Hardcore Player
    Ok :) a czy ten router z dystryb. Orange różni się technicznie od dystrybucji T-M ? Głównie chodzi o tą nieszczęsną agregację z LTE 2100, bo LTE na tym paśmie jest chyba tylko w Polsce, czyli nasza rodzima i unikalna na skalę światową myśl techniczna.
    A pasmo 2600 stoi i stoi...
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 14-08-2019 o 18:23

Hardcore Player
    W przypadku MF286 najlepiej skontaktować się z ZTE Polska, ludzie z tej firmy udzielą wyczerpujących informacji, takze o tych z Orange i FW dla tego operatora. Kontakt warsawoffice@zte.com.cn

Hardcore Player
    Ok, dzięki za wyjaśnienia

Cytat Zamieszczone przez cinek1963 Zobacz posta
    T-mobile blokuje po IMEI jak ktoś nie płaci, tak samo jak Plus więc zawsze ryzyko istnieje. MF286 jest też od Orange.Oczywiście MF286 posiada 4xLAN 1000Mb/s z czego jeden może pełnić rolę WAN. Huawei B525 pozycję na rynku zawdzięcza jedynie dzięki aplikacjom do zarządzania pasmami na nim czyli HManager, LTEWatchH czy LTEInspecteur i działaniu pasjonatów którzy te aplikacje stworzyli. Huwei nie zapewnia praktycznie żadnego wsparcia, bez tych ludzi byłby tylko mało przydatnym routerem jak wszystkie HiLinki od Huawei które drugie życie zawdzięczają społeczności internetowej.
    Ryzyko jest na obu z ew. wpadką czyli blokadą, ale w/g ciebie, który polecasz i czy z nr w routerze można dzwonić i odbierać połączenia, czy tylko po voip.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów