Dobrze, sprawdzałem tylko czy czytacie. Nie wiem gdzie dokładnie dodać post, więc proszę najwyżej o przeniesienie. Dzwoniłem do działu technicznego na waszej infolinii. Rozmowy macie nagrywane, więc tak jakby odsłuchać rozmowęwięc bezdyskusyjnie zostałem wprowadzony w błąd przez pracownika. Dzwoniłem odnośnie aktualizacji to pan z którym rozmawiałem mniej więcej mówił mi o zerwaniu umowy google z huawei dlatego brak aktualizacji też może być tym spowodowany i że to nie jest zależne od operatora tylko producenta. Jak na innych telefonach tego modelu aktualizacja jest to coś musi być nie tak z telefonem i najwyżej będziecie działać w tym kierunku jak to zgłoszę. Ręcznie konfiguracje mówił żebym zrobił a nie automatycznie i to powinno pomóc. W każdym bądź razie widziałem podczas rozmowy o braku kompetencji osoby z którą rozmawiałem, ponieważ przedstawiciel Huaweia udzielił mi wszystkich których mógł informacji odnośnie aktualizacji ich telefonów. Co mogę zrobić w takim przypadku? Już pomijam fakt, że mam w ofercie wszystkie rozmowy bez limitu, a do faktury po każdym telefonie na waszą infolinię doliczają mi się złotówki.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka