Wątek: Brak rozpatrzenia reklamacji w terminie 30 dni

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Brak rozpatrzenia reklamacji w terminie 30 dni

Witam, mam pytanie odnosnie respektowania sankcji przez Play z tytulu braku rozpatrzenia reklamacji. Napisalam reklamacje odnosnie swiadczenia uslug telekomunikacyjnych a play pozostawilo ja bez rozpatrzenia. Zgodnie z art 106 prawa telekomunikacyjnego powinno teraz moja reklamacje uznac na moja korzysc, tak?

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, jeśli Twoje zgłoszenie jest reklamacją to powinno zostać rozpatrzone w ciągu 30 dni od jego otrzymania przez nas. Praktyka jest taka, że trwa to o wiele krócej - zależnie od sprawy.
    Jeśli jednak odpowiedź na reklamację otrzymasz po 30 dniach to musi zostać ona uznana. Podaj mi proszę numer zgłoszenia, sprawdzę jego status.

Reklamacje zlozylam wczoraj przez email. Dzisiaj dostalam odpowiedz o pozostawieniu bez rozpatrzenia. To byla moja 1 reklamacja dotyczaca tematu transeru internetu. Widze przez play24 ze jest juz zamknieta. Jesli chodzi mi o rozpatrzenie to mam na mysli wydanie decyzji pozytywnej badz negatywnej.
    Ostatnio edytowane przez Aneta1987 ; 13-06-2019 o 16:47

Czy w odpowiedzi jest informacja dlaczego zgłoszenie zostało pozostawione bez rozpatrzenia?

Nie ma uzasadnienia. Dzien wczesniej zlozylam zwykle zgloszenie dotyczace inne sprawy, nastepnego dnia reklamacje uslugi telekomunikacyjnej, reklamacja zostala zamknieta a odpowiedz o braku jej rozpatrzenia podpieta do zgloszenia.

W takim razie skontaktuj się proszę z Obsługą Klienta dowolnym kanałem: http://www.play.pl/pomoc/kontakt/. Konsultant sprawdzi to dla Ciebie.

Ale w jakim celu mam sie kontaktowac? Zlozylam reklamacje, play wydal decyzje o braku rozpatrzenia wiec nie ma co sprawdzac bo czytac ze zrozumieniem potrafie. Pytanie czy Play respektuje zapis ustawy o tym ze nierozpatrzona reklamacja zostaje uznana na korzysc klienta?

Aby dowiedzieć się dlaczego zgłoszenie zostało bez rozpatrzenia. Możliwe, że zabrakło danych do weryfikacji.

Skoro zweryfikowano mnie w odpowiedzi na zgloszenie to tak samo zweryfikowano mnie przy reklamacji. Otrzymalam jedna odpowiedz na zgloszenie i reklamacje co nie powinno miec miejsca. W przypadku braku danych operator w ciagu 7 dni wzywa do ich uzupelnienia a nie wydaje decyzje o pozostawieniu reklamacji bez rozpatrzenia. Zapytalam czy Play respektuje prawo o uznaniu nierozpatrzonej reklamacji. Czy moge uzyskac odpowiedz?

Jeszcze raz powtórzę to co napisałem wcześniej. Jeśli odpowiedź na reklamację otrzymasz po 30 dniach to musi zostać ona uznana.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów