Wątek: Nigdy więcej Play!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Exclamation Nigdy więcej Play!

Dlaczego nigdy więcej Play? Bo pracownicy tej sieci uważają wg mnie że ich klienci to idioci, którym można wcisnąć ciemnotę licząc na zysk z nieprawidłowo naliczanych opłat m.in. za roaming.

Rozdział 1.
    Podczas weekendu majowego razem z rodziną i dwójką niepełnosprawnych dzieci spędzaliśmy czas w Bieszczadach zdobywając kilka szczytów do Diademu Polskich Gór. Starszy syn ma niedosłuch i wadę wzroku. Młodszy 7 letni syn ma MPD, nie chodzi i jest noszony przeze mnie w nosidle. Można było o nas usłyszeć w TV w ubiegłym roku. Z naturalnych więc powodów nie możemy sobie pozwolić by wyłączyć roaming danych znajdując się w górach w pobliżu granicy państwa ponieważ musimy w każdej chwili mieć możliwość by za pomocą aplikacji mobilnej skontaktować się z GOPR, TOPR itp.

Do rachunku majowego sieć Play doliczyła mi 79,20 zł za roaming zagraniczny mimo, że nie znajdowałem się ani razu za granicami naszego kraju. Złożyłem reklamację. Oto odpowiedź z Play:

"Szczegóły sprawy
    Sprawdziłam, że 4 maja 2019 roku wysłaliśmy do Pana SMS z informacją, że jest Pan w zasięgu operatora ukraińskiego. W tej wiadomości podaliśmy też cenę za połączenia internetowe w roamingu.

W tym czasie wykorzystał Pan 2099 kB transmisji danych. Opłaty na fakturze majowej naliczyliśmy prawidłowo. Szczegóły tej faktury może Pan sprawdzić na Play24 w zakładce "Faktury - Wykaz faktur".

Nie mamy wpływu na działanie Pana telefonu. Urządzenie zawsze łączy się z nadajnikiem, który ma najsilniejszy sygnał. Nawet gdy ustawi Pan ręczny wybór sieci.
    Decyzja
    Opłaty naliczyliśmy prawidłowo. Niestety Pana reklamację uznałam za niezasadną.
    Podstawa prawna
    Cennik Oferty Duet Stan Nielimitowany, Tabela nr 13, zgodnie z którą opłata za użycie transmisji danych w Strefie 1 wynosi 3,60 zł za każde rozpoczęte 100 kB."

Spośród wszystkich zdobywanych szczytów i przebytych szlaków najbliżej od granicy znajdowaliśmy się będąc na szycie góry "Jaworniki" i było to ok 2,2km. Rozumiem, że należy spodziewać się opłat za roaming gdy znajdujemy się na terenie państwa które nie jest w UE ale po to jest tryb reklamacji by wg mnie korygować działanie automatu naliczającego kwotę, gdy klient wykaże że znajdował się w PL.
    Ponadto konsultantka w odpowiedzi powołuje się na podstawę prawną dotyczącą cennika oferty Duet Stan Nielimitowany, Tabela nr 13, gdzie jest mowa o opłatach za transmisję danych w Strefie S1. Strefa ta to nic innego jak Ukraina. Mowa o opłatach za transmisję W UKRAINIE a ja nie znajdowałem się W UKRAINIE! Poniżej zamieszczam mapki mojej aktywności w czasie 1-5 maja.

Dlatego uważam że sieć Play traktuje swoich klientów jak ciemną, mało inteligentną masę karmiąc ją naiwnymi reklamami i sms'ami.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 04.06.2019, godz. 18.14.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	7560Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 04.06.2019, godz. 18.17.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	7561Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 04.06.2019, godz. 18.19.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	7562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 04.06.2019, godz. 18.20.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	49.4 KB
ID:	7563Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 04.06.2019, godz. 18.36.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	70.7 KB
ID:	7564

C.D.N.

Możesz sobie przejść do każdego innego operatora i masz moje słowo, że odpowiedź na reklamację byłaby taka sama. Skoro wiedziałeś, że będziesz niedaleko granicy mogłeś wyłączyć transmisję danych w roamingu i zostawić tylko połączenia na wypadek jakiegoś wypadku, ewentualnie gdyby była taka potrzeba mogłeś sobie tą transmisję włączyć. Niby skąd operator ma wiedzieć jak daleko byłeś od granicy? Bo mapkę zrobiłeś? Tak by mógł każdy robić. Współczuję Ci sytuacji w życiu bo nie masz łatwo, ale niestety, za swoje postępowanie każdy musi brać odpowiedzialność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozdział 2

Od ok 2 lat w mojej lokalizacji znacznie pogorszyła się jakość rozmów telefonicznych. Wcześniej można było bez problemów rozmawiać znajdując się wewnątrz w domu. Obecnie wygląda to tak, że nie można zrozumieć rozmówcy bo słychać jakieś zniekształcone dźwięki lub po odebraniu połączenia kompletnie nie słychać rozmówcy, jest cisza mimo trwającego połączenia. W tej sprawie moje reklamacje trwają od ubiegłego roku i zgłaszałem problem chyba już 4 razy. Za każdym razem konsultant przekonuje że powinno być już lepiej bo zastosował jakieś priorytety dla mojego i żony numeru, że zmienił jakieś ustawienia nadajnika z którym najczęściej łączą się telefony znajdując się w miejscu mojego zamieszkania.

Najciekawsza była jednak odpowiedź na reklamację w styczniu tego roku:

"... z naszego zasięgu może Pan korzystać jedynie na zewnątrz budynków"

Myślę, że gdybym miał taką informację podczas przedłużania umowy to z pewnością nie skorzystał bym z oferty Play.
    Wewnątrz budynku nadal nie da się korzystać z telefonu podczas rozmowy telefonicznej. Muszę wyjść z budynku by można było spokojnie porozmawiać.

Rozdział 3
    Od maja ubiegłego roku jestem nieszczęśliwym posiadaczem zestawu NETBOX. Co najmniej 3 razy zgłaszałem reklamację bardzo słabej prędkości osiągane przez ten zestaw rzędu 2-6 Mbps. Za każdym razem w odpowiedzi na reklamację byłem zbywany i udowadniano mi że jestem idiotą przytaczając schyłkowe, wyższe od codziennych wartości, osiągnięte być może w jakiejś chwili. Reklamowałem usługę internetu a miła pani konsultant przytaczała też dane o prędkościach osiąganych przez oba telefony w zasięgu LTE
    Sugerowałem także wymianę zestawu NETBOX na NETBOX 2 który pozwala już na agregację pasm tym bardziej, że zestaw NETBOX mam na użyczenie. Niestety dostałem odpowiedź negatywną.

Nigdy więcej nie skuszę się na jakikolwiek internet od operatora GSM. Może w miastach to się sprawdza ale poza miastem niekoniecznie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fullsizeoutput_cbd7.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	64.4 KB
ID:	7565

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd
    temu w telefonie trzeba ustawiac tylko roaming danych krajowy ,domyslnie na sofcie Play to jest.
    ja tez mam to na sofcie niebrand.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Przenoszę do działu pomoc play.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @Jacek.mk-Jeśli nie zgadzasz się z otrzymaną odpowiedzią, oczywiście masz możliwość się od niej odwołać. Sprawa zostanie ponownie zweryfikowania przez Obsługę Klienta.

Hardcore Player
    Gorzkie żale uzytkownika, od dwóch lat problemy z rozmowami to trzeba było zrezygnować, NetBOX czyli B2338 więc i pewnie problemy z internetem . Ale jak się mieszka daleko od BTS-a Play to trzeba się liczyć z problemami. Zasięg w domu mozna poprawić stosując legalne rozwiązania, korzystać z RK aalbo wybrać od razu operatora który oferuje lepszy zasięg i jakość rozmów. Podobnie z internetem. Zanim wybierzesz , robisz testy . Akurat B2338 kariery nie zrobi, w Play trzeba było brać B715 i stosować zew. antenę kierunkową na wybrane pasma. A co do RK w Bieszczadach to tak jak pisze kolega, to nie tylko w Play takie cuda i koszty. Tu nie ma zmiłuj się, każdy operator nalicza.
    Nota bene a nasi sąsiedzi ze wschodu prażą ile fabryka dała, nasze normy PEM na to nie pozwalają.
    Reasumując zmianę operatora proponuję poprzedzić testami na pre-paid albo wcale nie wiązać się umową. Także w kwestii internetu. Ja mam pre-paidy i nie narzekam. Internet po 200-300Mb/s u mnie to norma. Oczywiście BTS nie zapchany i prawidłowy sygnał z niego a sprzęt konkretny i właściwie ustawiony. I tego samego żvczę.

Sugerujesz rezygnację więc jesteś taki pewien, że sieć Play nie naliczy kary umownej? 150zł x ilość pozostałych miesięcy, jak ktoś dysponuje taką kasą do wyrzucenia to może sobie pozwolić na rezygnację. W lini prostej mam ok 1 km do BTS jednak z niego siła sygnału była słaba. Z pobliskiej Długołęki było lepiej ale za to zapchany. Po naprawie gwarancyjnej anteny (wymienili) ustawiłem jeszcze inny kierunek na BTS oddalony ok 4km i jest lepiej. Poza tym nie każdy zna się na antenach, sprzęcie itp i dlatego właśnie 4.06.2018 wysłałem do Ciebie kolego Cinek priv wiadomość na którą do dziś nie odpowiedziałeś ale fajnie że przynajmniej Ty masz czym się tu pochwalić, że extra transfery, prędkość, sprzęt itd

Hardcore Player
    Przepraszam ale pytanie na PW umknęło mojej uwadze. do kiedy masz tą umowę w Play ? Postaramy się coś zaradzić. Masz w poblizu 3 BTS-y Play z kompletem pasm LTE i agregacją. Ten zestaw niestety slaby ale ma antenę kierunkową więc można pokombinować. Korzystasz z BTS-a Mirków, wymusiłeś LTE2600 ?Pokaż screena ze statusu LTE na B2338. A co do rezygnacji to sugerowałem ją po skończeniu umowy tylko tak naprawdę w tej okolicy to nie masz na co zamienić. Plka ma 3 BTS-y z kompletem pasm i VoLTE . Plus dwa i z mniejsza liczba pasm bez VoLTE a T-Mobile i Orange praktycznie tam nie istnieją bo NetWorks z jednym BTS-em w Długołece.

Hardcore Player
    Autor: poczytaj o nowej ofercie na abonament i może się jeszcze przekonasz. Play to najlepsza sieć w Polsce i do tego ma w drużynie znanego Piłkarza.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów