Wątek: internet na Huawei WATCH 2 LTE

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

internet na Huawei WATCH 2 LTE

Jak uaktywnić internet na smartwachu Huawei WATCH 2 LTE.
    Ustawienia ->Łączność->Dane komórkowe->zawansowane :
    Punkty dostępu:

Play Internet: internet
    APN:internet
    Server proxy: nie ustawiono
    port: nie ustawiono
    Nazwa użytkownika: nie ustawiono
    Hasło: nie ustawiono
    Server: nie ustawiono
    MMSC: nie ustawiono
    Proxy dla MMS: nie ustawiono
    Port MMS: nie ustawiono
    MCC:260
    MNC:06
    typ uwierzytelnienia: nie ustawiono
    typ APN: default.supl
    Protokół APN (podczas roamingu): IPv4
    APN: właczony
    stan sieci: odłaczone
    Roaming: brak roamingu

Karta SIM z tymi danymi nie aktywuje Internetu.
    Co zrobić? aby internet zadziałał.
    Karta SIM w tablecie działa bez zarzutu ponieważ moge właczyć "połączenia danych" a w smartwachu nie ma takiej opcji
    Pytanie kieruję też do specjalistów Play, ponieważ operator sprzedaje smartwatche Huawei, ale w wersji bez karty.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    W miejscu Typ APN musi być default,supl a obecnie jest kropka zamiast przecinka i to może nie działać.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Wypełniłem formularz na stronie Play o dostarczenie sms do autokonfiguracji. System odpowiedział, ze nic nie da sie zrobić.
    Ale ja nie odpuściłem sobie i znalazłem rozwiązanie.
    Zamiast szukać w menu: "łączność" należało szukać w ustawieniach oszczędzania baterii.
    Zatem wybieram z menu "bateria->Inteligentne oszczędzanie energii->niestandardowe" i włączam komórkową transmisję danych".
    Teraz mam internet z karty sim, wysyłam sms dyktując je poprzez system voice Google. Działają mapy Google, sklep Googleplay, kompas. i cały Google Fit.
    Szkoda że operator Play wybrał do sprzedaży Huawei Watch 2 tylko z Bluetoothem. Jest to nie przydatne rozwiązanie ponieważ zawsze trzeba zabierać ciężką cegłę w postaci smartfona by to samo oglądać na smartwatchu. Gdyby operator wybrał wersję z LTE do sprzedaży, to wygrałby batalie o przejęcie rynku na smartwatche - w wersji telefonów.
    A ja cieszę się, że rozwiązałem problem i teraz chodzę tylko ze smartwatchem.
    Rozwiązanie dostępu internetu z poziomu karty SIM w tym zegarku dedykuję wszystkim tym, którzy mają Watcha 2 w wersji LTE i nie wiedzą po co mają ten zegarek. Jak widać nie trzeba przyłączać się do zewnętrznych sieci WiFi, by mieć dostęp do Internetu.

Uprawnienia umieszczania postów