Wątek: Ograniczenie dostępności transmisji danych w roamingu krajowym

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Ograniczenie dostępności transmisji danych w roamingu krajowym

Od około 2-3 miesięcy nie działa mi na kilku kartach sim transmisja danych w technologii 2G w roamingu krajowym. po zalogowaniu do sieci macierzystej wszystko jest ok, podobnie jeśli kartę zainstaluję w urządzeniu 3G/4G i zaloguję w Orange/T-mobile transmisja danych działa bez ograniczeń.
    Czy ktoś się może orientuje czy to zamierzone działanie w związku z planowanym w przyszłości wyłączeniem roamingu krajowego? Czy może jest to jakiś problem techniczny w mojej lokalizacji?
    Czy ktoś z pracowników Play udzielający się na forum może się wypowiedzieć na ten temat? Może inni użytkownicy mają podobne obserwacje i zechcą się podzielić?
    Karty mam zainstalowane w centrali alarmowej i właśnie od około 2 miesięcy lub dłużej urządzenie nie łączy się z chmurą producenta. Wymiana karty na kartę Orange rozwiązuje problem - niestety nie mam zasięgu play a odpowiada mi oferta jaką ten operator ma i od bardzo dawna wszystkie aktywacje i oferty przedpłacone mam właśnie w PLAY - nie chciałbym zmieniać ale jakoś muszę rozwiązać problem.

Jeśli ktoś coś wie, że np. jest to związane z umowami roamingowymi i już nic się w tym temacie raczej nie zmieni to prośba aby się podzielił.

Pozdrawiam,
    Rafał

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd
    Może to zalezy od lokalizacji ,jak pojade na wieś do babci to tam wogóle net na zasięgu Play(Orange) nie działa ,muszę przerzucić na Plusa lub T-Mobile. bo własnego nie ma.

Cytat Zamieszczone przez pakierhakierxd Zobacz posta
    Może to zalezy od lokalizacji ,jak pojade na wieś do babci to tam wogóle net na zasięgu Play(Orange) nie działa ,muszę przerzucić na Plusa lub T-Mobile. bo własnego nie ma.
    U mnie jest maszt Orange/T-mobile (networks) i niezależnie od tego czy jestem formalnie zalogowany w jednym czy drugim efekt jest taki sam. Nie wiem jak jest w innych lokalizacjach bo nie za bardzo mogę się przemieścić z urządzeniem w miejsce gdzie jest tylko roaming krajowy - jak złapie play to działa.
    Podobna sytuacja występuje w urządzeniu zainstalowanym w aucie (lokalizator GPS) ale nie mam narzędzi by zweryfikować w czasie rzeczywistym czy problem występuje w czasie jak się przemieszczam (nie wiem czy jest wtedy w sieci macierzystej czy w roamingu). Jak parkuje w miejscu zamieszkania to sytuacja jest jasna bo mam tylko ten wskazany maszt orange.

Pamiętaj tylko że to jest tylko w trybie 2G (GPRS czy EDGE) jak urządzenie obsługuje inne technologię to wsio działa...

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd
    U mnie w Orange tam nie działa nawet na lte

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez figarek Zobacz posta
    Od około 2-3 miesięcy nie działa mi na kilku kartach sim transmisja danych w technologii 2G w roamingu krajowym.

U mnie w podobnym urządzeniu (obsługuje tylko 2G) transmisja danych działa w Orange. Z macierzystego 2G nie da się korzystać, bo jest dostępne tylko 1800 i jest za słabe - urządzenie automatycznie wpada w roaming.

Uprawnienia umieszczania postów