Wątek: Zakup telefonu z "drugiej ręki"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Zakup telefonu z "drugiej ręki"

Witam

Jak na tą chwile wyglada sprawa zakupu telefonu z Play z drugiej reki który był wzięty w abonement ? Czy Play blokuje taki telefon, jesli dana osoba nie płaci abonamenty bądź można mieć potem jako nowy właściciel jakiej nieprzyjemności itd ? Pytam gdyż natknąłem się w sieci z taka opinia.

"Opowiem Wam historię, która niedawno mi się przydarzyła… Niestety historia jest na chwilę obecną smutna. W marcu tego roku zrobiłem mojej dziewczynie prezent i kupiłem jej iPhona 6s, kupiłem używkę, ale zamiast wybrać średnio pewne źródło jakim jest OLX, trafiłem na ogłoszenie znajomego koleżanki, który akurat tego iP w dość dobrej cenie 1900zł miał do sprzedania. Po rozmowie, omówieniu szczegółów zdecydowałem się dokonać transakcji, telefon był w stanie naprawdę IGŁA, nie było widać jakichkolwiek śladów używania (był noszony w dobrej obudowie + szkło) dodatkowo była oryginalna (nie kopia) faktura z sieci Play oraz pudełko (sprawdzałem IMEI był ok, bez blokady iCloud) i wszystkie inne kabelki. Z uśmiechem na ustach wręczyłem plik banknotów i poleciałem do ucieszonej dziewczyny, która męczyła się już od jakiegoś czasu z wysłużoną 5. Nasze życie dość spokojnie przebiegało do początku grudnia… Pewnego chłodnego, ponurego wieczoru moja dziewczyna otrzymała telefon z pobliskiego komisariatu policji z informacją, że jej wymarzony telefon, na który bardzo długo czekała i był dosłownie spełnieniem jej marzeń - okazał się kradziony! Kilka dni później udałem się z nią na komisariat i jak się okazało Play złożył zawiadomienie, że telefon został wyłudzony, w skrócie: wzięty na firmę kobiety, która nie miała o tym pojęcia (z moich informacji mieszka za granicą) i pewnego dnia „zapukał” do niej komornik, bo najpewniej adres korespondencyjny oszust wymyślił i kolejne faktury oraz zawiadomienia do niej nie docierały. Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę na policję, do sieci Play. W rezultacie moja dziewczyna została zmuszona do oddania swojego telefonu. Kontaktowałem się z gościem, od którego kupiłem ww sprzęt, bo miałem mocne podejrzenia ze to on może stać za tym szwindlem, on się tłumaczy, że telefon zakupił poprzez OLX, nie ma korespondencji ani żadnego dowodu tego zakupu. Ja mam wszystko potwierdzone i oczywiście wydruki rozmów na temat transakcji zostały przekazane policji. Panowie policjanci twierdzą, że są duże szanse, na to że sędzia (przy dobrej argumentacji mojej dziewczyny) może telefon zwrócić. Ja mogę wnieść pozew cywilny przeciwko temu, od kogo kupiłem go, ale oczywiście Ci co wiedzą jak to działa, potwierdzą, że sprawa może się ciągnąć latami i może to być gra nie warta świeczki.

Co Wy myślicie o tej sytuacji, macie jakieś rady, z której strony tutaj wykonać kolejny ruch? Na chwilę obecną ja jestem 1900zł w plecy, a moja dziewczyna nie ma swojego ukochanego telefonu, a może jest wśród Was prawnik, który miał doczynienia z podobną sytuacją?"
    Ostatnio edytowane przez Piotr Musiał ; 13-02-2019 o 19:24

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Play nie blokuje telefonów z powodu nie opłacenia rachunków.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

ok a jak poprzedni właściciel zgłosi właśnie jak wyżej coś w stylu wyłudzenia, mimo że ja mam papier na telefon i czy obojętne jest czy telefon był brany na firmę czy na os fizyczną ? Defakto taka sytuacja jak powyżej nie powinna mieć miejsca ? A jak wyglada sprawa ściągnięcia simlocka bo dzwoniłem właśnie na infolinie i mnie konsultant poinformował że simlocki są i w salonie mi go nie ściągną ;-/ Chodzi defakto o iphona właśnie. Kiedyś kupowałem telefon z Orange i pamietam że w salonie wszystko załatwiałem itd odnosnie simlocka.
    Ostatnio edytowane przez Piotr Musiał ; 13-02-2019 o 19:46

Przenoszę do działu pomoc play.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Aby zablokować urządzenie niezbędne jest zaświadczenie z Policji o zgłoszeniu kradzieży. Jeżeli chodzi o zdjęcie blokady simlock możesz to zrobić w Salonie Play, szczegóły odnośnie ściągania tej blokady znajdziesz tutaj: https://www.play.pl/pomoc/serwis/sim...nach-play.html

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    Play nie blokuje telefonów z powodu nie opłacenia rachunków.
    Jak w takim razie traktować odpowiedź konsultanta z infolinii, który przed chwila potwierdził mi że niespłacenie rat za telefon skutkuje blokada po IMEI?

@Hubert_imprezowicz w Play nie ma rat za sprzęt w podstawowych ofertach. Czyli jeśli ktoś kupuje telefon z abonamentem to nie ma rat za sprzęt nie jest to traktowane jak sprzedaż ratalna. Tak więc w takim wypadku telefon nie jest blokowany w przypadku nie płacenia rachunków (mówię o blokadzie IMEI).

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @Hubert_imprezowicz- potwierdzam to co wcześniej napisał @jahu. Play nie blokuje telefonów z powodu nieopłacenia rachunków.

Dziękuję za szybka odpowiedź.
    Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @Hubert_imprezowicz w Play nie ma rat za sprzęt w podstawowych ofertach. Czyli jeśli ktoś kupuje telefon z abonamentem to nie ma rat za sprzęt nie jest to traktowane jak sprzedaż ratalna. Tak więc w takim wypadku telefon nie jest blokowany w przypadku nie płacenia rachunków (mówię o blokadzie IMEI).
    Czy mam przez to rozumieć, że jednak w jakichś ofertach sa takie raty? Czy jeśli tak czy w jakimkolwiek przypadku jest możliwość takiej blokady?
    Przepraszam że tak drążę, ale nie chciałbym stracić dość sporej kwoty.

Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez Hubert_imprezowicz Zobacz posta
    Dziękuję za szybka odpowiedź.

Czy mam przez to rozumieć, że jednak w jakichś ofertach sa takie raty? Czy jeśli tak czy w jakimkolwiek przypadku jest możliwość takiej blokady?
    Przepraszam że tak drążę, ale nie chciałbym stracić dość sporej kwoty.
    O co ty walczysz?, co ci dadza jego raty do twojej sprawy, jeżeli kupiłes na allegro, to tylko mozesz prosic allegro o wsparcie konsumenckie, ale to wielokrotna wizyta na policji i zero efektów.. i na koniec odpowiedż <mała szkodliwość społeczna>

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów