Wątek: Kradzież środków z konta - sprawa zgłoszona do UKE

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Angry Kradzież środków z konta - sprawa zgłoszona do UKE

Witam

Muszę wylać żale, tym bardziej że numer należy do córki.

Opis:

Stan konta -0zł
    Doładowuje 15zł, wchodzę na konto a tam 14,48. aha

Ostatnio miałem taką samą akcję. Zgłosiłem sprawę do Play, konsultant stwierdził że to normalne bo ta LOSOWA jak powiedział kwota jest "tymczasowo" blokowana na poczet możliwych połączeń internetowych. Jako że córka działa na WiFi domowym nie ma takiej sytuacji. Konsultant polecił wylogować i zalogować ponownie telefon do sieci. I? Moje kolejne zdziwieni na koncie 14,40....

Czyli wniosek jest prosty: Play zabiera nam środki - bo może - na poczet czegoś tam.

P.S. nie mija 10 min i kolejne grosze uciekają mam już 14.39

Wg mnie podlega to pod:

Art. 286.§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Na domiar złego w momencie kiedy potrzebujemy uzyskać jakąś usługę, bo np dziecko idzie do koleżanki i musi mieść łączność z rodzicami - nie możemy tego osiągnąć bez dodatkowego doładowania. Nie chodzi o pieniądze (te grosze zawsze Play zwraca HAHA) ale o fakt niespotykany gdzie indziej czyli zabór mienia klienta.

Zgłoszenie wysłałem i pewnie zwrócą mi jutro te pieniądze ale to nie o to chodzi. Jak czyta to jakiś korpoludek z Play to proszę to naprawić! Ostatnia moja karta w Play a i ona nie działa jak trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Martino81 ; 09-02-2019 o 19:28

Hardcore Player
    Obejrzyj własności połączenia internetowego, zwykły aplet windows. W momencie kiedy modem zaloguje się do sieci następuje niewielka wymiana paczek danych, w sumie uzbiera się tego z 50 kB za pare minut. Nie musisz nawiązywać sesji internetowej ani korzystać z www, wystarczy zalogować się do sieci. Tak to dziala i jeżeli ktoś ma pakiet internetowy typu 6 GB to nie zwraca na to uwagi. W końcu jeżeli załaduje jedną stronę www to zużyje mu z 300 kB i tak dalej.
    Drugie; jeżeli to telefon to są aplikacje które łączą sie ze swoim serwerem macierzystym bez wiedzy użytkownika i wysyłają gdzieś w świat meldunek: halo, tu jestem, Poland. Użytkownik znowu włączył ten telefon nr (...). Albo pobierają w tle aktualizacje o których użytkownik nawet nie wie. O wyświetlaniu reklam które zużywają transmisję na koszt wlaściciela telefonu też warto nadmienić. W sumie to nie wiadomo do kogo skierować ten pozew.

Chcesz powiedzieć że jak tel. jest połączony z WiFi od startu to sieć wymusza połączenie pakietowe mimo że użytkownik nie powinien mieć takiej możliwości? Nie jest to moją sprawą w jaki sposób tel. loguje się do sieci, ja nie powinienem za to płacić tylko za faktyczną treść. To jakby przerzucanie na klienta kosztów obsługi i utrzymania sieci. To nie taxi żeby za "otwarcie drzwi" płacić!

P.S. W dobie automatyzacji chore jest pamiętanie o wyłączeniu transmisji żeby doładować konto. Tym bardziej że później żadna kasa nie jest pobierana. To tak jakby Play z opóźnieniem blokował transmisję danych po zalogowaniu telefonu. Niech zrobią mikro pakiet np. 1MB na takie potrzeby to nie będzie sprawy.
    Ostatnio edytowane przez Martino81 ; 09-02-2019 o 20:12

Wałkowany temat od początku praktycznie istnienia telekomów.
    U każdego operatora tak to działa i nie ma na to wpływu, UKE nie pomoże tylko odeśle Cię do regulaminów.
    I właśnie działa to jak taxi, jeżeli masz na instalowane aplikacji różnych które jak bst01 wspomniał łączą się z serwerem macierzystym.

Cytat Zamieszczone przez Martino81 Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć że jak tel. jest połączony z WiFi od startu to sieć wymusza połączenie pakietowe mimo że użytkownik nie powinien mieć takiej możliwości?
    Od wersji Androida 8, dane komórkowe są zawsze aktywne, nawet podczas połączenia wifi. Stąd kB leciały i bez pakietu danych, szkło z konta, według cennika i grosze znikały.
    Ostatnio edytowane przez marcin19883 ; 09-02-2019 o 21:38

Hardcore Player
    Bez pakietu na transmisję danych ceny są absurdalne i na tym właśnie zarabia operator. Wychodzi ok 1 zł/za 100 kB. Gdyby nie ten absurd dane pakietowe w tle kosztowałyby 2 grosze na sesję i nikt nie zwracał by na to nawet uwagi. To jest temat który warto poruszyć bo już niejeden abonent wyczyścił sobie konto przeglądając kilkanaście stron www. Naciąganie na maksa.

Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Witam

Muszę wylać żale, tym bardziej że numer należy do córki.

Opis:

Stan konta -0zł
    Doładowuje 15zł, wchodzę na konto a tam 14,48. aha

Ostatnio miałem taką samą akcję. Zgłosiłem sprawę do Play, konsultant stwierdził że to normalne bo ta LOSOWA jak powiedział kwota jest "tymczasowo" blokowana na poczet możliwych połączeń internetowych. Jako że córka działa na WiFi domowym nie ma takiej sytuacji. Konsultant polecił wylogować i zalogować ponownie telefon do sieci. I? Moje kolejne zdziwieni na koncie 14,40....

Czyli wniosek jest prosty: Play zabiera nam środki - bo może - na poczet czegoś tam.

P.S. nie mija 10 min i kolejne grosze uciekają mam już 14.39

Wg mnie podlega to pod:

Art. 286.§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Na domiar złego w momencie kiedy potrzebujemy uzyskać jakąś usługę, bo np dziecko idzie do koleżanki i musi mieść łączność z rodzicami - nie możemy tego osiągnąć bez dodatkowego doładowania. Nie chodzi o pieniądze (te grosze zawsze Play zwraca HAHA) ale o fakt niespotykany gdzie indziej czyli zabór mienia klienta.

Zgłoszenie wysłałem i pewnie zwrócą mi jutro te pieniądze ale to nie o to chodzi. Jak czyta to jakiś korpoludek z Play to proszę to naprawić! Ostatnia moja karta w Play a i ona nie działa jak trzeba.
    Wyłącz w telefonie, zbędne aktualizacje...

Cytat Zamieszczone przez marcin19883 Zobacz posta
    Od wersji Androida 8, dane komórkowe są zawsze aktywne, nawet podczas połączenia wifi. Stąd kB leciały i bez pakietu danych, szkło z konta, według cennika i grosze znikały.
    Rzeczoną "innowację" można wyłączyć w "Opcjach Programistycznych".

Niech zrobią mikro pakiet np. 1MB na takie potrzeby to nie będzie sprawy.
    Od 10 dni masz od Play darmowy "mikro pakiet" 10 GB/m, może by warto aktywować? Co prawda ważny tylko do końca kwietnia, ale przez ten czas powinno się udać znaleźć jakieś rozwiązanie dla opisanego problemu.

Cytat Zamieszczone przez temasz Zobacz posta
    Rzeczoną "innowację" można wyłączyć w "Opcjach Programistycznych".
    90% ludzi nie zna się na tym. Ogólnie jak masz smartfona, to musisz mieć pakiet neta, bo bez niego nic nie działa.
    Ostatnio edytowane przez marcin19883 ; 10-02-2019 o 12:30

Uprawnienia umieszczania postów