Wątek: Promocja na telefon stacjonarny

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Promocja na telefon stacjonarny

Hej

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przeniesieniem telefonu stacjonarnego do play. Mam jednak pytanie o kserowanie dowodu osobistego.

Odnoszę się do Regulaminu Oferty Promocyjnej FORMUŁA PLAY STACJONARNA: https://www.play.pl/resources/pdf/20...A_18052017.pdf

I. 2. W celu zawarcia Umowy w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej należy wyrazić zgodę na utrwalenie przez P4 obrazu dokumentu tożsamości Abonenta oraz na przetwarzanie przez P4 danych w nim zawartych (łącznie z wizerunkiem i rysopisem).

Dlaczego muszę się zgodzić na kserowanie mojego dowodu osobistego. Zdaje się to być o tyle nieuzasadnione, że GIODO cały czas powtarza, że to nielegalna i niebezpieczna praktyka operatorów. Co więcej:

W przypadku braku takiej zgody zawarcie Umowy będzie możliwe tylko i wyłącznie w ramach Cennika (oferta podstawowa).

Prawo zezwala na kopiowanie dowodów osobistych jedynie, gdy jest to niezbędne. Ale skoro w P4 istnieje opcja zawierania umów bez kserowania dowodu, oznacza to ŻE NIE JEST TO NIEZBĘDNE.

Dlaczego uzależniacie przyznanie promocji od zgody na kserowanie dowodu?

Rozumiem przyznanie promocji w zamian za zgody marketingowe. Ale jak uzasadnić zniżkę za ksero dowodu?

Moderator Hardcore Player Awatar xaviero
    Operator może uzależnić podpisanie umowy o zabezpieczenie w postaci utrwalenia Dowodu Osobistego jeżeli umowa jest kredytowana lub/i subsydiowana.
    Jeżeli Klient nie wyraża zgody na taka czynność może podpisać umowę na warunkach ogólnych.
    Oznaczenie - przetwarzanie przez P4 danych w nim zawartych (łącznie z wizerunkiem i rysopisem) ma zastosowanie jedynie do umieszczenia takiego pliku w zbiorach P4 do komputerowego systemu bazy danych, zgodnie z oznaczeniem "przetwarzania" danych, nie ma na celu przetwarzania marketingowego.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Ok. Brzmi zasadnie - P4 chce się zabezpieczyć.

Ja jako użytkownik też chcę się czuć się bezpiecznie - w jaki sposób P4 przechowuje te kopie i kto ma do nich dostęp?

Mam rozumieć, że nie kopiujecie ich tylko skanujecie do bazy? Nie robicie żadnej kopii tylko od razu wgrywacie do systemu?

Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez xaviero Zobacz posta
    Operator może uzależnić podpisanie umowy o zabezpieczenie w postaci utrwalenia Dowodu Osobistego jeżeli umowa jest kredytowana lub/i subsydiowana.
    Jeżeli Klient nie wyraża zgody na taka czynność może podpisać umowę na warunkach ogólnych.
    Oznaczenie - przetwarzanie przez P4 danych w nim zawartych (łącznie z wizerunkiem i rysopisem) ma zastosowanie jedynie do umieszczenia takiego pliku w zbiorach P4 do komputerowego systemu bazy danych, zgodnie z oznaczeniem "przetwarzania" danych, nie ma na celu przetwarzania marketingowego.
    Dla mnie to wszystko u was czyli PLAY jest bardzo dziwne, ja dysponuje kilkoma numerami, zarówno w abonamencie jak i na kartę, ale gdy chce nabyć nowy artykół dowolny np nr z telefonem, żadacie ksero dowodu, a przecież w bazie jest już ten dowód i właściwe dane moje, poco to jest kolejny raz powielane, .... spróbuj mi odpowiedziec lub wskaz regulamin...

w banku jak chcesz kredyt a kiedys wziołes to drugi raz nic nie kserują, oczywiście sprawdzają dane ale we własnej bazie...
    Ostatnio edytowane przez jerzy.zach ; 08-11-2018 o 19:22

no właśnie. play robi mnóstwo kser. przecież nie macie przy każdym salonie takiego zaplecza żeby tyle dokumentów przechowywać. gdzie te ksera potem są?

zapytam zatem jeszcze raz: czy to "umieszczenie pliku w zbiorach P4 do komputerowego systemu bazy danych"o którym pisał xaviero oznacza, że robi się ksero, które później wgrywa się do systemu czy też od razu skanuje się dowód do systemu. bo to ogromna różnica. albo formując pytanie inaczej: czy mogę w salonie nie zgodzić się na kopiowanie dowodu i poprosić o bezpośrednie zeskanowanie dowodu do systemu?
    ponad to: jak wygląda kwestia kopiowania dowodu, gdy operator uważa to za konieczne, gdy zawiera się umowę na odległość?
    chciałabym też zapytać, w których ofertach na abonament play nie wymaga kserowania dowodu, konkretnie. bo nie znam się na tym, które umowy są kredytowane lub/i subsydiowane.
    proszę mi też powiedzieć: jak wygląda kwestia kopiowania dowodu, w sytuacjach gdy operator uważa to za konieczne, gdy zawiera się umowę na odległość?
    Ostatnio edytowane przez widmot ; 08-11-2018 o 20:17

Cytat Zamieszczone przez xaviero Zobacz posta
    Operator może uzależnić podpisanie umowy o zabezpieczenie w postaci utrwalenia Dowodu Osobistego .
    Z całym należnym szacunkiem ale pier...cie głupoty.
    Przepraszam za język ale kulturalnie do Was nie dociera to może w innym tonie dotrze.
    Oczywiście chodzi o firmę a nie o osobę.

widmot nie dawaj kserować dowodu !!!!!
    Jeśli to będą chcieli robić zgłoś do UODO i do UKE i Rzecznika Praw.
    Z PLAY były wycieki danych osobowych i będą patrząc jaki mają bałagan.
    Wielokrotnie ten temat był poruszany.
    Jest cała masa innych zabezpieczeń.
    Po za tym do podpisania klauzuli o roszczeniach PLAY nie potrzebuje ksera tylko twój PESEL spisany z dowodu i twój podpis zgodny z podpisem na dowodzie.
    Taki dokument daje im prawo zgłoszenia do e-sądu roszczenia później windykacje.
    Tylko że szanowny operator ma to w ......

Mieszkanie kupujesz za 500 tyś to co dowód kserują u notariusza?
    Ostatnio edytowane przez Wódz ; 08-11-2018 o 21:27

Promocja na telefon stacjonarny

Wszystkie dokumenty trafiają do Archiwum Centralnego w siedzibie Play.

Wybór oferty zawsze pozostaje w wyborze Klienta.

ale absurdem jest, że mam rezygnować z oferty, którą uważam za korzystną tylko dlatego, że mam obawy co do bezpieczeństwa danych. na wolnym rynku firma powinna chyba walczyć o klienta, a nie odpisywać mu: jak coś ci nie pasuje, to droga wolna.... i nie rozumiem czemu play tak się przy tym kopiowaniu upiera, naprawdę. z takiego powodu tracić klienta?
    wątpię, że Rzecznik czy UODO coś poradzi, skoro tyle razy o tym mówiono, a operator oficjalnie wpisuje to sobie w regulamin i uzależnia od tego przyznanie promocji

uprzejmie proszę też o odpowiedź na moje poprzednie pytania. dla ułatwienia przytoczę:
    1) czy to "umieszczenie pliku w zbiorach P4 do komputerowego systemu bazy danych" o którym pisał xaviero oznacza, że robi się ksero, które później wgrywa się do systemu czy też od razu skanuje się dowód do systemu. bo to ogromna różnica.
    albo formując pytanie inaczej: czy mogę w salonie nie zgodzić się na kopiowanie dowodu i poprosić o bezpośrednie zeskanowanie dowodu do systemu?
    2) jak wygląda kwestia kopiowania dowodu, gdy zawiera się umowę na odległość?
    3) w których ofertach na abonament play nie wymaga kserowania dowodu, konkretnie. bo nie znam się na tym, które umowy są kredytowane lub/i subsydiowane

@Wódz, Twój post został usuniety zgodnie z Regulaminem Forum.
    Jeżeli w dalszym ciągu będziesz pisać w takim tonie na Forum Play, twoje posty zostaną oznaczone jako moderowane - oczekujące do akceptacji, zanim zostaną umieszczone na Forum Play.

Oczywiście rozumiem ze "linia partii linią narodu" czy w waszym przypadku linia korpo linią BOK.
    Ale skoro przychodzą po pomoc tutaj na forum to jej staram się udzielić.
    Wasze jako firmy stanowisko jest znane i żenujące.
    Ja wręcz proszę o moderowanie postów bo nie zmienię swojego podejścia i dalej będę uzmysławiał potrzebującym że łamiecie prawo z premedytacją i do tego nie macie racji.
    Możecie mnie usunąć lub zabanować żalu nie będę miał absolutnie żadnego.

Po za tym Szanowny Moderatorze chyba usunąłeś post nie ten co potrzeba

Nie rozumiem co złego jest w stwierdzeniu ze "bierzesz co dajemy albo won" to eufemizm na Wasze regulaminy o kserowaniu dowodów.
    Ostatnio edytowane przez Wódz ; 09-11-2018 o 13:40

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów