Wątek: Huawei b2368 Admin

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Huawei b2368 Admin

Witam serdecznie.

Nie rozumiem z lekka polityki Play co do dostępu do konfiguracji urządzenia będącego własnością klienta.
    Kontaktowałem się z producentem urządzenia w próbie konfiguracji urządzenia, podał hasła, ścieżki dostępu, ale w Rom urządzenia z salonu play wgrane są inne hasła.

Co prawda włamywanie się do własnego urządzenia to jakiś absurd, ale wiem że jest to możliwe.

Kontaktowałem się z obsługą techniczną Play i po 3 dniach moje urządzenie zaktualizowało się pozostawiając mnie w nadziei, że moje urządzenie w końcu uda mi się w pełni wykorzystać... Ale nie. Odpowiedź obsługi to "nie możemy udostępnić tych haseł"

A więc moje pytanie brzmi: dlaczego nie mogę mieć kontroli nad własnym urządzeniem, które ma funkcję mi przydatne, a są niedostępne z poziomu "użytkownika" (który nie jest użytkownikiem) i jaki jest tego cel.
    Mam ochotę wystąpić z tym do UOKiK, bo pierwszy raz spotykam się z takim postępowaniu usługodawcy w przypadku modemu czy routera, a zmuszać, by marnować czas żeby rozszyfrować hasło na własnym urządzeniu to jest kpina z klienta. Nawet nie da się ostatecznie zrobić osobnego kodu do osobnego rom'u wysłanego na podstawie imei czy innego kodu seryjnego?

Hardcore Player Awatar jerzy.zach
    Cytat Zamieszczone przez Dawid Wdowik Zobacz posta
    Witam serdecznie.

Nie rozumiem z lekka polityki Play co do dostępu do konfiguracji urządzenia będącego własnością klienta.
    Kontaktowałem się z producentem urządzenia w próbie konfiguracji urządzenia, podał hasła, ścieżki dostępu, ale w Rom urządzenia z salonu play wgrane są inne hasła.

Co prawda włamywanie się do własnego urządzenia to jakiś absurd, ale wiem że jest to możliwe.

Kontaktowałem się z obsługą techniczną Play i po 3 dniach moje urządzenie zaktualizowało się pozostawiając mnie w nadziei, że moje urządzenie w końcu uda mi się w pełni wykorzystać... Ale nie. Odpowiedź obsługi to "nie możemy udostępnić tych haseł"

A więc moje pytanie brzmi: dlaczego nie mogę mieć kontroli nad własnym urządzeniem, które ma funkcję mi przydatne, a są niedostępne z poziomu "użytkownika" (który nie jest użytkownikiem) i jaki jest tego cel.
    Mam ochotę wystąpić z tym do UOKiK, bo pierwszy raz spotykam się z takim postępowaniu usługodawcy w przypadku modemu czy routera, a zmuszać, by marnować czas żeby rozszyfrować hasło na własnym urządzeniu to jest kpina z klienta. Nawet nie da się ostatecznie zrobić osobnego kodu do osobnego rom'u wysłanego na podstawie imei czy innego kodu seryjnego?
    czy To hasło nie jest widoczne na naklejce urzadzenia|?
    Ostatnio edytowane przez jerzy.zach ; 27-09-2018 o 09:19

Jest widoczne, ale na co mi panel w którym praktycznie nie można zrobić nic oprócz sprawdzenia stanu urządzeniami wlaczenia/wyłączenia urzadzenia

Cytat Zamieszczone przez Dawid Wdowik Zobacz posta
    Jest widoczne, ale na co mi panel w którym praktycznie nie można zrobić nic oprócz sprawdzenia stanu urządzeniami wlaczenia/wyłączenia urzadzenia
    Te hasła są wydawane w zależności od tego na jakiego konsultanta trafisz. Jednak nawet z nimi te routery są bardzo ograniczone.
    Na dany moment nie da się do nich włamać w żaden sposób, nie ma znanych exploitów, do tego są niesamowicie zablokowane, wszystkie możliwe porty i serwisy, w tym telnet i ssh są off pemanentnie.
    Sprawdź wiadomości prywatne.

Którą masz wersje oprogramowania /firmware? U mnie nic się nie pojawiło nowego
    Ostatnio edytowane przez Ascraeus ; 01-10-2018 o 00:52

Login: admin
    Hasło: CPE@huawei
    wystarczy poszukać instrukcji zagranicznych.
    Ostatnio edytowane przez davidof ; Wczoraj o 13:08

199564556 Napisałem drugie zgłoszenie.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Ze względu na numer zgłoszenia przenoszę do działu pomoc play.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, zgłoszenie zostało już przekazane do realizacji. Proszę o cierpliwość.

Uprawnienia umieszczania postów