Wątek: Telefon nie z polskiej dystrybucji.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Cytat Zamieszczone przez czesacz Zobacz posta
    To zainstaluj inną, zapewne lepszą, aplikację do wiadomości. Taka Textra sobie radzi czy inna YATA. Na pęczki tego, do wyboru do koloru, ba nawet nie wycinają ą ś ź o ile to zaznaczysz.

Cytat Zamieszczone przez Play4You Zobacz posta
    @Hawex- otrzymałam informację, że możesz to zmienić w ustawieniach swojego telefonu.
    Wiadomości -> Więcej -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Optymalizacja 7-bitowa -> wyłącz tę opcję

Niestety zmiana w/w ustawień nie zadziała (tak jak wcześniej pisałem - oprogramowanie tego nie umożliwia).
    Tutaj nie chodzi tylko o aplikację do wiadomości, większym problemem jest dla mnie to, że telefon sprzedany przez operatora nie ma oprogramowania przystosowanego do dystrybucji w Polsce, a nawet w Europie. Cytując przedstawiciela Huawei:
    "... na rynek europejski oprogramowanie z wolnego rynku to C432."
    ...
    "(Telefon)Ma oprogramowanie ogólne, C900, na dystrybucję światową, takie oprogramowanie może nie mieć wszystkich funkcji, tak jak np. optmalizacja 7 bitowa, która nie jest potrzebna w innych rejonach."

W tym wypadku wydaje się, że brakuje tylko optymalizacji 7-bitowej, ale tak jak napisał producent - może brakować też innych funkcji.
    Wg. mnie operator, który wgrywa na telefon swój soft powinien zadbać o to, aby był on przystosowany do danego regionu.

@Hawex - zweryfikuję to i wrócę z odpowiedzią. Proszę o chwilę cierpliwości.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

@Hawex - w celu weryfikacji sprawy potrzebny jest numer IMEI urządzenia. W związku z tym zarejestruj proszę zgłoszenie, w jego treści podając numer IMEI. Następnie podaj mi numer zarejestrowanej sprawy - przekażę ją do realizacji.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Numer zgłoszenia: 197967868

Dziękuję za numer zgłoszenia. Przekazałam je do realizacji.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Dzień dobry,
    dla zainteresowanych poniżej odpowiedź na zgłoszenie:
    "Zweryfikowałem sprawę z ekspertem ds. produktu. Zgodnie z informacją przekazaną przez producenta urządzenie zostało do nas dostarczone z customizowanym oprogramowaniem fabrycznym C09B200.

Nie ma możliwości, aby dostarczone urządzenie zostało do nas dostarczone z oprogramowaniem C900. Nigdy takie przypadki nie miały miejsca.

Sugeruję odesłanie urządzenia do Autoryzowanego Serwisu z kompletem dokumentów. Dział Serwisu podejmie decyzję, czy w zaistniałej sytuacji istnieje możliwość bezpłatnej naprawy urządzenia."

Niestety zgłoszenie zostało od razu zamknięte, w związku z czym nie miałem możliwości bezpośredniej odpowiedzi, w związku z czym zamieszczam ją tu:
    Aktualny numer oprogramowania może się różnić od tego, który był na początku z powodu aktualizacji telefonu. Z moich informacji wynika, iż aktualizacja oprogramowania dla telefonów zakupionych od operatora jest przez niego udostępniana na poszczególne telefony. "Naprawa" telefonu, tzn. przywrócenie oprogramowania C09B200 jest równoznaczna z instalacją Androida 5.0, co spowoduje wyświetlenie monitu w telefonie z prośbą o aktualizację do 6.0 - co zamknie koło, ponieważ zainstaluje się wersja C900. Czy nie uważają Państwo, że nastąpiła pomyłka podczas określania wersji oprogramowania przeznaczonej do aktualizacji? Wydaje mi się, że po prostu ktoś dał ciała i nie przetestował podstawowych funkcji telefonu. Niemniej jednak mogę się mylić, ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie telefonów. Jeżeli by tak było - proszę mnie poprawić.

Pozdrawiam

W takim przypadku zarejestruj ponownie zgłoszenie w którym odwołasz się od odpowiedzi na te zgłoszenie. W ten sposób zachowasz ciągłość.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów