Wątek: Telefon nie z polskiej dystrybucji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Telefon nie z polskiej dystrybucji.

Dzień dobry,
    wybierając u Państwa ofertę abonamentową (oferta dla firm) zakupiłem również telefon. Od samego początku denerwowało mnie to, że wysyłając wiadomości sms wszystkie polskie znaki są zamieniane (ż na z, ó na o, itd...). W związku z tym problemem skontaktowałem się z producentem telefonu - Huawei, który stwierdził, że zakupiony u Państwa telefon nie jest z dystrybucji polskiej, w związku z tym może nie mieć wszystkich funkcji, tak jak np. optmalizacja 7 bitowa, która jest potrzebna do wysyłania wiadomości z polskimi znakami. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest, że sprzedają Państwo telefony nie przeznaczone na polską dystrybucję. Pytam m.in. dlatego, że zakup telefonu na allegro, z dystrybucji innej niż polska często jest sporo tańszy niż zakup u operatora -gdzie do dzisiaj byłem pewien, że polski operator sprzedaje wyłącznie sprzęt przeznaczony na dystrybucję w Polsce.

Pozdrawiam

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, napisz proszę jaki model urządzenia wziąłeś wraz z Umową.

Z umową został wzięty telefon Huawei P8

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Dziękuję, sprawdzę to dla Ciebie i wrócę z odpowiedzią.

Cytat Zamieszczone przez Hawex Zobacz posta
    Z umową został wzięty telefon Huawei P8
    Z tego co czytam na internecie to nie pierwszy problem z huaweiami i polskimi znakami w sms wiec raczej mało to prawdopodobne żeby play nie miał telefonu z innej dystrybucji niż polska

Cytat Zamieszczone przez quti1973 Zobacz posta
    Z tego co czytam na internecie to nie pierwszy problem z huaweiami i polskimi znakami w sms wiec raczej mało to prawdopodobne żeby play nie miał telefonu z innej dystrybucji niż polska
    Jak najbardziej zgadzam się z tym, że nie jest to pierwszy problem z polskimi znakami w p8, aczkolwiek to producent poinformował mnie o tym, że telefon nie jest z polskiej dystrybucji.

Pozdrawiam

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    @Hawex w ustawieniach wiadomości masz unicode?
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @Hawex w ustawieniach wiadomości masz unicode?
    Właśnie z powodu tego, iż mój telefon nie jest z polskiej dystrybucji - oprogramowanie nie umożliwia włączenia tego (brak opcji, informacja od producenta).

Hardcore Player Awatar czesacz
    To zainstaluj inną, zapewne lepszą, aplikację do wiadomości. Taka Textra sobie radzi czy inna YATA. Na pęczki tego, do wyboru do koloru, ba nawet nie wycinają ą ś ź o ile to zaznaczysz.

@Hawex- otrzymałam informację, że możesz to zmienić w ustawieniach swojego telefonu.
    Wiadomości -> Więcej -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Optymalizacja 7-bitowa -> wyłącz tę opcję
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów