Wątek: LTE CPE B2368-66 Ograniczenie przepustowości

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

LTE CPE B2368-66 Ograniczenie przepustowości

Witam,

czy może ktoś mi pomóc ograniczyć internet dla innych użytkowników prócz mnie? Mój komputer jest połączony kablem z routerem, natomiast inni łączą się przez WIFI i tu jest problem, bo czasem potrafi mi to zabrać praktycznie cały internet.

Dziękuje z góry za pomoc

Hardcore Player
    Czy nie da się w panelu administracyjnym urządzenia B2368 wyłączyć hotspot Wi-Fi ?

Nie chce wyłączać całkowicie Wi-Fi, chce tylko, aby użytkownicy Wi-Fi używali tego internetu mniej, tj. np. mój komputer 80% zasobu internetu, użytkownik/użytkownicy 20%, z tego względu, że gdy ktoś na telefonie ogląda YouTube czy robi aktualizacje u mnie na komputerze internet prawie całkowicie zanika.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Dokupić router Wi-Fi MikroTik lub inny który umożliwia szeroką gamę ustawień i konfiguracji.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

w tym zestawie net boxa masz możliwość wyboru częstotliwości 2,4GHz lub 5 GHz tak więc możesz dla swojego telefonu lub komputera
    ustawić czest. 5 ghz i wówczas Twoje urządzenia będę niezależnie pracowały na tej oddzielnej czest. a inne urządzenia zostawiasz na 2,4 ghz
    wówczas pojawią się 2 niezależne sieci wifi gdzie możesz przyporządkować oddzielne hasła aby nikt się na łącze 5 ghz nie podłączył.
    Ustawić to możesz w panelu rutera 192.168.1.1 jeden warunek urządzenia które mają pracować na 5ghz muszą mieć taką możliwość techniczną - większość nowych to ma.

Hardcore Player
    Jednak najskuteczniej będzie zgodnie z poradą @jahu dokupić router WiFi który umożliwia konfigurację sieci dla poszczeg. użytkowników i zrezygnować z hotspota w urządzeniu który tych możliwości nie ma. Wada to niestety konieczność dodatkowego zakupu.
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 15-09-2018 o 18:44

Hardcore Player
    Nawiązując do tematu, szperając znalazłem model routera WiFi (to nie jest urządzenie do sieci 3G/LTE) o nazwie Router WDS AP Client WISP Repeater Netis WF2414. Urządzenie może pracować jako repeater albo domowy AP, umożliwia konfiguracje 4-ch niezależnych sieci W-Fi. Poza tym ma możliwość konfiguracji łącza i kontroli przepływności do każdego podłączonego klienta- komputera czy telefonu, a o to chodziło w pytaniu. W zestawie płytka CD z oprogramowaniem. Wymiary 13,3 x10 x2,7 cm, cena 38 zł nieszokująca, transmisja do 150 Mbs (802.11n).

Uprawnienia umieszczania postów