Wątek: Predłużenie umowy

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
    Hardcore Player
    Przeczytałem uważnie ale w dalszym ciągu czegoś nie rozumiem
    Gościu bierze telefon w abonamencie na raty i wie że będzie go to kosztowało cirka 1000 zł drożej niż w sklepie. Wg moich rachunków i innych- praktycznie 700- 800 zł więcej za przeciętny model. No chyba że gość o tym nie wie
    Następnie ten sam klient wystawia niespłacony telefon na portalu za 2200 zł i po sprzedaży straci na nim ponad 1000 (o ile zamierza go w ogóle spłacać).
    Przedziwny interes, ja nie dokładałbym do takiego handlu z własnej kieszeni chyba że jestem św. mikołajem i mam za dużo kasy. No ale jest wolny rynek, swoboda handlu i niech każdy robi wg swojego uznania
    Ja ani bym nie sprzedał (chyba że zakup okazał się bublem i trzeba sie go pozbyć) ani bym tak nie kupował. Mimo że korzystam czasem z allegro.
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 12-02-2018 o 08:24

@Bst01 pomijając oszustów, sporo tych telefonów od operatorów jest z abonamentów na firmę a tam są inne ceny, często różne z tymi co masz w salonach, czy na stronie, w końcu są doradcy. W dodatku często branych jest takich telefonów dużo, bo firma duża . Tak więc bywa to interes.
    Ostatnio edytowane przez Riddick1500 ; 12-02-2018 o 11:20

Hardcore Player
    Ceny mogą być różne ponieważ firmy kupują po cenach netto a to już jest 23% do przodu ale odprzedaż takiego towaru na gorąco już nie jest taka oczywista.

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Ceny mogą być różne ponieważ firmy kupują po cenach netto a to już jest 23% do przodu ale odprzedaż takiego towaru na gorąco już nie jest taka oczywista.
    Kupują w cenie brutto, nie ma możliwości sprzedaży w cenie netto. Być może DB oferują inne ceny jak Telesales lub Salon Sprzedaży

Hardcore Player
    Jeden z DB podał tu kiedyś przykład taryfy za 19 pln/mc oferta bodaj na 10 nr. I już byli chętni na kup teraz ale okazało się że; a) tylko dla firm, b) cena jest netto, c) dla konsumenta gdyby była oferta to trzeba doliczyć Vat.

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Jeden z DB podał tu kiedyś przykład taryfy za 19 pln/mc oferta bodaj na 10 nr. I już byli chętni na kup teraz ale okazało się że; a) tylko dla firm, b) cena jest netto, c) dla konsumenta gdyby była oferta to trzeba doliczyć Vat.
    VAT jest zawsze, nie ma znaczenia czy konsument czy przedsiębiorca, chyba że DB oferował to pod stołem bez FV

@piotrekbb oj ma znaczenie, bo przedsiębiorca to sobie odliczy, stąd też podawane są tu ceny 19zl netto tylko dla firm. Te ceny to taki skrót myślowo finansowy .
    @bst01 firmy zawsze kupują coś po cenie brutto (z vatem), "ino" tylko potem zwracają się o jego zwrot do odpowiedniego organu . Natomiast fakt faktem jest taki, że jak firma weźmie kilkadziesiąt/kilkaset umów lub je przedłuży to podejrzewam , że ceny za urządzenia są sporo atrakcyjniejsze niż przy zakupie jednej czy 2 sztuk. A że często jest tak, że firma zwraca się potem o zwrot vatu nawet jeśli jest on niewielki to fakt. Pracownikowi zostaje dalej służbowy "stary" telefon a te trafiają na serwis aukcyjny i kasa się zwraca z dodatkowym zarodkiem dla szefa . Oczywiście wszystko to podlega kalkulacji czy się to opłaci. Ale jak widać na przykładach -opłaca się.

Autoryzowany Doradca Biznesowy Player
    Trzeba też jednak pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca jest vatowcem.

@damdol5 oczywista oczywistość - piszę to tylko w kontekście smartfonów odsprzedawanych w "atrakcyjniejszych" cenach. Raczej "nie vatowcy" w takie coś się nie bawią, chociaż czort ich wie .

Hardcore Player
    Zawsze można wrzucić w koszty a potem sprzedać Trochę jazda bez trzymanki ale to zmartwienie sprzedającego.
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 13-02-2018 o 09:34

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów