Wątek: Zamieszanie z numerem stacjonarnym

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Zamieszanie z numerem stacjonarnym

Witam. Mam problem z numerem stacjonarnym który został przeniesiony do PLAY wraz z numerem komórkowym przed końcem umowy w T-Mobile. Opisze historie migracji tego numeru stacjonarnego. Należał on pierwotnie do TPSA i został przeniesiony do Era w którym był około 6-8 lat jako usługa dodatkowa do numeru głównego (dwa numery na 1 karcie sim) służył tylko do odbierania. Początkiem roku przed końcem umowy złożona została dyspozycja przeniesienia numeru komórkowego i stacjonarnego do PLAY. Weryfikacja przebiegła prawidłowo i czekałem do 9 lutego na włączenie tych numerów (dostałem dwie karty sim). 9 lutego został włączony tylko numer komórkowy. Po złożeniu reklamacji konsultant PLAY zadzwonił i poinformował mnie że numerem stacjonarny włada Orange a nie T-Mobile co mnie zdziwiło. Poszedłem do Orange podpytać i w razie czego zaktualizować swoje dane. W Orange z usmiechem pracowników zostałem poinformowany że oni tym numerem nie władają i mam sobie sprawę z Play i T-mobile załatwiać. Złożona została następna dyspozycja przeniesienia numeru stacjonarnego tym razem z Orange do Play. Faktem przejścia do Play bylo utrzymanie tego numeru gdyż T-mobile chciało mi go wyłączyć przy nowym aneksie gdyż już wycofują taka usługę. Niestety nie zrobiło tego T-mobile a Play. Proszę o pomoc. Nr zgłoszeń 184568323 oraz 184496633

Witaj, dziękuję za numer otwartego zgłoszenia 184568323
    Nasz dział do spraw przenoszenia numerów postara się to wyjaśnić najszybciej jak to możliwe.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez urbek Zobacz posta
    (...)numerem stacjonarny włada Orange a nie T-Mobile co mnie zdziwiło.(...)
    Oczywiście, że numerem włada i władać będzie ORANGE - numer to nie piłeczka. Zakresy numeracji są na sztywno przypisane do operatorów. W przypadku numerów stacjonarnych wszelkie przeniesienia wymagają wpisania numeru routingowego na centrali operatora macierzystego - a tym po wsze czasy zostanie Orange (spadkobierca TPSA) i nic tego nie zmieni, żadne przenosiny.

Rozumiem ale trochę to komplikuje przeniesienie numeru. Jeśli numer był w T-mobile to przenoszę z T-mobile a nie z Orange. Wzgledy techniczne kto jest prawowitym właścicielem numeru powinien załatwić PLAY. Ja wchodząc do salonu mowie u którego operatora jestem i przenoszę numer. Tym bardziej że po paru dniach po podpisaniu zlecenia o przeniesienie 2 numerów podszedłem do salonu dopytać czy na pewno jest wszystko OK. Pan popatrzył w komputer i stwierdził że nie mam czego się obawiać.

A gdzie obecnie numer się znajduje? W T Mobile nadal otrzymujesz Faktury?
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Teraz to nie mam pojęcia co się z nim dzieje bo jak wykręcam ten numer to słyszę że nie ma takiego numeru. Oba numery miałem w T-Mobile. Stacjonarny i komórkowy. Jedna FV za te usługi. Przed końcem umowy w T-mobile złożyłem dyspozycje przeniesienia obu numerów. Dnia 09.02.2018 wystartował w Play tylko numer komórkowy a stacjonarny nie.

Możliwe, że T Mobile ten numer odłączył po swojej stronie i zwrócił do operatora macierzystego Orange z uwagi na 2 usługi na 1 numerze. Nie wiem jakie mają procedury w tej kwestii.
    Pracownik Play przyjmując zgłoszenie dotyczące przeniesienia numeru wraz z Umową nie mógł mieć na ten temat informacji bezpośrednio od T Mobile.

Jeśli tak się stało, to Orange twierdzi że tego numeru nie ma, ponieważ wrócił do puli numerów a nie na Twoje dane.

Zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Play4You jesteś mi coś w stanie więcej powiedzieć o mojej sprawie? W salonie także złożyli wniosek o wyjaśnienie i załatwienie tej sprawy a infolinia prosi o cierpliwość bo sprawa jest weryfikowana.
    Ostatnio edytowane przez urbek ; 13-02-2018 o 18:17

@urbek - niestety nie mam wglądu w zgłoszenia Klientów. Twoja sprawa jest nadal otwarta i weryfikowana.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Problem rozwiązany numer stacjonarny już jest w Play. Szkoda tylko że konsultanci w Play stwierdzili że nie mogą mi pomóc i całą sprawę komplikacji z numerem stacjonarnym zrzucili na mnie abym sobie wyjaśnił z T-Mobile. Dobrze, że trafiłem na konkretnego konsultanta w T-Mobile który cala sprawę monitorował i informował mnie praktycznie co dzień na jakim etapie to jest aż finalnie zadzwonił abym udał się do Play i złożył dyspozycje przeniesienia numeru. Czy Play nie mógł się dogadać z T-Mobile? Problemem były aspekty techniczne które de facto klienta nie powinny interesować. Dziękuję. Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów