Wątek: Publiczne IP statyczne bądz dynamiczne

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
    Zadnego proxy czy firewalla wcale nie musieli ustawiac. Poprostu tsk dziala nat....

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Hardcore Player
    Niemniej Nat jest przeźroczysty dla http inaczej nie oglądałbyś odpowiedzi na swój post

Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Niemniej Nat jest przeźroczysty dla http inaczej nie oglądałbyś odpowiedzi na swój post
    Co masz namysli?

Hardcore Player
    Mam to na myśli że adres IP mojego komutera jest 192.168.1.99 (kto chce może do mnie napisać) jednak ruch przychodzący dociera do mnie bez najmniejszego problemu. Najlepszy dowód że mogłem edytować online ten durny post.
    Myślę też że sam wiesz to lepiej ale nie wiem w jakim celu mnie o to pytasz.

Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Mam to na myśli że adres IP mojego komutera jest 192.168.1.99 (kto chce może do mnie napisać) jednak ruch przychodzący dociera do mnie bez najmniejszego problemu. Najlepszy dowód że mogłem edytować online ten durny post.
    Myślę też że sam wiesz to lepiej ale nie wiem w jakim celu mnie o to pytasz.
    To moze poczytaj troche jak dziala nat.
    W skrocie adres ktory masz jest adresem prywatnym/lokalnym/wewnetrzym ale z internetu jestes widzialny jako ZUPELNIE INNY ADRES. Sasiad ktory korzysta z tego samego dostawcy co Ty tez ma taki sam adres zewnetrzny. Obaj jakos mozecie korzystac prawie w pelni z neta. Dlaczego prawie? Dlatego ze do was nie mozna sie dostac! Tzn jak bedzie ktos probowal wejsc na rzekomo Twoj adres publiczny to wejdzie na urzsdzenie Twojego dostawcy bo tam jrst wlasnie postawiony nat!
    A dlaczego mozesz korzystac z uslug? Bo to TY nawiazujesz polaczenie pierwszy!
    To tak w BARDZO DUZYM SKROCIE

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez cytat
    Dlatego ze do was nie mozna sie dostac!
    Jak będzie chciał to się dostanie korzystając z adresu zwrotnego (pełny) który mu udostępniam wchodząc na tą stronę. W końcu dostęp do edytora postów mam ja a nie mój sąsiad który rzeczywiście korzysta z tego samego dostawcy i (być może) na tym samym adresie zewnętrznym.
    W necie znane są złośliwe strony które podrzucają prezenty tym którzy tam wejdą prosto na pulpit. A skąd to wiem- bo sam kiedyś otrzymałem.
    Pozostaje liczyć na ucziwość właściciela tej strony że nic mi przy okazji nie podrzuci, może poza upomnieniem na osobistą skrzynkę PW.

Hardcore Player
    PS. a niby jak dostają się ci dostawcy VPN-ów ?? Zapewniają klientowi dwustronny pełny dostęp do jego IP adresu (na swoim serwerze bo przecież nie u mnie w domu) mimo że NAT w Playu działa jak działał w najlepsze.
    Ostatnio edytowane przez bst01 ; 31-12-2017 o 19:18

Ty nie rozumiesz zupelnie o co w tym chodzi...
    Jeszcze raz Ci sprobuje wytlumaczyc. Mozesz uzywac stron i w ogole internetu bo to TY rozpoczynasz podlaczenie. Jesli postawisz serwer to sie do niego nie dostaniesz z zewnatrz.

Dla przykladu sprobuj sobie postawic dwa routery za soba i na koncu serwer a z pierwszego routera nie dostaniesz sie do serwera...

A jak dziala vpn? Prosto to TY laczyss sie z vpnem i dlatego to dzials

Hardcore Player
    Tak czy siak żeby zaistnieć w internecie trzeba mieć własną domenę lub swój publiczny adres IP, inaaczej jest się tylko cienkim klientem jakiegoś opa z prawem dostępu do stron www i co najwyżej do jakiegoś moderowanego forum. Jak znajdę gdzieś tanią ofertę (plus czas i chęci) to może wykupię sobie tą odrobinę luksusu i zaproszę na swoją własną stronę www. Bez cenzury moderacji i na moich zasadach.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów