Wątek: Dodatkowa opłata do abo abonamentu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
    Numery 800 xxx xxx i 801 xxx xxx - to zrozumiałe ale ja bardziej miałem na myśli np.:
    - BOK Viking Mobile 732 007 007,
    - BOK Virgin Mobile 799-555-222,
    - BOK UPC 81 381-38-13.
    Można podać jeszcze kilka innych przykładów ale generalnie chodzi o takie numery.
    Dlaczego pytam? Otóż jestem po rozmowie z konsultantem Play, który twierdzi, że jeżeli są numery infolinii (a są przecież), to są płatne ponad abonament i cytuje pkt. z regulaminu, gdzie jest mowa właśnie o wyłączeniu z pakietu posiadanych minut połączeń na numery infolinii.

Wielokrotnie sprawdzane na numerze BOK UPC i opłaty nie są naliczane chociaż wg. Konsultanta powinny być. A jak jest z innymi infoliniami? Chciałbym wiedzieć, o jakich numerach infolinii jest mowa w regulaminie.
    Ostatnio edytowane przez Ruben ; 12-06-2018 o 19:28

Hardcore Player Awatar czesacz
    Bezedura, numery te są bezpłatne o ile nie ma adnotacji, że jest inaczej. Przeważnie operator ma płatne połączenia dla swoich klientów, jak ma Play, a są one darmowe dla połączeń z innej sieci. Tak tylko dzwonię do BOK Play, nie mam zamiaru płacić za ewentualne problemy po stronie Play.

Numer UPC mam obcykany, bo tam zawsze dzwonie testując ustawienia telefonu, ale też bo jestem ich klientem
    W cennikach Play masz tylko ogólnodostępne numery czy usługi sms, i to tylko kwoty nie poszczególne instytucje czy firmy. Czyli jak podawałem na ten przykład nr 800, 801, 804 itd, tak samo smsy 72x, 79x itd..
    Ostatnio edytowane przez czesacz ; 12-06-2018 o 21:31

W regulaminie nie ma adnotacji o tych numerach ale jest zapis o numerach infolinii. Wielokrotnie dzwoniłem do BOK Virgin i innych i nigdy nie były taryfikowane poza abonamentem ale kiedyś musiał nastąpić pierwszy raz i mam policzone takie połączenia.
    Sprawa jest przedmiotem reklamacji, zobaczymy co z tego wyniknie. Konsultant stwierdził, że wszystko jest prawidłowo a ja twierdziłem, że jest nieprawidłowo. Sprawę miał zamknąć ale widzę, że zrobiona jest adnotacja, że wymagane jest dodatkowe sprawdzenie.
    Biorąc pod uwagę, że dzwoniąc do BOK można poczekać po 20 min. na połączenie, to za takie połączenie można zapłacić 10pln. a to blisko połowa abonamentu "no limit".
    Ostatnio edytowane przez Ruben ; 12-06-2018 o 21:55

BOK Play jest na 100% płatny, dzwoniąc z sieci Play, wysokość opłaty jest zależna od taryfy i do tego jest cennik na stronie z danymi kontaktowymi.

Inne poza wyszczególnionymi w cennikach, 80x, 7xx, są płatne o ile jest taka adnotacja lub numer ewidentnie o podwyższonej opłacie (premium).
    Nie pamiętam już kiedy płaciłem dodatkowo za połączenia poza abonamentem, kiedyś może 801 popełniłem, a tak to tam gdzie mają te 801 często są numery dla komórek, stacjonarne.

A gdzie dzwoniłeś i Ci każą płacić?

Virgin Mobile

Numer na stronie to komórka, a drugi stacjonarny, powinny być bezpłatne o ile masz taką ofertę.

Z tego co czytałem inne wątki, to oferty mamy takie same. Według mnie takie połączenia nie powinny być taryfikowane poza abonamentem. Konsultant twierdzi, że każdy numer infolinii jest płatny. Widzę jednak, że nie zamknął zgłoszenia więc zobaczymy jak sprawa sie zakończy.

To jaki głupek był, są numery droższe, ale te masz wyszczególnione w cenniku, co już ustaliliśmy.
    Nie ma czegoś takiego jak "każdy numer infolinii" w cenniku, to prowadzący takową może sobie wybrać czy ma być za darmo czy dzwoniący coś płaci. Na pewno nie ma na to wpływu Play, a tym bardziej nie może pobierać kasy.
    W sumie to samo w sobie jest zabawne, ale nie dla klienta którego oszukano.

Reklamacja rozpatrzona można by uznać pozytywnie ponieważ opłaty ponad abonament zostały anulowane i jeszcze mała rekompensata ale uzasadnienie nie jest satysfakcjonujące:

"Zapoznałam się ze sprawą, i chciałabym Pana poinformować, że podany numer, jest numerem na infolinię Virgin Mobile. Numery infolinii są płatne, zgodnie z cennikiem firmy, do której chcemy się skontaktować.
    Dzwoniąc pod numery infolinii, firmy nie mają świadomości, jaką taryfę posiadamy u swojego operatora. Przekazują ogólne informacje o kosztach.
    Ze swojej strony, możemy założyć Panu blokadę usług premium, która zablokuje połączenia na płatne infolinie. W tej kwestii prosimy o kontakt zwrotny."

Sorry ale to jakiś absurd i jakby nie patrzeć to bardziej Play naciągał niż Virgin.
    Dlaczego? Ano dlatego, że przy numerze do ich OK jest adnotacja "opłata wg cenników operatorów", a nie według cennika na stronie, więc Play chciał Cię naciągnąć.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów