Wątek: Wifi calling przestał działać

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88
    Hardcore Player
    Tak mi się zdawało, że pisaliście o tym trybie samolotowym, ale byłem wczoraj nieco zmulony, i pewności brakło.

Gdzieś tam czytałem, że w WiFiCalling mms idą tradycyjnym sposobem (oprócz iPhone'a) - może tu tkwi przyczyna.
    A gdyby tak na próbę "wyczyścić" ustawienia dostępowe dla mms. Bo wystarczy włożyć kartę do smartfona i się ustawienia instalują.
    Może nawet powrót do stanu fabrycznego. I ręczne ustawienie APN. Nie wiem . Zgaduję. W dawnych czasach to przychodził sms konfiguracyjny. Chyba nawet trzeba go było otworzyć, żeby działało. Teraz wystarczy włożyć kartę i myk działa.
    A zaczął bym na próbę od tej sztuczki https://forumplay.pl/showthread.php/...rzyć-FakeAPN-!, a jak nie zadziała, to jeszcze na próbę bym w podobny sposób zablokował APN mms, a odblokował APN Internet, a potem zablokował oba. Może poprawi WiFiCalling ?
    Ciekawe co by było, jakby zastosować ustawienia apn mms jak dla iPhone'a https://www.play.pl/pomoc/pomoc-tech...acja-telefonu/
    Takie tam gdybanie.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejJacek ; 10-02-2018 o 09:21

Cytat Zamieszczone przez AndrzejJacek Zobacz posta
    Tak mi się zdawało, że pisaliście o tym trybie samolotowym, ale byłem wczoraj nieco zmulony, i pewności brakło.

Gdzieś tam czytałem, że w WiFiCalling mms idą tradycyjnym sposobem (oprócz iPhone'a) - może tu tkwi przyczyna.
    A gdyby tak na próbę "wyczyścić" ustawienia dostępowe dla mms. Bo wystarczy włożyć kartę do smartfona i się ustawienia instalują.
    Może nawet powrót do stanu fabrycznego. I ręczne ustawienie APN. Nie wiem . Zgaduję. W dawnych czasach to przychodził sms konfiguracyjny. Chyba nawet trzeba go było otworzyć, żeby działało. Teraz wystarczy włożyć kartę i myk działa.
    A zaczął bym na próbę od tej sztuczki https://forumplay.pl/showthread.php/...rzyć-FakeAPN-!, a jak nie zadziała, to jeszcze na próbę bym w podobny sposób zablokował APN mms, a odblokował APN Internet, a potem zablokował oba. Może poprawi WiFiCalling ?
    Ciekawe co by było, jakby zastosować ustawienia apn mms jak dla iPhone'a https://www.play.pl/pomoc/pomoc-tech...acja-telefonu/
    Takie tam gdybanie.
    Kolega chyba nie do końca wie o czym pisze. Ja osobiście czekam na aktualizację mojego S7.

Hardcore Player Awatar czesacz
    Cytat Zamieszczone przez Endriu130 Zobacz posta
    Kolega chyba nie do końca wie o czym pisze. Ja osobiście czekam na aktualizację mojego S7.
    Myślałem, że tylko ja to widzę

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez AndrzejJacek Zobacz posta
    Pomysł mój pewnie zupełnie z d... bo się na tym kompletnie nie znam polegał na próbie zmiany oprogramowania z wyjętą kartą sim - jeśli to karta Play. Obrazowo - drzwi do zmiany oprogramowania są zamknięte na zamek . Taki z wkładką. klucz ukryty. Ale jak nie ma wkładki to można taki zamek otworzyć przy użyciu innej wkładki, a nawet palcem. Zakładam, że tą wkładką jest obecność karty sim w telefonie. A kluczyk jest w karcie (wprost lub w sieci).
    No to bym spróbował najpierw bez wkładki, a potem z jakąkolwiek inną. Chociaż zaznaczam, że się na tym zupełnie nie znam i pomysł pewnie z d... .
    Chociaż nie zauważyłem, żeby ktoś pisał, że próbował to robić właśnie bez karty sim Play.
    Jakbym się na tym znał i taki zestaw miał to na pewno spróbowałbym. Ale to ja i nikogo nie namawiam.
    Cytat Zamieszczone przez Endriu130 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez czesacz Zobacz posta
    Myślałem, że tylko ja to widzę
    Już choćby z pierwszego zdania nietrudno zauważyć.

Pomysł mój pewnie zupełnie z d... bo się na tym kompletnie nie znam polegał na próbie zmiany oprogramowania z wyjętą kartą sim....

Hardcore Player Awatar czesacz
    Jak się nie znasz to nie ma co pisać elaboratów dla samego pisania.
    Rootowałem już x czy y telefonów, romy wgrywałem różne różniste i nigdy nawet nie pomyślałem o wyjęciu karty, bo mogłoby to mieć wpływ na sam proces.
    Ostatnio edytowane przez czesacz ; 11-02-2018 o 00:26

Hardcore Player
    A mogloby.

Hardcore Player
    Czy nie mogłoby ?

Moderator Hardcore Player Awatar xaviero
    Brak nowych wpisów w wątku.
    Temat zamykam.

W razie problemów lub dodatkowych pytań, prosimy o PW do Moderatorów: Jahu lub Xaviero wątek zostanie ponownie otwarty.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów