Wątek: Ważność konta Play Lubię To! - po doładowaniu

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Ważność konta Play Lubię To! - po doładowaniu

Witam,

Jako, że część mojej rodziny ma numer w play na kartę mam pytanie dotyczące ważności konta w taryfie Lubię to!.

Otóż sytuacja wygląda tak, że po doładowaniu konta ważność środków na koncie głównym nie ulega zmianie. Od stycznia 2017 roku po każdym doładowaniu o kwotę 25zł lub więcej ważność środków konta głównego nie zmienia się. Do tej pory nie stanowiło to większego problemu, jednak po dzisiejszym doładowaniu data jest wciąż ta sama. Jest to 2017-10-13.
    Nie wiem, czy po tym okresie nastąpi przedłużenie czasu połączeń wychodzących, czy też środki przepadną. Na stronie internetowej według tabeli wynika, że każde doładowanie przedłuża ważność o 30 dni. Czy w takim razie wszystkie poprzednie doładowania skumulują ważność według obowiązującej tabeli?

Screen pokazujacy ostatnie 3 doładowania, jak wspomniałam ta sama sytuacja jest od stycznia na 3 numerach osób z mojej rodziny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-09-11-21-36-31_com.android.mms.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	39.4 KB
ID:	5862

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Mod Hardcore Player Awatar xaviero
    Wszystko się zgadza.
    Prawdopodobnie użyta była wcześniej promocja Rok Ważności Konta po rejesteracji.
    Teraz doładowanie konta określoną kwotą i wynikające z tego doładowanie określoną ilość dni jest mniejsze aby przedłużyć pozostałą ważność konta.
    Przykładowo:
    5-9 zł przedłuża o 5 dni, 10-24 zł o 10 dni, 25-49 zł o 30 dni.
    Twoje doładowania to 5 zł i dwa razy po 25 zł, czyli każde z tych doładowań nie przewyższa możliwości przedłużenia stanu konta.
    Jeżeli doładowanie przykładowe zostało wykonane 11 września a 25 zł pozwala nam na przedłużenie o 30 dni od daty wykonania doładowania, to stan konta przedłużył by się do 11 października a ważne jest u Ciebie do 13 października (czyli 32 dni pozostały od daty wykonania doładowania). Konto nie może ulec skróceniu po doładowaniu.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Hardcore Player
    Pozostaje wyjaśnić co stanie się ze środkami ( 'złotówkami' ) na koncie użytkownika po 13.10.2017 przy założeniu że już nic nie będzie w tym czasie doładowywał.
    Btw. dziwię się w jakim celu @Agg doładowywał konto ważne rok i zgromadził tam 150 zł które może przepadnąć bez żadnego pożytku.

Wszystko jest wyjaśnione w Cenniku:
    W przypadku niewykorzystania Pakietu Złotówek przed upływem Okresu ważności połączeń przychodzących, niewykorzystana wartość Pakietu Złotówek zostaje anulowana i nie może być wykorzystana po kolejnym Doładowaniu konta.

A więc jeżeli mienie ważność połączeń wychodzących konto jest "zamrożone" a środki z konta głównego pozostają na swoim miejscu do czasu wykonania doładowania i tym samym przedłużeniu ważności połączeń wychodzących.
    Podstawa:
    Po wykorzystaniu całej kwoty Doładowania, kwoty otrzymanej w ramach
    Zestawu Startowego lub przekroczeniu Okresu ważności połączeń wychodzących Użytkownik, aby dalej móc wykonywać połączenia wychodzące, musi doładować swoje konto

Hardcore Player
    Chodzi konkretnie o ten cennik: http://www.play.pl/resources/pdf/201...o_15062017.pdf od 20.12.2016.

A ja zacytuję odpowiedź od *101# na zrzucie powyżej: na koncie masz 133 zł ważne do 13.10.2017.
    Zaniepokojony użytkownik pyta: czy te środki znikną mu po 13.10 (czy chodzi tu o połączenia przychodzące czy wychodzące bo komunikat o tym nie mówi).
    Używa się pojęcia na koncie masz 100 zł ważne do.. ( u mnie na P24 też tak mam) a ja nie potrafię tego konkretnie przypisać. Domyślam się że po tym terminie Play wyzeruje mi złotówki.

Witam ponownie,

Z wypowiedzi rozumiem, że gdy doładuję konto po 13.09 moje środki zostaną przedłużone zgodnie z tabelką. Dajmy na to doładuję konto za 25zł dnia 30.09 i moje środki zostaną przedłużone o 30 dni tzn. do 30.10.2017? Czy mam rację?
    Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne niż przepadnięcie środków z konta, a co za tym idzie utrata klienta i likwidacja numeru. Proszę mnie uświadomić czy rzeczywiście mam rację.

Do kolegi wyżej, konto doładowywałem co miesiąc, aby nie stracić środków na koncie promocyjnym oraz pakietu danych. Zasada była prosta - gdy je wykorzystam będę miał nadal te 130 zł, które starczą mi na dłuże, a póki co przez 3 miesiące mam wszystko za darmo, bo ciągnie mi z promocyjnych.

Nic nie przepadnie na koncie głównym.
    Wszystko się zgadza.

Czy mogę oczekiwać kolejnej promocji rok ważności konta?

Niestety nie posiadamy takiej informacji.

Uprawnienia umieszczania postów