Wątek: Wysoki rachunek za transmisję danych

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wysoki rachunek za transmisję danych

Dzień dobry,

Drodzy, mam wielki problem.
    Jakąś godzinę temu dostałem automatycznego SMS-a o przekroczeniu kwoty zobowiązań pow. 500 zł. Zrobiłem się blady, w pierwszej chwili pomyślałem o jakichś podstępach z numerami premium. Po sprawdzeniu na *500 okazało się, że jest to transmisja danych. W ubiegłym miesiącu ok. 25.08 skończył mi się internet w smartfonie (zużycie danych) korzystałem dalej, mając tzw. "lejek", kupiłem chyba nawet jakiś pakiet dodatkowy za kilka złotych gdy potrzebowałem wysłać ważnego maila. Okazało się, że internet jest liczony dodatkowo po sporym przeliczniku, co dało kwotę ok. 600 zł.
    Jestem w szoku. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, nawet gdy zużywałem internet do końca. W sieci Play jestem już od ~7 lat. Abonament jaki mam to 29 zł / miesięcznie, w czym są nielimitowane połączenia na komórkowe i stacjonarne i bodajże 8GB internetu. Umowa bezterminowa.
    Zrobiłem zgłoszenie nr. 173768644 na infolinii. Obecnie wyłączyłem internet w telefonie i kompletnie nie mam pojęcia co się dzieje.
    Bardzo proszę o pomoc.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @MMD, przekazałem Twoje zgłoszenie do realizacji. Poczekaj proszę na zakończenie weryfikacji tego zgłoszenia, a Obsługa Klienta wyjaśni to i poinformuje Cię o rozwiązaniu sprawy.

@Play4You2, dziękuję. Za ten miesiąc (3 dni) mam już również zafakturowane kolejne 600zł. Mimo przecież odnowienia 5GB, które są stale wspisane do umowy (aż specjalnie wynalazłem egzemplarz umowy).
    Do czasu wyjaśnienia, nie korzystam z internetu w telefonie, co utrudnia mi nieco pracę.

PS Do dzisiejszej pierwszej rozmowy z konsultantem i odgrzebania papierowej wersji umowy, sądziłem, że mam 8GB. A tu tylko 5. Mimo wszystko, ten internet nie działa.
    Ostatnio edytowane przez MMD ; 03-09-2017 o 23:12

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @MMD, sprawa zostanie wyjaśniona, dlatego poczekaj proszę na rozwiązanie zgłoszenia.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    @MMD jaką masz taryfę?
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

@jahu, na Play24 mam napisane: FORMUŁA UNLIMITED 49,99. Wg. umowy, powinienem mieć nielimitowane połącznia na stacjonarne i komórkowe, SMS, MMS i 5GB internetu (później lejek). Do tego są zniżki (marketingowa i terminowość płatności), daje to miesięcznie 29,99 zł. Umowa bezterminowa. Faktura niekiedy opiewa na wyższą kwotę bowiem dokupuję pakiety internetu gdy włączy się lejek. Ale nigdy na 600 zł.
    Rachunek za ten miesiąc, od nowego okresu rozliczeniowego (4 dni) już mam na kolejne 600 zł.
    Ostatnio edytowane przez MMD ; 04-09-2017 o 10:36

Jesteś pewny, że to jest transmisja danych? W play24 masz takie info ?

@jahu, tak. Dzisiaj rano otrzymałem fakturę. Tak to wygląda. Nie mam nigdzie zaznaczonego, że mam 5GB danych do wykorzystania w ramach abonamentu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	42.4 KB
ID:	5850

Czyli faktycznie musisz poczekać na weryfikację Twojego zgłaszenia przez Biuro Obsługi Klienta.

@MMD - poczekaj proszę na rozwiązanie zgłoszenia, konsultant zweryfikuje sytuację na Twoim koncie.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów