Wątek: Przełączanie się między btsami

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Przełączanie się między btsami

Witam, btsa mam odalonego od swojego domu o około 300m W domu mam zasięg 3-4 kreski natomiast kupiłem antene 12 dbi i wystawiłem za okno przez godzine był zasięg 5 kresek potem nagle zrobiły się 1-2 i zauważyłem że przełącza mnie co chwilę między btsami co są oddalone o około 1-3km nie wiem dlaczego tak się dzieje można to jakoś zmienić czy jest to wina przeciążenia btsa i mnie przełącza?

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Dobrze ustawiłeś antenę na nadajnik ? Przy odległości 300m od nadajnika raczej się anten nie zaleca.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Kupiłem małą antene bo gdy otwierałem okno robiło się 4-5 kresek a przy zamkniętym 2 kreski.
    Antena przełącza się cał czas chyba raz jest 1 kreska raz 3 a raz 5 ;D

Ty nie kupiłeś żadnej anteny a jedynie maszcik na chorągiewkę, ewentualnie drapak do pleców. To de facto tłumik a nie antena, zysk 12dBi wyssany z palca, kasę trzeba było wydać na piwo a nie na to g....Przy 300m od BTs-a nie potrzebna żadna antena. Nikogo nie interesują też kreski zasięgu. sygnał LTE ma swoje parametry i to nimi operujemy http://jackiewiczowie.blogspot.com/2...ygnau-lte.html Sprawdź z jakich pasm korzysta Play na tym BTS-ie . Wymuś po kolei każde z nich na modemie/routerze LTE i sprawdź prędkości. wybierz na stałe to które daje najlepsze rezultaty. Play korzysta z LTE26009 20MHz w MIMO2x2 DL do 150Mb/s), LTE1800( 10MHz w MIMO2x2 DL do 75Mb/s), LTE2100 ( 5 lub 10MHz w MIMO2x2 i DL do 37/75Mb/s) oraz LTE800( 5MHz w MIMO2x2 DL do 37Mb/s). oczywiście do tego dochodzi agregacja 2 lub 3 pasm LTE w zależności od sprzętu. E5186, B618, B525 agregują dwa pasma LTE a B715 trzy. Żaden z nich nie agreguje LTE2100, to potrafią tylko niektóre telefony. To tak w skrócie. Jakim sprzętem dysponujesz ?

Cytat Zamieszczone przez kaczkadziwaczka Zobacz posta
    Ty nie kupiłeś żadnej anteny a jedynie maszcik na chorągiewkę, ewentualnie drapak do pleców. To de facto tłumik a nie antena, zysk 12dBi wyssany z palca, kasę trzeba było wydać na piwo a nie na to g....Przy 300m od BTs-a nie potrzebna żadna antena. Nikogo nie interesują też kreski zasięgu. sygnał LTE ma swoje parametry i to nimi operujemy http://jackiewiczowie.blogspot.com/2...ygnau-lte.html Sprawdź z jakich pasm korzysta Play na tym BTS-ie . Wymuś po kolei każde z nich na modemie/routerze LTE i sprawdź prędkości. wybierz na stałe to które daje najlepsze rezultaty. Play korzysta z LTE26009 20MHz w MIMO2x2 DL do 150Mb/s), LTE1800( 10MHz w MIMO2x2 DL do 75Mb/s), LTE2100 ( 5 lub 10MHz w MIMO2x2 i DL do 37/75Mb/s) oraz LTE800( 5MHz w MIMO2x2 DL do 37Mb/s). oczywiście do tego dochodzi agregacja 2 lub 3 pasm LTE w zależności od sprzętu. E5186, B618, B525 agregują dwa pasma LTE a B715 trzy. Żaden z nich nie agreguje LTE2100, to potrafią tylko niektóre telefony. To tak w skrócie. Jakim sprzętem dysponujesz ?
    Kaczkadziwaczka, a czy netgear ac810s też nie obsługuje agregacji 3 pasm? I tak z ciekawości jeśli troche się znasz, to powiedz mi czy Router Netgear M1 Nighthawk z lte cat.16 z pobieraniem do 1Gb/s i wysyłaniem do 150Mb/s obsługuje agregacje do 4 pasm LTE. I teraz moje pytanie, czy taki router zobacz sobie w google będzie agregował częstotliwość 2100.? Pod warunkiem, że w przyszłości będzie taką usługę oferował Play. W połowie października ma być ten router dostępny w Europie jak i w Polsce ( informacja z działu netgear polska ). W Australii już jest od początku roku w sieci Telstra.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej311 ; 12-09-2017 o 15:41

@Andrzej311 router netgear ac810s agreguje 3 pasma na naszej sieci jak najbardziej. Według moich informacji również ten Huawei B715 https://www.play.pl/telefony/huawei/...?ogrp=internet agreguje 3 pasma także pasmo 2100MHz. Sieć Play aktualnie obsługuje agregację do 3 pasm czyli CAT 9 LTE dlatego też agregacja 4 pasm nie będzie działała.

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @Andrzej311 router netgear ac810s agreguje 3 pasma na naszej sieci jak najbardziej. Według moich informacji również ten Huawei B715 https://www.play.pl/telefony/huawei/...?ogrp=internet agreguje 3 pasma także pasmo 2100MHz. Sieć Play aktualnie obsługuje agregację do 3 pasm czyli CAT 9 LTE dlatego też agregacja 4 pasm nie będzie działała.
    Wiem, że nie będzie teraz działała. Chodziło mi o to, czy router tej klasy cat.16 agreguje też pasmo 2100?

Wspiera to pasmo więc powinien. Niestety nie ma w specyfikacji dokładnych danych dotyczących agregacji konkretnych pasm.

Ok, dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów