Wątek: Przedłużenie umowy i ...koszmar

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Przedłużenie umowy i ...koszmar

Nie będę się bawił w przepisywanie mojej sprawy. To jest kopia, częściowo okrojona, jaka została wysłana do Play parę dni temu.

Dzień dobry, nie raczej zdecydowanie nie dobry. W dniu 21.09.2019r. razem z żoną udaliśmy się do salony Play znajdującego się w Porcie Łódź przy ul. Pabianickiej 245 w Łodzi. W salonie tym uzgodniliśmy warunki przedłużenia umowy o korzystanie z usług mobilnych w sieci Play. Stara umowa DUET była wystawiona na moją żonę xxxx, która posługuje się nr telefonu 693xxxxxx a ja byłem do niej dopisany i posługuję się nr telefonu 663xxxxx. Stara umowa miała się przekształcić nową o nazwie HOMEBOX z naszymi numerami telefonów oraz kartą z odstępem do internetu w ilości 150 GB co miesiąc. Mieliśmy także otrzymać dwa telefonu Samsung Galaxy A70 i Huawei P30 pro. Niestety podczas sporządzania aneksu do starej umowy pracownik tegoż salonu nie zaznaczył jak się okazało odpowiedniej „kratki” i łączna cena telefonów wzrosła o kwotę 300 zł, na co nie zgodziliśmy się i od razu też miał być sporządzona reklamacja przez pracownika, który go popełnił. Pracownik się z tego wywiązał i nie mamy absolutnie żadnych zastrzeżeń do jego pracy. Mimo tego żona na swój numer dostała wiadomość sms z sieci PLAY, że nastąpiła zmiana warunków i korzysta już z tego nie do końca zrealizowanego aneksu. Skoro tak to zaczęliśmy również korzystać z karty przeznaczonej tylko i wyłącznie do internetu, na której zgodnie z tym aneksem miało się pojawić 150 GB nielimitowanego internetu. Wstępnie sprawa miała zostać zakończona w dniu 23.09.2019r jednak okazało się inaczej. Nikt z „centrali” jakoś nie był zainteresowany tym, że z winy pracownika dwoje klientów nie może sfinalizować umowy. Przepychanka między pracownikiem, centralą a nami trwała aż do dnia 10.10.2019r. kiedy okazało się, że cała nowa umowa została anulowana i musimy ją sporządzić od nowa. To jeszcze nic, bo okazało się, że wróciliśmy do starej umowy i z całkiem nowymi ustawienia połączeń oraz ilością internetu. Mimo tego byliśmy zmuszeni do korzystania z Waszych usług. I tak dotrwaliśmy do dnia 10.10.2019r. kiedy został podpisany aneks do starej umowy i już mieliśmy od tego właśnie dnia, zgodnie z zapisem w nowej umowie, korzystać z usług nowej taryfy HOMEBOX, tak dla przypomnienia to połączeni i sms miały NIE być limitowane i NIE płatne a także każde z nas miało otrzymać po 35 GB danych na swój numer telefonu. Ku naszej „radości” późnym wieczorem okazało się, że ani żona ani ja nie mamy już żadnych gigabajtów danych na swoich telefonach a żeby było jeszcze śmieszniej to za połączenia między sobą /DWA NUMERY W PLAY/ płacimy zarówno za sms jak i połączenia. Brawa dla Państwa firmy !!! Następnego dnia udałem się ponownie do salonu PLAY w Porcie żeby całą sytuację wyjaśnić. Pracownik był ogromnie zdziwiony tym co się stało i sporządził odpowiedni zapis do działu technicznego. Do chwili obecnej kompletnie nic to nie dało. W związku z tym postanowiłem zgłosić reklamację przez stronę WWW i osoba, która ją załatwiała Pan Bartłomiej Kamianowski z BOK wykonał aż 3 /TRZY/ telefony do mojej żony, która niestety nie wiedziała o złożonej reklamacji ponieważ to Ja ją napisałem ale też zwyczajnie nie mogła odebrać telefonu i to wystarczyło temu Panu aby całość reklamacji zamknąć. Wystarczyło zadzwonić pod nr telefonu, przy którym widniała reklamacja i być może, chociaż wątpię, udałoby się coś już wcześniej wyjaśnić. Tak więc mija kolejny dzień 12.10.2019r. i nadal nie możemy obje z żoną korzystać z nowej oferty a co jeszcze jest nadzwyczaj irytujące to to, że w tej chwili w naszej umowie panuje totalny bałagan, żeby nie nazwać tego dosadniej. Mimo iż na Play 24 u żony jest nowa taryfa HOMEBOX nie ma ani internetu ani darmowych połączeń, na karcie do internetu widnieje do wykorzystania 152 GB danych a u mnie nadal jest taryfa DUET STAN NIELIMITOWANY !!! Nawet jeżeli pozostałem przy starej taryfie to i tak wszelkie połączenia jak i internet powinienem mieć wliczone w mój abonament. Żeby tego było mało to sprawdzając kartę do internetu okazało się, że widnieją tam co najmniej dwa pakiety internetu po 10GB i płatne po 10 zł za każdy, które zostały aktywowane. Ani żona ani ja nie aktywowaliśmy takich pakietów !!! Pierwszy był aktywowany w dniu 07.10.2019r. a kolejny w dniu 10.10.2019r. nie wiem kto to zrobił ale na pewno żadne z nas. Jeżeli to zostało aktywowane automatycznie to uważam, że skoro od dnia 21.09.2019r. weszła jednak w życie nowa umowa HOMEBOX to tam powinno być 150 GB a tyle aż danych nie wykorzystaliśmy. Biorąc to pod uwagę uważam, że nie dopełniliście Państwo jako firma należytej staranności przy zarówno podpisywaniu nowej umowy, tudzież aneksu do starej, jak też niesłusznie obciążyliście nasze konto dodatkowymi płatnymi pakietami internetu. Na koniec chcę dodać, że ewidentny bałagan jest po Państwa stronie i zarówno moja żona jak i ja nie zamierzamy teraz zaprzestać korzystania z któregokolwiek z telefonów jak i karty internetowej. Po prostu nie mamy innego wyjścia. Rozumiem, że każdy może popełnić błąd ale należy liczyć się z ich konsekwencjami. Nie zamierzam siedzieć i cierpliwie czekać na Wasz ruch, którego nie jesteście w stanie szybko wykonać tylko odwlekacie go w czasie pisząc, że sprawa wymaga gruntownego wyjaśnienia a co dalej z nami i naszymi telefonami? Całość sprawy zostanie przeze mnie zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumenta i będę się domagał zadośćuczynienia za błędy z Waszej strony bo tak się nie traktuje swoich stałych klientów.
    Kolejny problem to faktura jaka została przez Was wystawiona na kwotę ponad 500 zł, w tym same abonamenty to 490 zł, to jest już szczyt szczytów. Kto ogarnia temat umów jak i wystawionych faktur. Umowa zawarta w dniu 10.10.2019r. na kwotę 280 zł łącznie a Wy wystawiacie na 509 zł, skąd bierzecie te kwoty, ludzie opanujcie się i zacznijcie myśleć kto i co robi.

Na chwilę obecną nie mam ani internetu w telefonach a za wszystko płacimy, porażka. Od pierwszej reklamacji mija tydzień i została ona złożona przez pracownika Play i nadal nic.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Witaj, przykro mi z powodu zaistniałej sytuacji. Żeby odnieść się do treści Twojego posta potrzebowałbym wglądu w Twoje konto, a z poziomu Forum niestety go nie mam. Czy posiadasz numer otwartego z głoszenia w Twojej sprawie? Jeśli tak podaj mi go, a przekażę sprawę do realizacji.

Dzięki za zainteresowanie. Aktualnie są dwa zgłoszenie ale to, o którym piszę wyżej ma nr 220009731 i widnieje od dnia 15.10.2019r. ale w tej samej sprawie jest też inne zgłoszenie o nr 219863023. Mam nadzieję, że to coś da bo rozmawiałem dzisiaj z pracownikami punktu Play w Porcie Łódź i ich zgłoszenie również nie zostało jeszcze rozpatrzone ale nie mam do niego dostępu. Najgorsze jest to, że nie możemy swobodnie korzystać z żadnego telefonu, pozostaje jedynie właściwy internet i o zgrozo za wszystko musimy dodatkowo płacić, włącznie z kontaktami między sobą. Zawiodłem się na całej linii.

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Rozumiem Twoje rozczarowanie. Przekazałem zgłoszenia do realizacji. Zostaną one rozpatrzone w możliwie najkrótszym czasie. Jak tylko pojawią się odpowiedzi, to zostaniesz o tym poinformowany.

Hardcore Player
    Tyle twojego co sobie popisałeś, po co dwa zgłoszenia i takie epistoły ?Składa się reklamację wg. wytycznych UKE w której żąda się rekompensaty od operatora a nie jakieś zgłoszenia. Oni tylko na to czekają , teraz będziesz czekał i nic więcej. Mają czas, nie będą się spieszyć.

Hardcore Player Awatar czesacz
    True True

Adam75 witaj w gronie "urzadzonych" przez Opertatora. Pierwsza rada to musisz sie uzbroic w cierpliwosc bo tu nic nie zalatwisz na juz. Zagladaj szybko do regulaminu, ustawy i patrz co mozesz zrobic. Moze da rade odstapic od umowy skoro jeszcze nie otrzymales nowych warunkow w pelni.

- - - Updated - - -

Paragraf 3 punkt 6 Regulaminu
    Operator zobowiązuje się rozpocząć świadczenie Usług
    Telekomunikacyjnych (dokonać aktywacji Karty SIM/
    USIM) w czasie nie dłuższym niż 10 (dziesięć) Dni
    Roboczych od dnia zawarcia Umowy. W przypadku
    niedotrzymania powyższego terminu Abonentowi
    przysługuje prawo odstąpienia od Umowy, a w przypadku
    wpłacenia Kaucji – prawo żądania jej zwrotu

Witam ponownie. Zgodnie z tym co mi napisałaś to muszę wytrzymać do końca przyszłego tygodnia bo wtedy mijają wskazane dni robocze abym mógł wypowiedzieć im umowę. Pozostaje jednak problem bo pozbyłem się swojego telefonu na rzecz innego i raczej jest on nie do odzyskania. Dzisiaj moja żona otrzymała telefon z BOK z propozycją przedłużenia umowy, kuriozum. Kiedy poinformowała pracownika, że jest bałagan w umowie wcześniejszej i jest reklamacja to facet bezczelnie się rozłączył.

To dopiero widze zaczniesz "zabawe" z Play. Zycze ogromnej cierpliwosci. Nawet jesli uda Ci sie i uznaja twoja reklamacje to bedzie juz sukces. Mi raz sie udalo i uznali mi reklamacje i mialam nadplate na koncie. 3 miesiace skladam reklamacje miesiac w miesiac bo mi ta nadplate zwrocili podwojnie a potem potracili z oplaconej faktury. Blad pracownika ale co miesiac musze pisac bo obciazaja mnie odstetkami za opuznienie, reklamacje mi uznaja i obnizaja fakture o odstetki. Ale po 10 dniach okazuje sie ze jednak znowu mam niedoplate bo korekta gdzies znika i musze doplacic kwote odsetek. Wiec pisze kolejna reklamacje i znowu ja uznaja a puzniej korekta znowu znika jak zaplace kwote faktury minus odsetki i znowu powstaje niedoplata i tak od 3 miesiecy sie bawimy z Play. Zabawa przednia.

Uprawnienia umieszczania postów