Wątek: Problemy z internetem Play (na przykładzie BTS WAR3109)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Problemy z internetem Play (na przykładzie BTS WAR3109)

Zapewne wszyscy korzystający z mobilnego internetu mają mniejsze lub większe problemy z transferami w dobie panującej pandemii wykonując naukę/zdalną pracę.
    Niestety najgorzej mają klienci operatorów mobilnych którzy mieszkają w niezurbanizowanej częściach kraju pod względem telekomunikacyjnym (tzn. w miejscach gdzie jest duże zagęszczenie mieszkańców przy jednoczesnym braku infrastruktury TP/Orange oraz infrastruktury operatorów tv kablowych). Czyli wszystkich skazanych na internet od operatorów mobilnych.

Poniżej opiszę jak do tego problemu podchodzi nasz operator Play.
    Z mobilnego internetu Play korzystam a raczej korzystałem z dedykowanej karty „Internet ULTRA dla biura”.
    Dedykowana karta włożona do routera LTE z wyniesionymi na dach zewnętrznymi antenami.

W dniu 4.4br. zgłosiłem przez Play24 problem z nadajnikiem WAR3109.
    Czarę goryczy przepełniła awaria w dniu 3.4br. – na kilka godzin padł ww. nadajnik (wydaje mi się, że to była ogólnopolska awaria).
    Jak ktoś w tym czasie korzystał tylko z jednego operatora Play tzn. nie miał internetu od innego operatora oznaczało to brak udziału w lekcjach online czy możliwości wykonywania obowiązków służbowych (pracodawcy czy nauczyciela nie interesują problemy Play).
    Taka sama awaria czyli awaria ww. nadajnika WAR3109 miała miejsce w godzinach rannych w dniu 4.4br.
    Oczywiście napisałem w swoim zgłoszeniu, że pomijając ww. awarie to BTS WAR3109 jest bardzo, ale to bardzo obciążony (przestawianie pasm nic nie daje, każde pasmo LTE jest w podobnym stanie obciążone)

Niestety w dniu 8.4br. byłem zmuszony przypomnieć się ze swoim powyższym zgłoszeniem ponieważ Play nie raczył się nawet odezwać (zadzwonić czy odpowiedzieć przez Play24).
    Sytuacja na tyle się z tym BTS-em WAR3109 pogorszyła, że byłem zmuszony zakupić usługę dostępu do internetu u innego, konkurencyjnego operatora.
    W swoim zgłoszeniu opisałem porównanie BTS-a WAR3109 do BTS-a konkurencyjnego operatora.
    Do BTS-a WAR3109 mam w linii prostej 720 metrów. Do BTS-a konkurencji z którego przez bezczynność Play zmuszony byłem zacząć korzystać mam w linii prostej 1000 metrów.
    Podałem w swoim zgłoszeniu jak wygląda RSSI, moc sygnałów oraz jak wygląda DL/UP.
    Te porównanie było dyskredytujące Play (BTS WAR3109).
    Jak dobrze pamiętam następnego dnia zadzwoniła do mnie Pani z biura obsługi klienta z informacją, że faktycznie w dniu 3.4br mieli awarię i zaproponowała rabat X0zł (X oznacza cyfrę od 1 do 9). Na informację, że nie interesują mnie rabaty tylko aby rozwiązali problem z tym BTS-em WAR3109, Pani poinformowała, że w takim razie przesyła zgłoszenie do działu utrzymania sieci (lub coś takiego).
    Dział „merytoryczny” z Play raczył dopiero odpowiedzieć 21.4br.
    „Merytoryczny” wziąłem specjalnie w cudzysłowie ponieważ odpowiedź którą otrzymałem z merytoryką nie miała nic wspólnego.
    Pan który podpisał się jako „specjalista ds. reklamacji” zaczął opisywać jak wyglądała sytuacja z transferami przed pandemią.
    Po czym stwierdził, że od 8.4br. nie korzystam karty „Internet ULTRA dla biura”.
    Potwierdził, że 4.4br. Play faktycznie miał awarię (chociaż miał 3 i 4 kwietnia br.).
    Następnie wniósł się na wyżyny swojej wiedzy i napisał (cytuję):
    „Podany przez Pana adres - Dzierzków XXB - znajduje się poza zasięgiem naszej sieci wewnątrz budynków. Oznacza to, że wewnątrz budynków może mieć Pan mniej stabilne połączenie z siecią. W odległości około 5 kilometrów znajduje się nasza najbliższa stacja. W reklamowanym okresie nadajnik ten działał poprawnie.
    Gdy wskazany adres znajduje się poza zasięgiem sieci wewnątrz budynków nie oznacza to, że w ogóle nie może Pan korzystać z usług. Natomiast może to być utrudnione ze względu na odległość i ilość osób logujących się w danej chwili do naszego najbliższego nadajnika. Jeżeli w danym czasie ze stacji korzysta więcej Abonentów, może mieć Pan problem z nawiązaniem stabilnego połączenia z siecią. Wpływa to na możliwość wykonywania połączeń internetowych oraz ich prędkość.

Proszę jednak pamiętać, że nasze usługi nie są przypisane do konkretnych adresów - są mobilne. Zasięg może się różnić w zależności od miejscowości. Zależy on między innymi od liczby nadajników na danym terenie, liczby użytkowników zalogowanych do nadajnika lub ukształtowania terenu.”

Resztę odpowiedzi szkoda mi cytować ponieważ leżącego się nie kopie.
    Podsumowując tą „merytoryczną odpowiedź”: najlepsze jest to, że ja nawet nie wiem gdzie jest Dzierzków????
    Stwierdził, że uznał moją reklamację musiał uznać za niezasadną.
    Po czym przyznał rabat mniejszy o 20zł niż ten który proponowała mi Pani która dzwoniła z obsługi klienta.
    UWAGA na przyszłość: Jak dają rabat to należy go brać ponieważ później rabat drastycznie się zmniejsza

Z uwagi na to, że sytuacja się z BTS-em WAR3109 nie poprawiła się, w dniu 5.5br. zgłosiłem na Play24 kolejną reklamację (odp. na odp.)
    Tym razem przygotowałem tabelkę z UP/DL mierzonym na speedtest.pl oraz speedtest.net w kilku przykładowych dniach.
    Napisałem, że to co otrzymałem w odpowiedzi na moje zgłoszenie, Pan specjalista ds. reklamacji w wielu kwestiach się pomylił i w żaden sposób nie odniósł się do problemów które w dalszym ciągu występują z BTS-em WAR3109.

Tym razem szybciej, po 2 dniach czyli 7.5br otrzymałem poniższą odpowiedź:
    „Rozwiązanie:
    Zweryfikowałem Pana zgłoszenia i zgodnie z poprzednimi odpowiedziami Usługi Internetowe są świadczone prawidłowo jednak ze względów niezależnych od firmy Play nadajnik WAR3109 jest obecnie mocno obciążony co wpływa na zwolnienie transmisji danych na danym urządzeniu. Podobne sytuacje są również obecne w innych lokalizacjach dlatego też nie jest to przypadek odosobniony i powodowany przez to że, znacząca liczba osób pracuje zdalnie z własnego miejsca zamieszkania.
    Niestety na ten moment nie ma możliwości modernizacji stacji pod kątem zwiększenia jej przepustowości.”

Czyli jak widać na powyższym przykładzie, to, że od 2 miesięcy nie mogę korzystać karty „Internet ULTRA dla biura” jest obecnie według Play normalne i oczywiste (ręce opadają).
    Zakładam, że dla Play powinienem wsiąść dom pod pachę i przenieść się pod inny mniej obciążony nadajnik.
    Oczywiście rachunki dostaję takie same jak wcześniej (chociaż historię z fakturami i umowami zamieściłem w innym temacie na forum).
    Obecnie wszyscy operatorzy mobilni mają problemy obciążeniem BTS-ów.
    Tylko inni operatorzy jakoś sobie radzą (a tylko Play ma problem)
    Obecnie zmuszony przez Play do korzystania z konkurencyjnego dostępu do internetu też DL/UP d…. nie urywa.
    Ale przynajmniej jest min. UP/DL na poziomie 5-6Mb/s.

@bomar - jeżeli się nie zgadzasz z odpowiedzią możesz się od niej odwołać, w tym celu należu zarejestrować nowe zgłoszenie. Niestety nie mogę zagwarantować, że pracownik udzieli innej odpowiedzi, jeżeli jest w danej lokalizacji jeden nadajnik, który w związku z sytuacją panującą może być mocno przeciążony. Budowa kolejnego nadajnika niestety nie jest to szybki proces.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Hardcore Player Awatar Dorotea
    Cytat Zamieszczone przez bomar Zobacz posta
    Czyli jak widać na powyższym przykładzie, to, że od 2 miesięcy nie mogę korzystać karty „Internet ULTRA dla biura” jest obecnie według Play normalne i oczywiste (ręce opadają).
    Zakładam, że dla Play powinienem wsiąść dom pod pachę i przenieść się pod inny mniej obciążony nadajnik.
    Oczywiście rachunki dostaję takie same jak wcześniej (chociaż historię z fakturami i umowami zamieściłem w innym temacie na forum).
    Nie gwarantują zasięgu w miejscu zamieszkania, dlatego nie podpisuję umów o usługi mobilne. Jeśli chodzi o kontakt z obsługą klienta to standard.
    Ostatnio edytowane przez Dorotea ; 19-05-2020 o 15:29

Cytat Zamieszczone przez Play4You Zobacz posta
    @bomar - jeżeli się nie zgadzasz z odpowiedzią możesz się od niej odwołać, w tym celu należu zarejestrować nowe zgłoszenie. Niestety nie mogę zagwarantować, że pracownik udzieli innej odpowiedzi, jeżeli jest w danej lokalizacji jeden nadajnik, który w związku z sytuacją panującą może być mocno przeciążony. Budowa kolejnego nadajnika niestety nie jest to szybki proces.
    W obecnej sytuacji każdy operator mobilny ma kłopoty z obciążeniem BTS-ów. Ten problem nie dotyka tylko Play. Niestety jak opisałem na przykładzie BTS WAR3109, Play nie radzi sobie z tą sytuacją. Pozostali operatorzy (a sprawdzałem 2 głównych konkurentów) radzą sobie o niebo lepiej. Wiem bo jestem pod ponad 2 miesięcy zmuszony przez Play do korzystania z usług innego operatora. Najlepsze jest to, że do BTS-a konkurencji mam 1000 metrów a do BTS WAR3109 mam 720 metrów. RSSI, moc sygnału oraz min. UP/DL konkurencji jest zdecydowanie ale to zadecydowanie lepszy.
    Nie oczekuję do Play stawiania nowego BTS-a. Nie oczekuję również od Play aby w obecnych czasach mieć DL/UL na poziomie 40/20 Mb/s. Oczekuję aby Play wziął się w końcu za robotę i popracował nad swoją siecią. Czy w Play nie ma ludzi którzy potrafią dopasować przepustowość BTS-ów do warunków na danym terenie który obsługuje nadajnik? Czy Play może w końcu zacząć priorytetować pakiety?
    Czy ja mam uczyć Play jak ma zarządzać własną siecią?
    Ucieczka do przodu w postaci uruchomiania 5G nic nie pomoże jak Play nie chce, nie umie, nie może zarządzać swoją obecną siecią.

Wracając do kolejnego zgłoszenia.
    Co ja mam zgłosić?
    Mam po raz kolejny zgłosić, że BTS WAR3109 nie spełnia min. warunków do świadczenia transmisji danych tj. min. poziomu UP/DL?
    Przez ostatnie 2 miesiące zgłaszałem bodajże 3 takie zgłoszenia otrzymując poniższą odpowiedź:
    "Niestety na ten moment nie ma możliwości modernizacji stacji pod kątem zwiększenia jej przepustowości"
    Jeśli Play nie jest w stanie (z różnych powodów) zapewnić min. poziom UP/DL (a to wymaga UKE) to proszę na ten okres obniżyć abonamentom opłaty aby klienci mogli przenieść się do konkurencji którzy zdecydowanie lepiej sobie radzą z obecną sytuacją.

Cytat Zamieszczone przez Dorotea Zobacz posta
    Nie gwarantują zasięgu w miejscu zamieszkania, dlatego nie podpisuję umów o usługi mobilne. Jeśli chodzi o kontakt z obsługą klienta to standard.
    To jak wygląda kontakt z obsługą klienta to faktycznie powszechny i niestety obowiązujący standard (i nie dotyczy tylko Play).
    Ale to jak wygląda 2 i 3 linia wsparcia w Play to woła o pomstę do nieba. 2 i 3 linia wsparcia to powinna być już obsługa merytoryczna a jest na takim samym lub gorszym poziomie niż 1 linia wsparcia (tzw. obsługa klienta).

Sytuacja "z nie gwarantowaniem niczego" od jakiegoś czasu się zmieniła ponieważ od każdego operatora świadczącego usługi dostępu do internetu UKE wymaga podania, określenia minimalnego UP/DL. Jeśli operator nie spełnia min. warunków jest to podstawa do rozwiązania umowy (z winy operatora czyli bez jakiś wymyślonych kar).

Niestety do tej pory nie udało mi się wydobyć od Play jakie to minima UP/DL gwarantuje dla transferu danych (dostępu do internetu)-

Niestety w Polsce jest bardzo dużo miejsc/mieszkańców którzy skazani są na operatorów mobilnych.
    Ten problem nie dotyka to tylko małych miejscowości czy wsi.
    Ja mieszkam 3 km od granic Warszawy

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    @bomar Zgodnie z wcześniej przekazaną informacją, możesz odwołać się od otrzymanej odpowiedzi. W nowym zgłoszeniu najlepiej podaj informacje, które opisałeś w postach, włącznie z prośbą o rekompensatę.

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez bomar
    Sytuacja "z nie gwarantowaniem niczego" od jakiegoś czasu się zmieniła ponieważ od każdego operatora świadczącego usługi dostępu do internetu UKE wymaga podania, określenia minimalnego UP/DL. Jeśli operator nie spełnia min. warunków jest to podstawa do rozwiązania umowy (z winy operatora czyli bez jakiś wymyślonych kar).
    Ale czy ta sytuacja jest jakoś określona w przepisach czy tylko tak sobie przypuszczamy ?

Niestety do tej pory nie udało mi się wydobyć od Play jakie to minima UP/DL gwarantuje dla transferu danych (dostępu do internetu)
    Jeżeli twierdzisz że UKE wymaga podania takich informcaji od operatora to o ich udostępnienie należy zwrócić się do UKE

Cytat Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
    Ale czy ta sytuacja jest jakoś określona w przepisach czy tylko tak sobie przypuszczamy ?

Jeżeli twierdzisz że UKE wymaga podania takich informcaji od operatora to o ich udostępnienie należy zwrócić się do UKE
    Witam kolejnego doradcę biznesowego Play
    Wystarczy wpisać w gogle szukaną frazę.
    Natomiast prawo a rzeczywistość to już dwie różne kwestie.
    Niestety operatorzy typu Play mają problem z przestrzeganiem obowiązującego w Polsce prawa (jednocześnie zapewne deklarując się jako obrońcy "Konstytucji").
    Np. nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć, że w Polsce każda znacząca zmiana w umowie wymaga aneksu (tzn. zgody obu stron umowy).
    Interpretacja słowa "znacząca zmiana" powoduje to, że Play jednostronnie zmienia warunki tzn. podwyższając abonament bez aneksu (bez zgody drugiej strony).
    Temat szczegółowy opisany w innym temacie na tym forum.
    Tak samo zapewne wygląda sprawa z min. transferem DL/UL.
    Prawo swoje a operatorzy swoje tzn. sytuacja wygląda tak, że klient podpisując umowę na dostęp do internetu z operatorem mobilnym nie może uzyskać min. transferu danych co oznacza, że można płacić miesięcznie kilkadziesiąt złotych za dostęp do internetu z transferem na poziomie 1kb/s.

Widzę każdy kto komentuję cokolwiek w Twoim temacie to od razu doradca Play Śmieszny z Ciebie analityk.
    Co do radzenia sobie innych operatorów to polecam zapoznać się z forum bezkabli gdzie szybko dowiesz się jak tragiczne nadajniki ma np Plus i Tmobile w większości miejsc, a nie stawiasz tezy według swojego wydzimisie.
    I pokaż konkretnie gdzie jest informacja, że przy słabym DL/UL można rozwiązać umowę z winy operatora bo z tego co wiadomo wszystkim to WSZYSCY operatorzy mają w regulaminach uwaga: Nie GWARANTUJEMY zasięgu.

A tutaj oficjalna odpowiedź uke co do braku zasięgu ktorą możesz znaleźć na www.uokik.gov.pl:
    W tej sytuacji operator nie ponosi odpowiedzialności za nienależyte świadczenie usługi. Konsument powinien przed podpisaniem umowy o świadczenie mobilnej usługi dostępu do internetu sprawdzić, jakie regiony kraju obejmuje zasięgiem sieci dostawca. W przypadku usługi mobilnego internetu dostawca zobowiązuje się bowiem do zapewnienia abonentowi korzystania z usług i wykonywania połączeń z dowolnego miejsca, ale tylko na obszarze znajdującym się w zasięgu sieci operatora. Usługa dostępu mobilnego oznacza, że nie jest ona związana z konkretną lokalizacją. Ograniczona jest też możliwościami technicznymi poszczególnych operatorów i ich sieci, nie ma więc gwarancji pokrycia całego terytorium Polski zasięgiem danej sieci.

Hardcore Player
    Witam kolejnego doradcę biznesowego Play
    Niepotrzebna złośliwość. Jeżeli nie odpowiada Tobie publiczne napisanie tematu to należało zrobić zgłoszenie i nikt by nie komentował. Mnie interesuje ta sprawa jako abonenta a nie doradcę

- - - Updated - - -

Cytat Zamieszczone przez Dorotea
    Nie gwarantują zasięgu w miejscu zamieszkania, dlatego nie podpisuję umów o usługi mobilne.
    Każdy kto podpisuje bierze na siebie ryzyko i podobnych postów na forum były dziesiątki. Warto przed podpisaniem poczytać.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów