Wątek: Huawei B715

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Huawei B715

Witam czy posiada ktoś ten router?

Czy agreguje 2100 ?

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Tak powinien agregować ponieważ posiada CAT 9 LTE
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Nabyłem ten router b715 z PLAY pierwsze wrażenie super na 618 wyciągał max 85 mega w nocy a 715 w dzień śmiga 120 mega czyli raczej na pewno agreguje 2100-800-1800 bo 2600 na wsiach i małych miejscowościach jak mi odpisał na zgłoszenie play 24 nie będą montować,wsadzona karta red Bull.Jedyny minus to nieczynne gniazdo tel.a szkoda w 618 miałem stary aparat i działało.

Play niestety wycina obsługę voice ale poza tym router ma być super.

Jest super ,polecam ten router ,całą dobę trzyma necik powyżej 100mega nareszcie PLAY zamówiło model pod swoją sieć tzn.większość nadajników pracuje na paśmie 800-1800-2100 i z tymi pasmami ten model dobrze sobie radzi i niema jak na razie żadnej wersji Duńskiej czy innej.Polecam ten router do domowego internetu gdzie jeszcze nie zawitało pasmo 2600 .

Też mam ten router i niby wszystko jest OK ale TYLKO przez WiFi. Jak podłącze laptopa przez port LAN niby połączenie ustanawia się na 1GB ale podczas robienia Speedtestu pobieranie jest na poziomie 10-15MB/s a wysyłanie 30MB/s. Przy połączeniu WiFi osiągam lepsze wyniki przy pobieraniu 60-80 (zależne od pory dnia) i podobne przy wysyłaniu. Co może być przyczyną że przy połączeniu przez LAN działa wolniej??

Macie jakieś antenki podłączone dodatkowo czy wewnętrznej wszyscy używają??
    Ostatnio edytowane przez DJ82 ; 11-10-2017 o 13:11

Cały czas drążę temat i o to co udało mi się ustalić...

B715 podłączony do Mikrotik przez kabel kat. 6 i na Mirotik mogę obserwować co się dzieje...

Speedtest.net - 8Mbps/30Mbps
    Speedtest.pl - 40Mbps/30Mbps
    dsl.cz - 18Mbps/43Mbps
    Pobieranie plików z różnych serwerów: 1,5MB/s

Podłączenie Wifi
    Speedtest.net - 74Mbps/34Mbps
    Speedtest.pl - 72Mbps/31Mbps
    dsl.cz - 51Mbps/27Mbps
    Pobieranie plików z różnych serwerów: 2,5-3,2MB/s

Wszystko pokrywa się na Mikrotik. O co tu chodzi?? przez Wifi wszystko jest OK - najlepsze wyniki oczywiście na 5GHz są... To się nie trzyma kupy! O co tu może chodzić??

Mam WiFi całkiem wyłączone tylko dwa komputery połączone kablem lan prędkość prawie całą dobę trzyma 100-130 Mbps

Czyli jak u mnie po kablu jest 10-15Mbps na speedtest.net i 20-25 na speedtest.pl to coś jest ewidentnie nie tak. Dziwi mnie że na różnych testach jest inny wynik. Ale po Wifi jest wszystko OK niezależnie od testu. Dziwna przypadłość - będę chyba reklamował router. Ciekawe co na to serwis...

Uprawnienia umieszczania postów