Wątek: Huawei B715

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78
    Hardcore Player
    Ja nie wiem czy to jest mniej stresów chodzić z routerem po mieszkaniu i ciągnąć za sobą kabel od zasilania. Poza tym mało profesjonalnie

Profesjonalizm polega na docieraniu do skutecznych rozwiązań. I jak najprostszych. W zasadzie.
    Tym bardziej że ciemno się robi i trochę niefajnie siedzieć na dachu i kręcić anteną.

Cytat Zamieszczone przez AndrzejJacek Zobacz posta
    Odłącz te anteny. Przejdź się z tym routerem po mieszkaniu. Znajdź najlepsze miejsce. Poobracaj. Spróbuj położyć. Mniej stresów.
    Ja bym tak zrobił. Nie będę tu pisał o zwykłych kawałkach drutu wpiętych w przejściówkę SMA. I reflektorach z puszki od piwa bo to tylko prowizorka.
    Ja się nie stresuję. Po prostu usiłuję wykorzystać router, za który zapłaciłem spore pieniądze. Póki co nie widzę przewagi nad starym B593u-12 więc może warto oddać B715 skoro nie wnosi mi nic.

Co do noszenia routera to nie jest to możliwe i nic nie da. Nie jest to możliwe bo router spina mi także dekodery SAT, z których jeden jest na LAN, po LAN mam też podłączony swój PC (preferuję kabel - zwykłe stare przyzwyczajenia). Pozostałe urządzenia korzystają z WiFI z repeaterem Fritza.

Poza tym ściany domu maja circa 50-60 cm grubości więc tylko szyby okienne relatywnie mało tłumią sygnał. Zakładając z kolei, że mieszkam na osiedlu domków o dość gęstej zabudowie (wokół mnie są drzewa oraz - bliżej lub dalej - budynki wyższe) sam router bez anteny niewiele osiągnie.
    Pytaniem bez jasnej odpowiedzi - póki co - jest to czy oddać router, bo zwyczajnie sieć jest tak obciążona, że więcej się z niej nie wyjmie niż to co mi da B593u-12 (ku czemu się skłaniam, bo w dniu 1 listopada zeszłego roku zaliczyłem opad szczęki gdy B593u-12 ściągał mi plik 40 GB z prędkością 100 Mbit/s (okoliczni mieszkańcy wyjechali bądź byli zajęci świętem a nie netem) czy po prostu beznadziejna antena zbierająca szum z licznych BTSów nadaje się na śmietnik, zaś inna zrobi mi różnicę.

OK.

http://bcbj.org/antennae/lte_yagi_diy.htm

Sorry, że tylko in English.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejJacek ; Wczoraj o 17:54

A i w sumie zamiast spawać można te direktory zrobić z prętów gwintowanych.

Cytat Zamieszczone przez AndrzejJacek Zobacz posta
    OK.

http://bcbj.org/antennae/lte_yagi_diy.htm

Sorry, że tylko in English.
    LOL, wielkie dzięki Angielski to żaden problem, ale pracując po 12h/dobę wolę wydać trochę złociszy na gotowy produkt. Przez ostatni miesiąc remontowałem domową elektrykę, by podpiąć płytę indukcyjną więc na chwilę obecną mam dość majsterkowania (płyta działa, dom nie spłonął - jak to rodzina sugerowała).
    Ostatnio edytowane przez domikw ; Wczoraj o 18:54

To tak tylko żeby zarysować do jakich anten bym się skłaniał.
    Są takie gotowe. Pewnie trzeba 2. H i V. Mocno kierunkowe.
    Ale niestety nie będę tu wklejał linków do sklepów, bo i tak wytną.

Hardcore Player
    Nie ma sensu stosować aż takie ekstremum, to ma być technika przyjazna dla użytkownika. Nie po to stawiają tyle BTS-ów że jeden wchodzi na drugiego zasięgiem. To raczej sieć szkieletowa się nie wyrabia ponieważ każdy użytkownik chce korzystać na maksa po 100 Mbs a jeszcze nie wymyślono takiego światłowodu żeby wystarczyło dla 1 tys. takich użytkowników.
    Zakup prostej anteny zewn. mieści się w kosztach 2 abonamentów wiec jest to rozwiązanie dostępne natomiast autora tej konstrukcji DIY podziwiam, za pomysłowość i cierpliwość.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów