Wątek: Huawei e5186 - czy można nadać stałe IP urządzeniom w sieci LAN

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Unhappy Huawei e5186 - czy można nadać stałe IP urządzeniom w sieci LAN

Przyzwyczaiłem się, że każde z moich urządzeń w domu miało nadany statyczny adres - nadawałem go sobie w ustawieniach routera (Linksys - za czasów korzystania z ADSL).

Od kilku miesięcy korzystam z internetu mobilnego i albo jestem ślepy albo ten router (kupiony w salonie PLAY - brandowany soft) nie ma możliwości przydzielania statycznych adresów podłączonym urządzeniom

Mam rację, czy po prostu nie widzę tego w opcjach

2. #
    Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Ta odpowiedź rozwiązuje mój problem!
    @csn5ona jedyna opcja to wejść w ustawienia -> WLAN -> DHCP a następnie wyłącz. Wtedy musisz na sztywno poustawiać na każdym urządzeniu.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Cześć,
    Adres statyczny... - to jakiś wymóg urządzenia ? Czy coś Ci to zmienia, jak przejdziesz na adresowanie dynamiczne ?
    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez Wojtass ; 18-06-2017 o 19:13

1. Taki jak w temacie czyli Huawei e5186
    2. Mam odtwarzacz filmów do którego mam też dostęp przez przeglądarkę (z kompa w tej samej sieci LAN) - trochę się wnerwiam jak za każdym razem odtwarzacz po uruchomieniu dostaje inne ip przez co nie wejdę na niego przez przeglądarkę póki w opcjach nie sprawdzę jaki tym razem dostał IP (niestety nie mam możliwości ustawienia statycznego IP w samym odtwarzaczu - ustawienia sieci ograniczają się do "Włącz" oraz "sprawdź połączenie")

Ad.1 Nie mam dostępu do tego routera. Może któryś z forumowiczów Ci odpowie.
    Ad.2 Ok. Teraz czuję temat. Czy jakaś ew. aktualizacja softu odtwarzacza wchodzi w rachubę ? Bo faktycznie opcje sieciowe są ubożuchne...

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Ta odpowiedź rozwiązuje mój problem!
    @csn5ona jedyna opcja to wejść w ustawienia -> WLAN -> DHCP a następnie wyłącz. Wtedy musisz na sztywno poustawiać na każdym urządzeniu.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Dzięki.
    Czyli chyba lepiej będzie kupić inny odtwarzacz bo w tym nie mogę na sztywno ustawić sobie IP.
    W sumie to nie jest taki zły pomysł.

Uprawnienia umieszczania postów