Wątek: Stawki w roamingu po 15.06.2017

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Stawki w roamingu po 15.06.2017

Witam,

Jako, że na przełomie czerwca i lipca 2017 szykuje się kilku osobom z mojej rodzinie i mnie wakacyjny wyjazd do strefy euro to bardzo zainteresował mnie bardzo aktualny temat braku opłat roamingowych.

>>> Zgodnie z podlinkowanym tu cennikiem <<<

widzimy, ze rozne taryfy otrzymują rozne pakiety minut na połączenia odebrane w roamingu. No i kilka pytań, ktore pojawiły się po jego przejrzeniu:

1. Uzytkownik mający taryfę OdNowa otrzymuje na 12 miesięcy począwszy od 15 czerwca pakiet 100 minut na odbieranie w roamingu. Jeśli wykorzysta te 100 minut, zaczną mu się naliczac opłaty za odebranie czyli 0.05zł/min i wtedy zmieni taryfę na np Formułę Play na kartę to czy otrzyma kolejnych 100 minut? W sumie to powinien, bo w Formule Play na kartę pakiet minut odebranych w roamingu to 200...

2. analogicznie - Uzytkownik mający taryfę "Lubie to" otrzymuje 1GB transferu. Jeśli po jego wykorzystaniu w UE zmieni taryfę na RBM Energy otrzyma dodatkowe 2GB aby mieć w sumie 3GB? Czy sa jakieś ograniczenia odnośnie 2G/3G/LTE czy korzystamy z takiej technologii sieci jaka jest dostępna?

3. Uzytkownik mający taryfe minimax będąc w Polsce wykorzystuje od 1 do 3 lipca 2017 kwotę 29zł na rozmowy poza Play a wiec do końca lipca rozmawia juz bez limitu i bez dopłaty. Co jeśli wtedy wyjedzie np. do Niemiec? Będzie miał doliczane opłaty? Czy nie powinien otrzymac jakiegoś pakietu minut jak np. w abonamentowej "Formule 4.0"?

Na myśl przychodzi mi wiele innych pytań, no ale zacznijmy od tych trzech.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Maja.T ; 12-05-2017 o 19:01

@Maja.T - aktualnie posiadamy tylko te informacje: https://blogplay.pl/2017/05/vlog-roamingowy/ Masz tam opisane w dokumencie kilka kwestii, które odpowiadają na Twoje pytania np. 1, 2 oraz 3. Jeżeli dana Oferta nie posiada określonej puli to pobierana będzie kwota z konta.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Play4You taryfa Firma 25 (z pakietem złotówek, stara taryfa NIE no limits).
    Brak minut w roamingu darmowych, płatne 0,30 zł za minutę od 15 czerwca, 300 minut przychodzących w roamingu, potem 5 groszy za minutę.
    Moje pytanie czy opłaty będą pobieranie w ramach abonamentu (pakietu złotówek) czy może poza abonamentem ?
    Oczywiście Play4You jeśli nie wiesz na ten moment to poczekam na odpowiedź po weekendzie.

sql - poza Abonamentem. Z Pakietu złotówek możesz korzystać dla krajowych aktywności głosowych, SMS.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Jaki kod na sprawdzenie puli?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Takiej informacji jeszcze nie posiadamy. Bliżej terminu wprowadzenia zmian będziemy informować w tej sprawie.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez Play4You Zobacz posta
    sql - poza Abonamentem. Z Pakietu złotówek możesz korzystać dla krajowych aktywności głosowych, SMS.
    zobaczymy co na to EU ,UKE oraz UOKiK, ludzie nie są głupcy wiedzą,że po zmianach mogą korzystać w EU tak jak w PL ,wyjątek stanowią stale zamieszkujący poza PL
    z tym cennikiem roamingowym to pojechaliście,będzie dym

Jeżeli zmieni się to do czasu wprowadzenia niższych stawek na pewno będzie taka informacja.
    Pomoc Play

Play.pl
    Facebook.com/Play4You
    Tel. +48 790 500 500

Player Awatar Krisu
    Cytat Zamieszczone przez Maja.T Zobacz posta
    Na myśl przychodzi mi wiele innych pytań, no ale zacznijmy od tych trzech.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Cytat Zamieszczone przez Play4You Zobacz posta
    @Maja.T - aktualnie posiadamy tylko te informacje: https://blogplay.pl/2017/05/vlog-roamingowy/ Masz tam opisane w dokumencie kilka kwestii, które odpowiadają na Twoje pytania np. 1, 2 oraz 3. Jeżeli dana Oferta nie posiada określonej puli to pobierana będzie kwota z konta.
    Moim zdaniem jednoznacznie dla operatora i klienta jest tylko w tych dokumentch wyjaśniona odpowiedź na pytanie nr 3.
    Czyli 29zł krajowe w MiniMax ma się nijak do standardowej stawki 29gr w roamingu w tej taryfie, więc nie ma znaczenia, że klient ma no limit w kraju, korzysta w roamingu z minut po cenie 29gr/min.

Jednak o ile dla mnie na pytanie 1 i 2 odpowiedzi są klarowne czyli po wykorzystaniu 1 GB w Fakt mogę zmienić taryfę na RBM, dostać kolejną pulę, potem przejść do Play i kolejny 1GB dostać, a następnie znowu wrócić do Faktu i wielokrotnie to powtarzać (regulamin nie zabrania), to domyślam się, że dla Play wcale nie jest to takie oczywiste.

Pule usług przyznawane są co roku poczynając od 15 czerwca 2017 r. i ważne są przez rok. W przypadku osób, które zawrą Umowę/zawrą aneks/aktywują Zestaw Startowy po 15 czerwca 2017 r. decydująca będzie data zawarcia Umowy/zawarcia aneksu/Aktywacji Zestawu Startowego i pula będzie przyznana oraz ważna rok poczynając od tej daty.
    W przypadku zmiany taryfy/zawarcia aneksu w trakcie okresu ważności przyznanej już puli, w każdym przypadku przyznawana jest nowa pula, w wysokości określonej w Cenniku, uzależnionej od wybranej taryfy. Niewykorzystana pula usług przyznana przed zmianą taryfy/zawarciem aneksu przepada.
    Maja.T - jak byk jest inormacja o przyznaniu nowej puli po zmianie taryfy

Pomoc Play Hardcore Player Awatar Play4You2
    Cytat Zamieszczone przez Krisu Zobacz posta
    Jednak o ile dla mnie na pytanie 1 i 2 odpowiedzi są klarowne czyli po wykorzystaniu 1 GB w Fakt mogę zmienić taryfę na RBM, dostać kolejną pulę, potem przejść do Play i kolejny 1GB dostać, a następnie znowu wrócić do Faktu i wielokrotnie to powtarzać (regulamin nie zabrania), to domyślam się, że dla Play wcale nie jest to takie oczywiste.
    Na dzień dzisiejszy nie posiadam jeszcze dokładnej informacji na ten temat.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów