Wątek: Huawei Router B618

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 197 z 197
    A jaki masz system plików na dysku? Z reguły Huawei obsługuje tylko FAT.

Cytat Zamieszczone przez kaczkadziwaczka Zobacz posta
    A jaki masz system plików na dysku? Z reguły Huawei obsługuje tylko FAT.
    Próbowałam z FAT32 - bezskutecznie. Zastanawiam się czy problem nie jest z zasilaniem dysku, próbowałam 2 obudowy takie zwyczajne, zasilane tylko przez USB i stację dokująca z zasilaczem, ale tej ostatniej to nawet zwykły PC mi nie wykrywał więc trudno powiedzieć, dlatego szukam kogoś komu by się coś takiego udało i byłby uprzejmy się podzielić doświadczeniem. Ostatecznie kupię sobie specjalną obudowę na dysk sieciowy ale...

Cytat Zamieszczone przez Micella Zobacz posta
    Próbowałam z FAT32 - bezskutecznie. Zastanawiam się czy problem nie jest z zasilaniem dysku, próbowałam 2 obudowy takie zwyczajne, zasilane tylko przez USB i stację dokująca z zasilaczem, ale tej ostatniej to nawet zwykły PC mi nie wykrywał więc trudno powiedzieć, dlatego szukam kogoś komu by się coś takiego udało i byłby uprzejmy się podzielić doświadczeniem. Ostatecznie kupię sobie specjalną obudowę na dysk sieciowy ale...
    Rozwiązaniem jest zapewnienie dodatkowego zasilania dla dysku. Przed chwilą specjalnie na potrzeby w/w posta testowałem B618 + 500GB HDD 2,5" na partycjach z NTFS w obudowie Accura (najtańsza z Komputronika) ale podpiętą przez aktywny HUB USB. Udostępnianie folderów działa, widzi obie partycje, widzi foldery i możemy przydzielać dostęp do dysku.

Jedna uwaga. Nie umieszczać wrażliwych i unikalnych danych tylko w tym miejscu jeśli nie mamy pewności jak w dłuższej perspektywie czasu będzie się sprawować takie rozwiązanie. Należy zwrócić uwagę czy dysk będzie wygaszany przy dłuższej bezczynności. Pozwoliłoby to na wydłużenie żywotności takiego urządzenia. Pod OpenWRT takie coś można było łatwo ustawić, tutaj nie widzę takiej opcji.

Ważne, aby HUB był solidny, raz przyoszczędziłem to nawet nie wiem kiedy uwaliło mi port USB w routerze (jeden z dwóch dostępnych) wraz z hubem oraz elektroniką obudowy dysku (na szczęście) - wszystko było na listwie p-przepięciowej. Minusem jest mnóstwo plączących się kabli, które trzeba jakoś "uskromić".
    Ostatnio edytowane przez dzolero ; 24-10-2017 o 21:03

Ciekawostka, podpinając 2 dyski USB pod HUB, router montuje tylko pierwszy podpięty dysk. Drugiego już niestety nie widzi. Pozostawiając dyski podpięte, niestety po 20 minutach nadal się kręciły. Jak dla mnie to trochę za długo, żeby dyski talerzowe zostawiać pod kontrolą routera.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Do pracy ciągłej kupuje się dedykowane dyski.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    Do pracy ciągłej kupuje się dedykowane dyski.
    Zgadzam się, ale na takim OpenWRT można było wymusić uśpienie dysku podpietego przez USB. Liczyłem że tutaj taki mechanizm jest wbudowany i domyślnie uruchomiony.

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Uprawnienia umieszczania postów