Wątek: Wi-Fi Calling

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 155

Wi-Fi Calling

Witajcie! Ostatnio jest bardzo głośno o Wi-Fi calling. Nic w tym dziwnego, bo wbrew pozorom ta usługa ma sens i przyszłość. Wpadłem na świetny pomysł, który pozwoliłby na szybszy rozwój. Oczywiście, jeśli wejdzie on w życie i zostanie zaakceptowany.
    Obecnie /zgodnie z regulaminem/ z usługi skorzystać mogą tylko abonenci ofert post-paid, na urządzeniach wyłącznie zakupionych w sieci Play, znajdujących się w wykazie. Moją propozycją jest, by stworzyć coś na miarę kolejnych testów usługi, a raczej bardziej "korzystania na własną odpowiedzialność". Chodzi o to, aby z usługi mogli skorzystać chętni klienci, którzy korzystają z innych ofert, takich jak pre-paid oraz telefonów znajdujących się w wykazie (lecz z oficjalnej europejskiej/polskiej dystrybucji). Nawet możnaby tą opcję poszerzyć o inne urządzenia, takie jak iPhone lub inne modele wymienionych w wykazie producentów (np. na dzień 19.10.2016 nie ma na liście Samsunga Galaxy S6 Edge+, a teoretycznie funkcję Połączenia po Wi-Fi posiada).
    Ogółem rzecz biorąc mój pomysł jest taki, by każdy chętny abonent mógł dołączyć do "testów" usługi Wi-Fi Calling na urządzeniach spoza dystrybucji P4 wymienionych na liście urządzeń kompatybilnych, ale też i poza listą oraz rozszerzyć grupę klientów do wszystkich abonentów P4. Jestem pewien, że jest to możliwe do zrobienia, a może się to udać, gdy coś zrobimy.
    Kto byłby chętny? Komu pomysł się podoba? Proszę o komentarze i sugestie, co i jak możemy zrobić w tej sprawie.
    Pozdrawiam,
    filmofanx1

Mam nie oryginalny rom do LG G4. Potrzebuje linka do oryginalnego romu z WIFI Calling który zadziała.

Hardcore Player
    Play tylko się ośmieszył taką usługą. Cała długa lista kilku brandowanych telefonów. A i tak nikogo to nie powstrzyma od usuwania brandu
    Ostatnio edytowane przez giaur ; 20-10-2016 o 21:10

W Brytyjskim vodafone lub EE natywne Wi-Fi Calling działa niezależnie od oprogramowania, po prostu uaktywnia się funkcja w telefonie (po rozpoznaniu karty SIM od operatora), która już jest zainstalowana lecz ukryta. Wtedy następuje konfiguracja i można korzystać z usługi. Przetestowałem na Samsungu Galaxy A5 (2016). Nie jest to flagowiec, jest z dystrybucji europejskiej, nie od Operatora - zatem można? Można. To jest tak jak z LTE+ (agregacja działa bez problemu i nie potrzeba do sieci 4G LTE Ultra urządzenia z Play, tak samo z HD Voice obecnie i z voLTE wkrótce). Jest to tylko kwestia ustawień. Czekamy zatem na dalsze informacje.

Posiadam s7 edge kupiony w play to dlaczego nie ma jeszcze opcji wifi calling?? kiedy będzie aktualizacja, powinna być już dostępna jak oficjalnie wifi calling już jest.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    @kamilio27 aktywowałeś usługę SMS-em ? http://promocje.play.pl/wificalling/
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Cytat Zamieszczone przez filmofanx1 Zobacz posta
    Ogółem rzecz biorąc mój pomysł jest taki, by każdy chętny abonent mógł dołączyć do "testów" usługi Wi-Fi Calling na urządzeniach spoza dystrybucji P4 wymienionych na liście urządzeń kompatybilnych, ale też i poza listą oraz rozszerzyć grupę klientów do wszystkich abonentów P4.
    Fajny pomysł, ale wywołał moje rozbawienie, bo zakładasz, że P4 zależy na tym, żeby jak najwięcej ludzi z tej usługi korzystało W rzeczywistości cel tej usługi jest zupełnie inny. Chodzi o wymuszenie na obecnych/nowych klientach, żeby kupili u P4 abonament i bardzo konkretny model telefonu, czyli żeby przeciągnąć na droższą stronę mocy wszystkich użytkowników pre-paidów i tych co mając olej w głowie telefon kupują sobie sami a nie u operatora. W związku z tym twój pomysł jest wbrew strategii P4 i nie ma szans na realizację.

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @kamilio27 aktywowałeś usługę SMS-em ? http://promocje.play.pl/wificalling/

Tak 2 dni temu otrzymałem takiego zwrotnego SMS-a tylko.

Wi-Fi Calling Play: Przyjelismy zgloszenie uruchomienia uslugi. Poczekaj na SMSa z potwierdzeniem aktywacji. Wiecej na http://play.pl/wificalling

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    I otrzymałeś potwierdzenie aktywacji?
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Hardcore Player
    Cytat Zamieszczone przez filmofanx1 Zobacz posta
    W Brytyjskim vodafone lub EE natywne Wi-Fi Calling działa niezależnie od oprogramowania, po prostu uaktywnia się funkcja w telefonie (po rozpoznaniu karty SIM od operatora), która już jest zainstalowana lecz ukryta. Wtedy następuje konfiguracja i można korzystać z usługi. Przetestowałem na Samsungu Galaxy A5 (2016). Nie jest to flagowiec, jest z dystrybucji europejskiej, nie od Operatora - zatem można? Można. To jest tak jak z LTE+ (agregacja działa bez problemu i nie potrzeba do sieci 4G LTE Ultra urządzenia z Play, tak samo z HD Voice obecnie i z voLTE wkrótce). Jest to tylko kwestia ustawień. Czekamy zatem na dalsze informacje.
    Do kogo to mówisz? Standard WifiCalling jest ogólnie znany i przez wszystkich stosowany. Play nie chce go stosować, bo myśli że tą usługą na wyłączność przyciągnie użytkowników do syfiastego, brandowanego softu i że to będzie jakiś argument za tym, żeby kupować telefony od operatora. Oczywiście, tak nie będzie i każdy osra ich WifiCalling. Tak samo z LTE+ i tak samo będzie z VoLTE. Marketingowcy to ciemna masa, odznaczająca się dużą bezwładnością. Dlatego minie kilka lat, zanim zauważą, że użytkownicy śmieją się z nich ****mi.

Analogicznie było z simlockami - zobacz ile lat musiało minąć, żeby taki Play zauważył, że zakładanie simlocków to debilizm.
    Ostatnio edytowane przez giaur ; 22-10-2016 o 13:14

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów