Wątek: (PORADNIK) Zapoznaj się z najczęściej występującymi pytaniami, krótkie FAQ PrePaid

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
    Moderator Hardcore Player Awatar xaviero

(PORADNIK) Zapoznaj się z najczęściej występującymi pytaniami, krótkie FAQ PrePaid

Lista najczęściej występujących zapytań, przed utworzeniem nowego wątku, sprawdź czy nurtujące Ciebie pytanie nie ma odpowiedzi w FAQ:

1. Zasady przeniesienia numeru z innej sieci:

2. Zestawienie Taryf w sieci PLAY w ofertach na kartę:

3. Nie mogę zmienić taryfy.
    • Zmiany taryfy można dokonać jedynie przy aktywnym koncie (aktywna data ważności połączeń wychodzących)
    • Próbujesz zmienić aktualną ofertę na tą samą. (Sprawdź posiadaną przez siebie taryfę kodem *111*49*1#)

4. Nie mogę aktywować pakietów lub usług dodatkowych, otrzymuje komunikat: "Usługa chwilowo niedostępna"
    • Zmieniłeś taryfę w dniu dokonywania aktywacji pakietu lub usługi dodatkowej. Aby móc aktywować pakiety musi minąć 24godz od dokonania zmiany. Najczęściej można dokonać aktywacji po godz 0 dnia następnego.
    • Twoje konto jest zawieszone (minęła data połączeń wychodzących), należy wówczas doładować konto. (Aktywacja pakietów do 24h od doładowania)

5. Zapomniałem o doładowaniu co robić?
    • Jeżeli nie minęła data połączeń przychodzących, po prostu doładuj swoje konto. Po doładowaniu odpowiednią kwotą, Twoje konto zostanie odblokowane.

!! Pamiętaj w niektórych taryfach na kartę, w przypadku końca daty ważności połączeń wychodzących, zgromadzone środki mogą ulec wyzerowaniu (trzeba pilnować aby okres ten wydłużyć doładowując konto)

6. Moje konto jest nieaktywne. Karta SIM nie chce się zalogować.
    • Jeżeli konto nie zostaje doładowywane w okresie ważności połączeń przychodzących, konto ulega deaktywacji.

Prośbę o Reaktywację trzeba zgłosić do BOK
    Jeżeli od momentu zakończenia ważności połączeń przychodzących, nie nastąpi doładowanie, numer może zostać odłączony od sieci.
    Konkretne zachownie się numeru po upływie okresu ważności połączeń przychodzących, reguluje Cennik danej oferty.
    W przypadku numerów NMP po okresie karencji numer wraca do puli numerów operatora dawcy.

7. Nie otrzymałem promocyjnych minut, SMSów, Megabajtów, promocyjnych Pakietów Złotówek
    • Wg Regulaminów Promocji, operator ma 24 godziny, od momentu doładowania na przyznanie promocyjnych środków.

W przypadku kiedy minęło 24 godziny, należy zgłosić brak otrzymania promocyjnych środków na konto do BOK)

8. Ile kosztuje połączenie z BOK
    • Połączenie z BOK (*500 lub 790500500), kosztuje 1,50 zł za całe połączenie (bez względu na jego długość)

9. Zmieniłem taryfę - czemu uległ skróceniu okres ważności połączeń wychodzących.
    • Zgodnie z Regulaminem danej taryfy, przy zmianie taryfy okres ważności połączeń wychodzących ulega zmianie na 14 dni od momentu zmiany tej taryfy. Aby wydłużyć ten okres należy doładować swoje konto odpowiednim nominałem.

10. Jakich taryf nie można zmieniać?
    • Taryfy głosowe (VOICE) można zmieniać dowolnie, nie ma ograniczenia co do ilości zmian w ramach planów taryfowych, jedynym ograniczeniem jest ważność połączeń wychodzących (aktywne konto)

Migrować można między taryfami: Play Na Kartę, Play Na Kartę Lubię To, Play Na Kartę Rok Ważności Konta, Play Fresh All Inclusive Rozmowy, Play Fresh Allinclusive Darmowe SMS w sieci.
    Nie można migrować na taryfę RedBullMobile na Kartę oraz z tej taryfy do taryf ofert PLAY.
    • Taryfy internetowe (DATA) niestety w tych taryfach można migrować jedynie do nowych innych taryf 4GLTE.
      Nie można zmienić obecnie posiadanej taryfy głosowej na taryfę internetową i odwrotnie.

11. Zrobiłem za duże doładowanie, co teraz?
    • Niestety, nie można zwrócić kwoty doładowania lub jego części, całość doładowania zostanie przeznaczone do dyspozycji użytkownika w posiadanej przez niego taryfie.

12. Zrobiłem doładowanie na nieaktywny numer - co teraz?
    • Jeżeli po ponownym doładowaniu posiadanym przez Ciebie kuponem nie udało się doładować innego numeru, potrzebny będzie kontakt z BOK

13. Kupiłem kartę zdrapkę/kod z terminala i chciałbym doładować komuś konto, jak to zrobić.
    • Niestety bezpośrednio nie ma możliwości doładowania konta innemu użytkownikowi posiadając kod doładowujący.

Można wysłać kod SMSem lub przekazać użytkownikowi kod doładowujący aby samodzielnie doładował swoje konto.

14. Zgubiłem/zniszczyłem/uszkodziłem kartę SIM co dalej?
    • W każdym Salonie PLAY każdy może dokonać bezpłatnej wymiany katy SIM:

- Użytkownicy zarejestrowani po okazaniu Dowodu Osobistego i poprawnej weryfikacji
    - Użytkownicy niezarejestrowani po podaniu numeru telefonu i podaniu numeru PUK muszą zarejestrować numer w celu otrzymania duplikatu Karty SIM

15. Jakie wynosi najmniejsze i największe doładowanie:
    • Najmniejsze doładowanie to 5 zł, największe jednorazowe doładowanie wynosi 300 zł.

16. Czy mogę odzyskać środki ze swojego konta w usłudze PrePaid i wypłacić je lub przelać pieniądze w celu opłacenia FVAT za inny telefon w PLAY?
    • Nie, nie ma takiej możliwości, środki zgromadzone na koncie abonenckim danego numeru mogą być wykorzystane tylko i wyłącznie na usługi świadczone na tym numerze. Nie ma możliwości wypłacenia tych środków.

17. Czy płacę coś za sprawdzenie konta szybkim kodem USSD?
    • Nie, sprawdzenie konta jest bezpłatne. Ogólnie wysyłanie krótkich kodów USSD jest bezpłatne. Jedyna opłata to zakup pakietów i usług dodatkowych.

18. Czy taryfa Play Rok Ważności Konta jest darmowa?
    • Jedyna opłata jaką ponosi użytkownik to doładowanie konta z przedziału 5 - 300 zł, które wydłuża konto o 365 dni (połączenia wychodzące/przychodzące) od momentu każdego takiego doładowania.

19. Czy w taryfie Play Na Kartę Rok Ważności konta, doładuje konto różnymi kwotami w tym samym miesiącu konto będzie ważne 2 lata?
    • Nie, każde doładowanie wydłuża ważność konta o 365 dni od momentu doładowania. Okresy ważności konta się nie sumują, następuje aktualizacja ważności konta o 365 dni od momentu kolejnego doładowania.
    Ostatnio edytowane przez xaviero ; 23-04-2014 o 12:02
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Uprawnienia umieszczania postów