Wątek: Który roaming ma priorytet?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Który roaming ma priorytet?

Pytanie skierowane do tych, którzy mieszkają w miejscowości bez zasięgu własnego Playa, ale z dobrym zasięgiem partnerów roamingowych. Na jaki roaming najczęściej Was zrzuca? Mówi się, że przez orange leci więcej jak połowa ruchu, w co trudno mi uwierzyć, stąd pytanie.

Pytam specjalnie mieszkańców miejscowości, bo w trakcie poruszania się występuje często zjawisko: każdy operator ma słaby zasięg, ale z plusem nie udało mi (znaczy mi telefonowi) się połączyć, więc skaczę na orange i tam zostaję.

PS piszcie mniej więcej skąd jesteście

Do adminów: dlaczego na forum nie ma opcji ankiety?
    Ostatnio edytowane przez mkkot ; 30-01-2013 o 16:59

Z moich obserwacji wynika że to Plus ma priorytet, bo pomimo gorszego zasięgu od Orange, na niego mnie przerzuca często.

Pierwszy jest Play, jak nie masz zasięgu Play to wskakuje Plus, jeśli nie ma zasięgu Play ani Plus to wskakuje Orange. Tak są ustawione priorytety. Nawet jeśli Play ma tylko jedną kreskę zasięgu, a Orange i Plus cała to i tak w większości przypadków loguje do Play.
    Ostatnio edytowane przez Mikuu ; 30-01-2013 o 17:48

Jeśli jest sieć domowa, tel zawsze będzie próbował logować się do niej. Jeśli sieci domowej brak, o kolejności logowania do sieci obcych decyduje lista preferowanych operatorów na karcie SIM. Na starszych kartach na liście był tylko Plus, więc tel z taką kartą będzie "ciągnął" do Plusa nawet jak ma lepszy zasięg Orange. Na nowszych kartach pewnie jest także Oręż, pozostaje kwestia kolejności na liście...

Nie tylko, bo jak ja sobie pozmieniałem kolejność na liście, żeby orange był przed plusem, to mnie wywalało z orange i logowało do plusa, po czym wywalało mnie z plusa i logowało do orange i tak w koło macieja.

A jak było z zasięgiem obu obcych sieci? Bo jednak jakiś minimalny poziom sygnału musi być żeby tel się "utrzymał" w sieci - jak obie słabiutkie to może i tak będzie z tym przelogowywaniem się.

jakoś sygnału nie ma nic do rzeczy, sieć Ci skonfiguruje SIM - lub dynamicznie przeloguje na wybraną i .

Była maksymalna, nadajniki obok siebie. Dobra, dajmy spokój dyskusji, wątek ma na celu zebranie statystyk. Czekam na kolejne wypowiedzi

Odp: Który roaming ma priorytet?

W mojej miejscowości najczęściej loguje do Plusa, jednak występują sytuacje, że telefon loguje się do Orange nawet gdy Plus ma dobry zasięg.

Podczas jazdy jest różnie, skacze po operatorach.

U mnie przeważnie plus , chodż czasem telefon złapie zasięg play nawet jak jest 1 kreska to i tak play wygra

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów