Wątek: Który roaming ma priorytet?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
    Heh, 500 osób widziało wątek, a odpowiedzi 10. HALO! (że zacytuję Virgin) Piszcie coś.

Hardcore Player Awatar m@rtin
    Priorytet ma zasięg Plusa. Jeśli nie ma Plus to szuka Orange.

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Ja słyszałem, że różnie to jest jedni mają na Orange jedni na Plusa ale na pewno wszyscy mają główny priorytet na PLAY
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

U mnie jest tak (2G najlepsza moc zasięgu):
    1. Orange
    2. Play
    3. Plus
    Jeśli ucieka zasięg Play to zaraz na siłę wyszukuje nawet jedna kreskę Plus, chodź za chwilę przełącza na Orange (full)
    Ostatnio edytowane przez m@rtin ; 25-02-2013 o 21:09

Witek z telepolis twierdzi, że od ważnych wiewiórek w playu dowiedział się, że "ponad połowa ruchu leci przez orange". No jak to niby możliwe przy takich priorytetach?

Orange sieje mocno zasięgiem lepiej niż Plus czy Play, być może dlatego większość ruchu leci przez Orange, poza tym może ludzie ustawiając sobie zasięg ręcznie na sztywno...

Po włączeniu możliwości logowania się użytkowników Playa do sieci Orange zauważyłem, że częściej w roamingu wskakuje właśnie do Orange. Żeby być jeszcze bardziej dokładnym to wszystko zależy gdzie, w jakim rejonie jesteśmy i jaka technologia.

Na trasie, poza większymi miastami, a nawet wioskami telefon praktycznie od razu wybiera GSM Plusa. I tyczy się to właśnie sieci GSM.
    W stolicy i ogólnie w większych miastach (praktycznie zawsze w miastach) priorytet, poza Play, ma Orange jeśli chodzi o sieć 3G. Od dawna w mieście nie zdarzyło mi się podłączenie się telefonu do 3G Plusa (mimo, że jest 3G przerzuca do GSM).

Wynik obserwacji nasuwa mi się jeden:
    - w sieci 3G priorytet jest Play > Orange > Plus
    - w sieci GSM priorytet jest Play > Plus > Orange
    - jeśli jest roaming u Plusa w 3G > przerzuca na GSM

Problem przerzucania z 3G na GSM w Plusie (i ogólne logowanie w roamingu Plusa do 3G) może wynikać z integracji sieci Aero2 z siecią Plusa. Teraz stacje Aero2 przedstawiają się MNC Plusa. Dla kart macierzystych Plusa pewnie nie robi to różnicy. W Playu natomiast powoduje problemy z logowaniem gdyż Play ma podpisaną umowę roamingową z Plusem, a nie z Plusem i Aero2.

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd
    Wszystko zależy od miejsca ale ja nadal w większości miejsc mam Plusa po Play.

Właśnie najczęściej po Play wskakuje Plus, czasem Orange ale to już musi być miejsce gdzie jest kiepsko z zasięgiem.

Tak ja też uważam, że po Play jest Plus. Oczywiście po moich doświadczeniach w tej materii

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów