Wątek: Postęp P4 w budowie sieci!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
    Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    @alien202 1800 MHz to jest częstotliwość na której może być nadawany sygał GSM a dokładnie DCS pojemnościowy oraz LTE a także LTE Advance czego przykładem jest Plus.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Hardcore Player Awatar pakierhakierxd

Odp: Postęp P4 w budowie sieci!

Lepiej niech dadzą trochę na gsm bo mało telefonów póki co ma lte :-(

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    W przypadku paczki 15 MHz będą mieli nielada problem.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Witam co do budowy nadajników play w grudniu 2012 jakoś przed świętami powstały 3 nadajniki według pozwolenia w Gliwicach na wyczółkowskiego ,kozielska i Pławniowice przejeżdzając samochodem przez kozielską widziałem właśnie nowy maszt ,dodam że ten na wyczółkowskiego działał przez kilka dni gsm i umts jakoś po świętach przestał działać i tak to teraz dla mnie to dziwne.Czemu mogły zostać wyłączone skoro są postawione maszty?

Cytat Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    @alien202 1800 MHz to jest częstotliwość na której może być nadawany sygał GSM a dokładnie DCS pojemnościowy oraz LTE a także LTE Advance czego przykładem jest Plus.
    Plus ma LTE a nie LTE-Advance, ponieważ nie został on jeszcze do końca opracowany.
    BTW. LTE tak do końca nie spełnia wymogów 4G, dopiero LTE-Advance.

Hardcore Player Awatar m@rtin
    Jahu czyli zwykły GSM na jednym nadajniku razem z LTE

pakierhakierxd no właśnie o to chodzi... Sporo osób ma telefony na zwykłe GSM.

inżynier
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez alien202 Zobacz posta
    O i konkret odpowiedź Dzięki czyli telefony już tylko z UMTS i CDMA3G
    Możesz sprecyzować? UMTS to jest WCDMA, CDMA w Polsce stosuje Polkomtel na 420MHz i Orange na 450MHz ale do trankingu i data. CDMA-2000 to jeden z głównych standardów ale w Stanach, a w Polsce stosuje to Sferia.
    Chyba miałeś na myśli telefony które, może już niedługo będą dostępne powszechnie, czyli połączenie LTE i UMTS (HSPA+), choć dobrze mieć i standard GSM w jednym jeśli chcesz dzwonić "normalnie". :-)

- - - Updated - - -

Cytat Zamieszczone przez arek.85 Zobacz posta
    Witam co do budowy nadajników play w grudniu 2012 jakoś przed świętami powstały 3 nadajniki według pozwolenia w Gliwicach na wyczółkowskiego ,kozielska i Pławniowice przejeżdzając samochodem przez kozielską widziałem właśnie nowy maszt ,dodam że ten na wyczółkowskiego działał przez kilka dni gsm i umts jakoś po świętach przestał działać i tak to teraz dla mnie to dziwne.Czemu mogły zostać wyłączone skoro są postawione maszty?
    Każdy operator zgodnie z prawem musi najpierw przeprowadzić pomiary środowiskowe na zgodność z normami i zgłosić je do urzędu. Jeśli urząd nie wyrazi sprzeciwu to może wtedy włączyć stacje na stałe. Przez ten czas nie może nadawać.

Hardcore Player Awatar m@rtin
    inżynier - w tych tematach do końca się nie znam, tylko tyle ile wyczytam i obserwuje w telefonie Tak chodziło mi o UMTS/WCDMA Ale chciałbym, aby Play rozwijał troszke te GSM, bo sporo osób korzysta z telefonów podstawowych

inżynier
    Guest
    @up
    Jasne :-)
    Chciałem lepiej wyjaśnić stąd prośba o doprecyzowanie pytania.
    Play na razie z rozwijaniem GSM ma wyzwanie bo dysponuje tylko pasmem 5MHz i w dodatku gdzieniegdzie jeszcze współdzieli je z UMTS900.
    Też mam nadzieję, że jak dokupi 1800 to nieposkompi i na GSM/DCS.

Mam pytanie odnośnie zmniejszenia kosztów od 1 stycznia 2013 bo z tego co wiem KAŻDA sieć ma ustalone stawki o ile musi obniżyć koszty za połączenia na minutę ustalone przez UKE. A bodajże od 1 lipca będą to ceny coś około 4-5 groszy. Wiadomo czy P4 wprowadzi to w czas ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów