Wątek: Niechciane SMS Premium osoby poszkodowane

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 144 z 144
    Hardcore Player Awatar Dorotea
    Cytat Zamieszczone przez sdd Zobacz posta
    operator przez politykę domyślnego udostępniania możliwości prenumerat jest pomocnikiem w procederze.

A już szczególnie wkurza kwestia Play Online - w ofercie na kartę operator skwapliwie blokuje wszelkie aktywności premium, zaś w abonamencie nie. A przeciez to usługa internetowa - zwykle wysyłanie i odbieranie SMSów jest utrudnione - po co to udostępniać SMSy premium oraz prenumeraty i jeszcze standardowo włączać?

Ano po to, by swoim wspólnikom, złodziejom, z którymi dzieli się mniej więcej 50:50,. zostawić otwartą furtkę.

Gdy zapytasz dlaczego blokują ruch przychodzący z Internetu, to usłyszysz, że to w trosce o ochronę limitu danych użytkowników/abonentów, którzy przez sesje przychodzące traciliby limity transferu. Gdzie jest ta troska w przypadku prenumerat?

To jest zwyczajna hipokryzja po prostu.

A koncepcja "pośrednika" to tylko zwyczajne miganie się od odpowiedzialności. Abonenci nie mają podpisanej umowy z usługodawcami tylko z Playem. Jeśli abonent nie zapłaci za prenumeraty, to Play będzie ścigał abonenta, zakładał sprawę czy sprzedawał dług windykatorom, nie dostawcy usług.
    Cytat Zamieszczone przez sdd Zobacz posta
    Zapewniam, że gdyby zostawić dostęp do serwisów premium tylko tym, którzy świadomie się na niego zgodzili, włączając go w pewnym momencie, jako usługę dodatkową, ilość osób, które nieświadomie straciły w wyniku działania tego typu serwisu pieniądze, zmalałaby co najmniej stukrotnie.

Jednakże jeszcze więcej krotnie zmniejszyłyby się zyski operatorów - i tu jest pies pogrzebany.
    W czasach zmniejszania się przychodów z rozmów, smsów (pakiety nolimit) i coraz większych i tańszych pakietów internetowych, to właśnie pokrzywdzeni przez nieświadomie lub podstępnie uruchamiane serwisy premium generują całkiem przyzwoitą część dochodów operatorów.
    Stary wątek, ale interesujące podsumowanie sdd. Tematyka ciągle aktualna choć podobno na serio szykują się zmiany w prawie odnośnie premium rate. Oby wreszcie skutecznie zablokowano możliwości nadużyć.

Cytat Zamieszczone przez leo333 Zobacz posta
    Miałem problem z naliczona niesłusznie opłatą za smsy premium, których nie zamawiałem. Korzystam z internetu głównie za pomocą routera. Służę pomocą wszystkim poszkodowanym. W moim przypadku dopiero interwencja urzędowa przez UKE przyniosła spodziewany efekt. Wcześniej zarówno reklamacja, jak i odwołanie od rozstrzygnięcia reklamacyjnego było rozpatrywane negatywnie. Jesli potrzebujecie pomocy - piszcie.

Mnie również udało się za pomocą UKE odnieść sukces w walce z operatorem (choć nie był to Play, ale wszędzie wygląda to podobnie) w sprawie SMS Premium.
    Ostatnio edytowane przez Dorotea ; 05-02-2017 o 00:56

Hardcore Player
    W polskim prawie powinien być absolutny zakaz stosowania smsów, gdzie płaci się za ODEBRANIE smsa. Albo jeszcze lepiej, wszyscy operatorzy powinni obligatoryjnie mieć nakaz blokowania takiej usługi. Niekoniecznie usługi premium jako takiej, ale w ogóle sam sens istnienia smsa, gdzie odbiorca płaci za to, że ktos mu wysłał smsa jest dla mnie niezrozumiały. Przed pobraniem opłaty nie można się w żadem sposób uchronić, jeśli ktoś nieopatrznie wyrazi zgodę na otrzymywanie takich "smsów", to automatycznie może być okradany do woli. A wycofanie zgody jest zwykle o wiele trudniejsze, bo złodziejskie firmy które w ten sposób okradają ludzi, skutecznie to utrudniają.
    Ostatnio edytowane przez giaur ; 06-02-2017 o 10:29

ja tez jestem za domyslnym blokowaniem przychopdzacych platnych premium, zeby wyeliminowac naduzycia

z drugiej strony ludzie narzekaliby, ze nie moga sobie wlaczyc prenumerat

pierwsze co robie teraz po przeniesieniu numeru to zalozenie blokad progu i przychodzacych platnych

Cytat Zamieszczone przez Dorotea Zobacz posta
    Stary wątek, ale interesujące podsumowanie sdd. Tematyka ciągle aktualna choć podobno na serio szykują się zmiany w prawie odnośnie premium rate. Oby wreszcie skutecznie zablokowano możliwości nadużyć.

Mnie również udało się za pomocą UKE odnieść sukces w walce z operatorem (choć nie był to Play, ale wszędzie wygląda to podobnie) w sprawie SMS Premium.
    witam a można wiedzieć jak udało sie za pomocą UEK wygrać bo ja już nie wiem jak pisać do operatora - nie jest to play . ale nigdzie nie mogłam znaleźć takiego wątku więc pytam tutaj.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów