Wątek: LTE w Play - wyniki speed test

Strona 317 z 317 PierwszyPierwszy ... 217267307315316317
Pokaż wyniki od 3,161 do 3,164 z 3164
    Jak dziadowska sieć to pora zmienić operatora a nie wylewać łzy, sprawdź jak działa konkurencja a nie na siłę trzymasz się Play. Ja nikogo nie bronię ale rzetelnie podchodzę do problemów z prędkościami czy zasięgiem i to każdego operatora. Dla mnie wiarygodne są testy po zapewnieniu optymalnych parametrów sygnału, wybór właściwego pasma i połączenie z BTS-em który jest najmniej obciążony. Większość pokazuje speedtest i nic więcej, liczy na cud, nie stosuje anteny zewnętrznej i przy słabym sygnale liczy na duże prędkości. Tak sie nie da. a Play we Wrocławiu w 2013 roku zaczynał od 10MHz na LTE1800, w ciągu 4 lat zmodernizował sieć uruchamiając LTE2100, najpierw na 5MHz a teraz na 10MHz. Po licytacji UKE od razu uruchomił LTE2600 na 20MHz i dodał pasmo zasięgowe LTE800 na 5MHz. To maksimum co mógł zrobić, dodanie nowych stacji bazowych to nie taka łatwa sprawa. Popytaj swoich znajomych, sąsiadów jakby zareagowali na to że w pobliżu Play postawi nowe stacje bazowe. Protesty to nasza narodowa specjalność. W ciagu ostatniego roku Play we Wrocławiu wystąpił o trzy lokalizacje . a ruch sieciowy rośnie nie tylko w Play, problemy z prędkościami mają wszyscy operatorzy. Teraz średnia internetu LTE u wszystkich to około 20Mb/s i oby nie było wolniej bo są miejsca gdzie działa i 10xwolniej i nie tylko w Play. Sam korzystam z 3 operatorów a Play i tak działa u mnie najszybciej. Zresztą za 5-10 zł/m-c za bez limitu na LTE trudno wymagać wiele. Teraz tyle http://www.speedtest.net/result/7232998310 oczywiście po zapewnieniu prawidłowego sygnału LTE2600+1800 z nieprzeciążonego BTS-a.

Player
    Dla mnie też są wiarygodne testy jakie przeprowadziłem na tej sieci przez ponad 4 lata korzystania z niej i po tych wieloletnich, rzetelnych testach stwierdzam, że LTE z Play działa coraz gorzej, a ostatnio wręcz z miesiąca na miesiąc coraz tragiczniej. Co się dało na tej sieci w moim miejscu zamieszkania bez żadnych dodatkowych anten, a co się da teraz doskonale wiem i widzę, że da się niestety coraz mniej. Kiedyś internet ten działał mi doskonale bez żadnych anten i nawet tylko na pojedynczym paśmie, a jak zaopatrzyłem się w router obsługujący agregację, to było tak jak pisałem nawet i po 100 Mbit/s, co obecnie jest już niestety niemożliwe nawet w środku nocy. Zresztą, po przełożeniu karty do telefonu (który także obsługuje agregację pasm LTE) i podejściu pod sam BTS niewiele się zmienia i internet działa tak samo nędznie. Trzymam się póki co tej sieci, bo mam umowę i nie mam wyboru, ale jak się umowa skończy to to już na pewno trzymać się jej nie będę.

Hardcore Player
    A z czystej ludzkiej - spróbuj w 3G ?

Player
    Na 3G w Play nigdy nie udało mi się osiągnąć więcej jak 6-8 Mbit/s, nawet przy dobrym zasięgu.

Uprawnienia umieszczania postów