Wątek: Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

Witam,
    Mam 2 urządzenia S Galaxy Trend (kupiony w siecie Play) oraz HTC Wildfire S (z sieci RBM działające w sieci Play). Od pewnego czasu nie można na nic wysyłać i odbierać MMS. Żadne ustawienia w telefonach nie były zmieniane. Konsultantka w salonie powiedziała, że do tych celów musi być włączona transmisja danych, czyli o ile dobrze rozumiem konórkowy Internet. Czy tak jest naprawdę?
    Czy w takim przypadku nie płaci się podwójnie za MMSy - koszt wiadomości + opłata za transmisję?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pzdr.
    Michał

Player
    Owszem - żeby wysyłać/odbierać MMSy niezbędna jest transmisja danych.

Jeśli nie masz żadnego pakietu internetowego to owszem - będzie doliczana dodatkowa opłata za transmisję danych.

hsurim
    Guest
    Za MMS-y dodatkowa opłata za transmisję danych - od kiedy ??
    Ostatnio edytowane przez hsurim ; 20-01-2014 o 10:26

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu
    Myślę, że koledze chodziło o to, że trzeba włączyć transmisję danych która zawsze coś tam weźmie. Za samą transmisję do MMS-ów nie ma żadnej opłaty.
    @ant_z jeśli nie potrzebujesz internetu to możesz zmienić punkt dostępowy APN odpowiedzialny za połączenie z internetem na np. 'int' wtedy po włączeniu transmisji danych w telefonie, połączenie nie nastąpi ale odblokowany zostanie punkt odpowiedzialny za MMS wtedy nie będzie dodatkowych opłat.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Hardcore Player
    W moim telefonie mmsy działają nawet przy wyłączonej transmisji danych. Apn od mmsów jest traktowany specjalnie, niezależnie od ustawień internetu. Dziwi mnie ta filozofia niektórych producentów, żeby pobrać mmsa trzeba włączyć internet, który korzysta z innego apn przecież i z mmsami nic wspólnego nie ma. Toż to szczyt głupoty. Do mmsów mam całkiem oddzielne ustawienia i tam zarządzam kiedy i jak mają być pobierane i wysyłane mmsy.

Także to od systemu zależy ale mam wrażenie że w czystym Androidzie zawsze jest tak jak napisałem.
    Ostatnio edytowane przez giaur ; 20-01-2014 o 23:38

Moderator Hardcore Player Awatar xaviero
    @giaur, nie tylko MS

Mam problem z wysyłaniem wiadomości. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Moderator - jahu Hardcore Player Awatar jahu

Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

@Kisiel zresetuj ustawienia sieciowe w telefonie.

Uprawnienia umieszczania postów