Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Abonament RTV

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Usługa Abonament RTV

Witam

A więc zastanawiam się nad jedną rzeczą, a mianowicie posiadam dekoder Play Now TV Box, a w ofercie Play Now nie ma kanałów TVP, tylko muszę podłączyć zwykłą antenę, której przecież nie podłączyłem.
    W tej sytuacji uważam, że nie powinien płacić abonamentu na Woronicza 17.
    Jakoś 500+ co miesiąc nie dostaję, a dziecko mam, tylko chodzi na czterech łapach i szczeka, ale tak samo muszę mu dać jeść.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Zamieszczone przez europolitan Zobacz posta
    Witam

A więc zastanawiam się nad jedną rzeczą, a mianowicie posiadam dekoder Play Now TV Box, a w ofercie Play Now nie ma kanałów TVP, tylko muszę podłączyć zwykłą antenę, której przecież nie podłączyłem.
    W tej sytuacji uważam, że nie powinien płacić abonamentu na Woronicza 17.
    Jakoś 500+ co miesiąc nie dostaję, a dziecko mam, tylko chodzi na czterech łapach i szczeka, ale tak samo muszę mu dać jeść.

Co ma ten malec szczekający do 500+ i telewizji, to że nie masz podpiętej naziemnej to twój wybór, ale w aplikacji tv box mozesz odbierać też programy np poprzez pilota wp.

Komentarz

Chodzi tylko o to czy podatek kurskiego mnie obowiązuje czy nie jeżeli nie mam podłączonej anteny telewizyjnej.
      Każdy wie jak działa prawo w Polsce.
      Jeżeli obywatel ma za coś państwu zapłacić to nie ma za dużo warunków, żeby trzeba było płacić, ale jeżeli to obywatel ma dostać jakieś pieniądze to miliony różnych warunków do spełnienia.
      Abonament RTV to można płacić nawet jak się ma tylko zepsutą pralkę w domu.

Komentarz

@europolitan
        Dobrze to nazwałeś: podatek. Abonament RTV jest niczym innym jak podatkiem od posiadania telewizora. Jeśli masz odbiornik tv, to powinieneś go zarejestrować i płacić.

Od pralki tego podatku się nie płaci.

Twoje dziecko nie będzie w przyszłości płacić składek
        Ostatnio edytowany przez b1450445; 15.03.2020, 17:04.

Komentarz

Zamieszczone przez b1450445 Zobacz posta
          @europolitan
          Dobrze to nazwałeś: podatek. Abonament RTV jest niczym innym jak podatkiem od posiadania telewizora. Jeśli masz odbiornik tv, to powinieneś go zarejestrować i płacić.

Od pralki tego podatku się nie płaci.
          Tak, ale jakbym miał dostać 500+ za to, że mam telewizor to na pewno bym nie dostał dla tego, że nie mam podłączone anteny i jeszcze by powiedzieli, że ekran za mały.
          Tylko jak trzeba płacić podatek za to, że się ma telewizor to nie stawiają warunków i można płacić nawet jak się nie ma podłączonej w ogóle anteny, tylko konsolę do gier.

Komentarz

Tak, ale jakbym miał dostać 500+ za to, że mam telewizor to na pewno bym nie dostał dla tego, że nie mam podłączone anteny i jeszcze by powiedzieli, że ekran za mały.
            Tylko jak trzeba płacić podatek za to, że się ma telewizor to nie stawiają warunków

Akurat 500+ to nietrafiony kontrargument, bo ono nie ma dodatkowych warunków: masz dziecko dostajesz 500+, masz TV płacisz abo.
            Ostatnio edytowany przez b1450445; 27.03.2020, 16:46.

Komentarz

Dz. U. 2005 Nr 85 poz. 728 - USTAWA z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych.
              https://rtv.poczta-polska.pl/pdf/D20141204.pdf
              Art. 2. 1. Za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych
              pobiera się opłaty abonamentowe.
              2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub
              telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa
              tego odbiornika.
              Słowa klucz to:
              odbiorników telewizyjnych [...] w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu
              - czyli takich, które natychmiast po włączeniu umożliwiają odbiór programu (nadawanego w DVB-T MPEG4 obecnie), a co za tym idzie - nie musisz płacić za odbiorniki TV nie posiadające tunera DVB-T MPEG4.
              W ciągu dwóch lat Polska powinna też przejść na system DVB-T2, więc nie będzie trzeba płacić za odbiorniki TV bez tunera DVB-T2, a podejrzewam, że dalej jest sporo takich w domach.
              Jeśli chodzi o PLAY NOW TV BOX, to posiadanie samego boxa nie stanowi podstawy do pobierania abonamentu, ponieważ nie umożliwia on w natychmiastowy sposób po włączeniu odbioru programu (bo nie ma ekranu ).
              Ostatnio edytowany przez gm_K; 03.04.2020, 16:41.

Komentarz

Plus jeśli dobrze pamiętam, to abonament RTV się płaci od urządzenia, którego głównym założeniem jest odbieranie radia i telewizji, a nie jest to poboczna funkcja. Dlatego nie musimy zgłaszać każdego telefonu komórkowego jako radia

Komentarz

To się może zmienić, od dłuższego czasu się mówi że smartfon, tablet umożliwia odbiór programów telewizyjnych czyli abonament będzie.

Komentarz

Poniekąd nie jest głupie, ponieważ teraz można się wymigać bardzo prostu od abonamentu. Ale jeśli każą liczyć literalnie, każdy sprzęt który umożliwia tego typu rzeczy - stare smartfony w szufladzie, komputery stacjonarne i przenośne, tablety i TV BOXy, to będzie problem spory. Według badań, w wielu domach uzbiera się po 20 tego typu urządzeń, a za każde wypadałoby w tym momencie zapłacić po 20 złotych rocznie jako za potencjalny telewizor lub radio, jeśli chce się być względnie uczciwym. Chyba, że będzie jakiś mechanizm, by liczyć zdroworozsądkowo ile się używa w danym momencie realnie odbiorników TV i radia.

Komentarz

Zamieszczone przez gm_K Zobacz posta
                      Dz. U. 2005 Nr 85 poz. 728 - USTAWA z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych.
                      https://rtv.poczta-polska.pl/pdf/D20141204.pdf

Słowa klucz to:
                      - czyli takich, które natychmiast po włączeniu umożliwiają odbiór programu (nadawanego w DVB-T MPEG4 obecnie), a co za tym idzie - nie musisz płacić za odbiorniki TV nie posiadające tunera DVB-T MPEG4.
                      W ciągu dwóch lat Polska powinna też przejść na system DVB-T2, więc nie będzie trzeba płacić za odbiorniki TV bez tunera DVB-T2, a podejrzewam, że dalej jest sporo takich w domach.
                      Jeśli chodzi o PLAY NOW TV BOX, to posiadanie samego boxa nie stanowi podstawy do pobierania abonamentu, ponieważ nie umożliwia on w natychmiastowy sposób po włączeniu odbioru programu (bo nie ma ekranu ).
                      Jeszcze na dokładkę wymaga uruchomienia aplikacji aby oglądać telewizję co jak się domyślam nie jest natychmiastowym oglądaniem.
                      Co do samego boxa to telewizja też nie jest jego główną funkcją, tylko poboczną.
                      Boxa można traktować jako odtwarzacz multimedialny.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Komentarz

o nas
                      Forum Sieci Play
                      Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                      Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                      Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                      Dołącz do Nas
                      Pracuję...
                      X