Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Play Now TV na TV BOX (błędy, sugestie)

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez iphoneski Zobacz posta
    A co to ma do rzeczy? Jak nie możesz napisać nic co popchnie temat do przodu to może nie pisz?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    https://www.play.pl/pomoc/serwis/jak...ow-tv-box.html
    kochasz nowość!!
    Ostatnio edytowany przez jerzy.zach; 25.02.2019, 19:27.

Komentarz

Podłączenie jest ok.
      Teraz mi się przypomniało: dostał ktoś jakąś instrukcję w papierku do tego? Ja nie dostałem i się tak zastanawiam czy to jest normalne. Nie żeby zależało mi na makulaturze ale przy zwrocie musi być kompletny zestaw chyba.

Komentarz

Zamieszczone przez craces Zobacz posta
        Po głębszych testach zauważyłem, że u mnie jest podobnie. Jak wepne kabel bezpośrednio do tv to mam około 30 kanałów, jak do box-a to może z 15 z czego nie wszystkie działają.

I fakt, prędkość zmiany kanałów pozostawia wiele do życzenia.

Co do kolegi Jerzego to mam wrażenie, że udzielasz się w tym wątku tylko dlatego żeby udowodnić całemu światu jaka ta oferta jest kiepska/niedopracowana. Tak jak już wspominałem wcześniej wątek powstał, abyśmy mogli pozgłaszać jakieś błędy czy sugestie do działania samego urządzenia i/lub platformy, a nie udowadniać sobie nawzajem, że to czy tamto można mieć gdzieś lepiej albo taniej. Fakt pewnie można. Mogę sobie zainstalować aplikacje do IPTV i mieć 500 kanałów za darmo, ale być może nie tego oczekuję. Powtarzam zatem trzymajmy się tematu wątki i nie róbmy bałaganu.
        Czułość głowicy DVB-T nie jest jakaś mega wybitna ale jak najbardziej spełnia normy sygnałów minimalnych i maksymalnych, więc na 99% problem nie wyszukania części kanałów wynika z sygnału w instalacji antenowej.

Komentarz

Zamieszczone przez iphoneski Zobacz posta
          Podłączenie jest ok.
          Teraz mi się przypomniało: dostał ktoś jakąś instrukcję w papierku do tego? Ja nie dostałem i się tak zastanawiam czy to jest normalne. Nie żeby zależało mi na makulaturze ale przy zwrocie musi być kompletny zestaw chyba.
          Tak w opakowaniu była krótka instrukcja podłączenia i konfiguracji.

Jeśli chodzi o przełączanie kanałów, to jest nieźle. Wiadomo, że gdy TV jest po IP to może być różnie i zależy to od wielu czynników, m.in. prędkość łącza (zalecam minimum 10 MBit), jakości routera, itp. Jak ktoś miał okazję użyć Player+ BOX to tam kanały się przełącza ze 2 razy wolniej i ogólnie jest ogromna przepaść między tymi odbiornikami na korzyść PLAY NOW.

Play Now TV BOX wypełnia tą lukę, dla tych co nie mają możliwości mieć sygnału z satelity i jednocześnie nie chcą płacić po 60-80 zł za kablówkę z ponad połową zbędnych kanałów. Działa nawet na internecie z telefonu.
          Oczywiście zgadzam się, że jeszcze tej ofercie programowej trochę brakuje... Ale przecież można sobie zainstalować (ogromna zaleta tego Boxa!) WP Pilot, czy TVP VOD.
          Jednocześnie zauważmy że jest bardzo ciężko coś wynegocjować - rynek TV w Polsce jest specyficzny i jest problem z podstawowymi kanałami (Polsat i TVN[Discovery] mają swoje platformy).

Kilka moich uwag:
          Jeśli chodzi o sprzęt to jak do tej pory brakuje mi analogowego wyjścia AV lub tylko audio stereo JACK. Jest takowe w innych AndroidBoxach na rynku.
          Głowica DVB-T mogłaby być jednak T2 - zachodnia i południowo-zachodnie części kraju odbierają DVB-T2 HEVC z Czech i Niemiec.

Tak jak poprzednicy zauważyli warto rozważyć wprowadzenie możliwości ułożenia swojej listy kanałów (ulubione).
          Przy przełączaniu programów chciałbym aby belka z informacjami o programie była większa - na całą szerokość ekranu. Mile widziana byłaby aktualna audycja z graficznym paskiem postępu, oraz tytuł i czas rozpoczęcia/zakończenia następnej audycji.
          Ostatnio edytowany przez Daniel_K; 26.02.2019, 13:41.

Komentarz

Zamieszczone przez Daniel_K Zobacz posta
            Tak w opakowaniu była krótka instrukcja podłączenia i konfiguracji.
            Ok, czyli powinno być, oby tylko nie wpłynęło to na ewentualny profes zwrotu.

Komentarz

Jakie dodatkowe możliwości ma to urządzenie poza oglądaniem dedykowanych kanałów PlayTV na telewizorze ? Czy jest możliwość instalowania aplikacji z GP, odtwarzacz multimediów z zewn. nośnika, przeglądarka do internetu, inne ? Wyżej napisano że jest możliwość oglądania kanałów z innych platfotm np. TVP VOD (Onet VOD ?)

Komentarz

Możesz instalować wszystkie aplikacje, które są zgodne z android tv czyli np: WP pilot, ipla, player TVN, TVP vod. Jest też kombajn kodi który pozwala instalować mnóstwo wtyczek tych legalnych i tych nie do końca legalnych, przeglądarki nie widziałem jeszcze ale jakaś chyba gdzieś powinna być.

Komentarz

Moje zdanie po teście box-a
                  -Interfejs jest do bani łatwo się zgubić. Przebudować go tak jak :
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dh7ruDh-Oco
                  -Launcher z czystego androida z dodaniem zakładek vod aplikacji oraz programów nadawanych na żywo.
                  -Telewizję połączyć live channel-s(Aplikacja od google)
                  -Optymalizacja! dekoder się tnie niesamowicie pewnymi miejscami potrafi mi mieć niezłe lagi.(Podłączone Ethernetem)
                  -Telewizja od UPC kanały niekodowane nie działają! Po wyszukaniu wszystkie działa tylko 3. Dzisiaj UPC odkodowało wszystkie kanały które są w naziemnej z odpowiednikami HD (Polsat HD,TTV HD,TELE 5 HD,ESKA HD. ITP)
                  -Brak aplikacji na starcie która by obsługiwała pamięci zewnętrzne.

Komentarz

Czyli z UPC wszyscy mają problem. Raczej niemożliwe żeby każdy miał złą instalacje albo źle podłączył. U mnie nie działa: Polsat, tv4, info i coś jeszcze ale nie pamietam teraz.
                    Nie wiem czy inni tak mają ale u mnie potrafi się zawiesić cała aplikacja od telewizji. Zawiesza się tylko na kanałach Play i trzeba ją zamknąć i wystartować od początku.

Komentarz

U mnie działa na pewno TVP1 HD i TVP2 HD i polsat. Z resztą są problemy. Zgodzę się z przedmówcami, że system lubi się przyciąć i odnoszę wrażenie że są to raczej kwestie optymalizacji, bo momentami działa całkiem sprawnie

Komentarz

Wie, ktoś na co jest te wejście z boku na kartę sim!/SD?

Komentarz

Micro SD

Komentarz

Zamieszczone przez craces Zobacz posta
                            Postanowiłem założyć ogólny wątek do zgłaszania swoich sugestii bądź błędów w usłudze Play Now TV na urządzeniu TV BOX.

Na ten moment:
                            - brakuje sortowania kanałów w zakładce telewizja (poruszone w innym wątku)
                            - filmy wyświetlane w zakładce wideo nie są oznaczone tak jak powinny, czasami pozycje niedostępne w moim pakiecie mają czerwony kluczyk, a czasami nie. Wygląda to tak jakby dana produkcja była dostępna, po czym po wybraniu pokazuje, że jednak nie jest.
                            - brakuje mi zastosowania dla przycisku który miał być dedykowany dla Showmax'a. Nadal przenosi on do GPlay aby pobrać aplikację. Zdecydowanie bardziej preferowałbym opcję zaprogramowania go pod wybraną dla siebie fukcje, bądź np. funkcje nagrywania, co byłoby zdecydowanie lepsze niż pod przyciskiem ok.
                            Niezależnie od dzielenia się informacjami w tym wątku, bardzo prosimy o przesyłanie uwag i doświadczeń z testu za pośrednictwem formularza http://play-test.badanie.net/. Dziękujemy!

Komentarz

Zamieszczone przez oszczepanek12 Zobacz posta
                              Moje zdanie po teście box-a
                              -Interfejs jest do bani łatwo się zgubić. Przebudować go tak jak :
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dh7ruDh-Oco
                              -Launcher z czystego androida z dodaniem zakładek vod aplikacji oraz programów nadawanych na żywo.
                              -Telewizję połączyć live channel-s(Aplikacja od google)
                              -Optymalizacja! dekoder się tnie niesamowicie pewnymi miejscami potrafi mi mieć niezłe lagi.(Podłączone Ethernetem)
                              -Telewizja od UPC kanały niekodowane nie działają! Po wyszukaniu wszystkie działa tylko 3. Dzisiaj UPC odkodowało wszystkie kanały które są w naziemnej z odpowiednikami HD (Polsat HD,TTV HD,TELE 5 HD,ESKA HD. ITP)
                              -Brak aplikacji na starcie która by obsługiwała pamięci zewnętrzne.
                              Jak widać z postów, odbiornik box play tv, nie został sprawdzony technicznie, stąd TESTERZY MAJĄ CO ROBIĆ
                              więc te 6 miesięcy to zbyt mało by nagle go ożywić nowym programem, a potem płać 20/35 zł za niedorobiony sprzęt.

Komentarz

Wie ktoś jak jest z pakietami dodatkowymi? Jak zamówię dziś eleven na swój numer telefonu w Play24 to będzie ten pakiet na Boxie czy trzeba jakoś inaczej to zamawiać?

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X