Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Publiczne IP statyczne bądz dynamiczne

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Lata lecą, a PLAY w tym aspekcie jest nadal w czarnej d*e... Zarówno pomarańczowi jak i różowi i zieloni mają taką usługę w swojej ofercie. Mnie jako klienta krew zalewa, bo akurat zasięg PLAY mam najlepszy (tak, brzmi niedorzecznie, ale to możliwe) a chcąc zmienić internet na potencjalnie szybszy niż mam - czyli na internet z PLAY pozbawię się publicznego IP i usług na nim działających. Nie uśmiecha mi się kupować konta VPN.
    Publiczne IP powinno być oferowane przez PLAY.

Pytanie do administratorów - czy te nasze narzekania w ogóle są komukolwiek decyzyjnemu przekazywane?? Może my tu jęczymy, a nikt w PLAY nawet palcem nie kiwnie, bo nie wie że ludzie tego oczekują. Wstyd być ostatnim operatorem na rynku, który czegoś nie ma.

Komentarz

Żeby rozdawać, czy tam sprzedawać publiczne IPv4 dla userów jako usługa masowa to trzeba je najpierw mieć w odpowiedniej ilości. Play raczej nie ma na tyle dużo adresów, żeby zapropnować taką usługę. To tylko takie moje gdybania. Zygmunt ma dużo adresów z dawnych lat. Orange jako operator "korowy" w pl ma też ich bardzo dużo. Play próbuje szczęścia w Polsce. Nie zdziwię się jak za ileś lat Zygmunt, czy Orange Playa po prostu kupi z całą ich infrastrukturą. Polska jest zbyt małym państwem na tak dużą ilość operatorów. Ktoś wypadnie z gry, kwestia czasu - w sensie zostanie przekształcony od strony biznesowej. Duzi wciągną małych, bo tak to działa.
      Ostatnio edytowany przez emigrant; 06.09.2019, 01:02.

Komentarz

Spróbujcie dyndns.

Komentarz

A co za różnica gdzie się zapłaci: u różowego, zielonego czy fioletowego, bo w tym sęk że za darmo nie dają. Można też wykupić usługę VPN albo korzystać z darmowego, ale opinie są różne. Im dalej serwery tym gorsze parametry.

Komentarz

Podbijam! Czy ktokolwiek w Play w ogóle myśli o wprowadzeniu publicznego IP? chociaż dynamiczne ale niech w końcu będzie!!!
            Żyjemy w erze Smart Home, NAS itd a tu publicznego IP nie można mieć.... ja na tą chwilę mam i zielonych i fioletowych ze względu właśnie na fioletowi --> zasięg i szybkość, zieloni --> publiczne IP.
            Czy kiedykolwiek było oficjalne stanowisko Play w tej sprawie?

Zamieszczone przez marcin19883 Zobacz posta
            Spróbujcie dyndns.
            dyndns nic tu nie wnosi.. bez publicznego IP to sobie można dyn dns-ować do woli
            Ostatnio edytowany przez wojtek06061989; 19.09.2019, 14:46.

Komentarz

o nas
            Forum Sieci Play
            Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
            Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
            Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
            Dołącz do Nas
            Pracuję...
            X