Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Usługa Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

Witam,
    Mam 2 urządzenia S Galaxy Trend (kupiony w siecie Play) oraz HTC Wildfire S (z sieci RBM działające w sieci Play). Od pewnego czasu nie można na nic wysyłać i odbierać MMS. Żadne ustawienia w telefonach nie były zmieniane. Konsultantka w salonie powiedziała, że do tych celów musi być włączona transmisja danych, czyli o ile dobrze rozumiem konórkowy Internet. Czy tak jest naprawdę?
    Czy w takim przypadku nie płaci się podwójnie za MMSy - koszt wiadomości + opłata za transmisję?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pzdr.
    Michał

Owszem - żeby wysyłać/odbierać MMSy niezbędna jest transmisja danych.

Jeśli nie masz żadnego pakietu internetowego to owszem - będzie doliczana dodatkowa opłata za transmisję danych.

Komentarz

Za MMS-y dodatkowa opłata za transmisję danych - od kiedy ??
      Ostatnio edytowany przez hsurim; 20.01.2014, 10:26.

Komentarz

Myślę, że koledze chodziło o to, że trzeba włączyć transmisję danych która zawsze coś tam weźmie. Za samą transmisję do MMS-ów nie ma żadnej opłaty.
        @ant_z jeśli nie potrzebujesz internetu to możesz zmienić punkt dostępowy APN odpowiedzialny za połączenie z internetem na np. 'int' wtedy po włączeniu transmisji danych w telefonie, połączenie nie nastąpi ale odblokowany zostanie punkt odpowiedzialny za MMS wtedy nie będzie dodatkowych opłat.
        >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

W moim telefonie mmsy działają nawet przy wyłączonej transmisji danych. Apn od mmsów jest traktowany specjalnie, niezależnie od ustawień internetu. Dziwi mnie ta filozofia niektórych producentów, żeby pobrać mmsa trzeba włączyć internet, który korzysta z innego apn przecież i z mmsami nic wspólnego nie ma. Toż to szczyt głupoty. Do mmsów mam całkiem oddzielne ustawienia i tam zarządzam kiedy i jak mają być pobierane i wysyłane mmsy.

Także to od systemu zależy ale mam wrażenie że w czystym Androidzie zawsze jest tak jak napisałem.
          Ostatnio edytowany przez giaur; 20.01.2014, 23:38.

Komentarz

@giaur, nie tylko MS

Komentarz

Mam problem z wysyłaniem wiadomości. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Komentarz

Problem z wysyłaniem i odbieraniem MMS

@Kisiel zresetuj ustawienia sieciowe w telefonie.

Komentarz

o nas
                Forum Sieci Play
                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                Dołącz do Nas
                Pracuję...
                X