Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie PILNE!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Jakaś opcja jest ale za tą cenę można mieć już dużo nowszy router.l
    Tu poprosić przepłacasz za router i najbardziej za te TP-Linki bo one nie mają nawet WIFI 6.
    To kompletna bzdura transfer danych jest uzależnioniony od prędkości a nie od danego routera.
    Wiadomo lepszy router większą prędkość i zjada więcej danych.
    Jak już Ci mówiliśmy to najlepsza opcja dla twoje portfela jest Huawei 5G Cpe lub CPE Win + router WIFI 6

A jak już to B818 za 899 PLN w Play + AX3 Pro masz w Polsce RTV euro AGD i inne za 399 PLN ale to przepłacanie za zeszłoroczny router
    Ostatnio edytowany przez astrodeneb; 01.08.2020, 19:10.

Komentarz

Co na przykład? (polski sklep) i powierzchnia 150m2 piętrowy dom (gruby strop)

Komentarz

A jak już to B818 za 899 PLN w Play + AX3 Pro masz w Polsce RTV euro AGD i inne za 399 PLN ale to przepłacanie za zeszłoroczny router

Pamiętaj że B818 też ma WIFI a AX 3Pro Ci dalej rozszerza gdzie jest słabszy zasięg oba łączysz kablem ethernet cat 6 lub wyższej odpowiedniej długości
        Ostatnio edytowany przez astrodeneb; 01.08.2020, 19:14.

Komentarz

Bez przesady, ruter nie marchewka i zeszłoroczny też będzie działał. Na portalach można znaleźć okazje i np. widziałem na Olx B -618 za 580 zł w b. ,dobrym stanie, w pudełku z kompl. akcesoriów, dystrybucja Play. Może być też jakiś nowy tej lub podobnej klasy ale ceny zrobiły się nieprzyjazne.

TP-Link Deco M4 (2-pack) wygląda tak https://www.tp-link.com/pl/home-netw...v1%20(2-pack)/ i cena za niego w Play jest przyzwoita, lepsza niż na portalu.
          Cfguijhff: weź pod uwagę że łączność między piętrami też będzie bezprzewodowa więc pewne straty sygnału będą, ale to jest i tak lepsze rozwiązanie niź napędzać 3 piętrowy dom z jednego rutera LTE.
          Lepszym rozwiązaniem jest rozprowadzenie sieci między piętrami po kablu LAN ale trzeba się liczyć z niezbędnymi i trochę uciążliwymi pracami montażowymi w domu.

Ostatnio edytowany przez bst01; 01.08.2020, 21:42.

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
            Bez przesady, ruter nie marchewka i zeszłoroczny też będzie działał. Na portalach można znaleźć okazje i np. widziałem na Olx B -618 za 580 zł w b. ,dobrym stanie, w pudełku z kompl. akcesoriów, dystrybucja Play. Może być też jakiś nowy tej lub podobnej klasy ale ceny zrobiły się nieprzyjazne.

TP-Link Deco M4 (2-pack) wygląda tak https://www.tp-link.com/pl/home-netw...v1%20(2-pack)/ i cena za niego w Play jest przyzwoita, lepsza niż na portalu.
            Cfguijhff: weź pod uwagę że łączność między piętrami też będzie bezprzewodowa więc pewne straty sygnału będą, ale to jest i tak lepsze rozwiązanie niź napędzać 3 piętrowy dom z jednego rutera LTE.
            Lepszym rozwiązaniem jest rozprowadzenie sieci między piętrami po kablu LAN ale trzeba się liczyć z niezbędnymi i trochę uciążliwymi pracami montażowymi w domu.
            Pewnie że tak Ja tylko polecam najlepszą wartość zł do sprzętu w obecnej chwili moim zdaniem.
            Oczywiście kolega prosił o coś nowego do 1000PLN wiec najlepiej do tej kwoty to właśnie 5G CPE vs B818 masz za darmo lepszy sprzęt plus 5G NSA 2,33 Gbpsi SA 1,65 Gbps.
            Jeśli chodzi o B818 to lepsza specyfikacje do LTE ma 5G CPE

Jeśli chodzi o duży dom to prawda że system mesh się najlepiej sprawdzi a taki super to Huawei ma za kolejne 999PLN
            (...)
            Ostatnio edytowany przez jahu; 02.08.2020, 00:12. Powód: Usunięcie linku do sklepu internetowego

Komentarz

Kupując router z zamiarem obsługi 5G NSA w wersji która jest uruchomiona w Play warto zwrócić uwagę na obsługiwane pasma. Wiele ruterów 4G/5G obsługuje n41/n78 więc może być z nich pożytek w Plusie (5G) albo w przyszłości kiedy operatorzy otrzymają nowe pasmo 3500. Otrzymają to optymistycznie powiedziane, będą musieli kupić je na aukcji UKE. W Play taki router nie będzie działał w 5G.

Na przykład proponowane tu Huawei 5G Win H312-371, Huawei 5G CPE Pro H112-372 mają znakomitą obsługę 4G LTE-A, ale nie mają pasma n1 (Play). Z kolei urządzenia: Huawei 5G CPE Pro 2 H122-373, ZTE 5G CPE MC801A WiFi 6, OPPO-5G-CPE-T1 -mają praktycznie wszystkie globalne pasma 4G LTE/5G.
              Dwa ostatnie są oparte na procesorze
              Qualcomm X55-5G.
              Specyfikacje wg. router-switch com.
              Ostatnio edytowany przez bst01; 02.08.2020, 10:04.

Komentarz

Ale z drugiej strony po co to 5G NR N1 ? Skoro wyniki marne średnio 150-200Mbps a koledzy na Huawei 5G CPE Pro 2 osiągają na LTE 4CA/3CA w okolicach 400Mbps o 16:00 czy o 9:30 w ciągu dnia Co jest dziwne bo agregacja z 5G jest taka sama co z LTE
                Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: A078FFC5-224D-4FB1-B1E2-E9F563D8FF58.png
Wyświetleń: 23
Rozmiar: 55,7 KB
ID: 836963
                Najważniejsze że wszystkie routery wyżej mają MIMO 4x2 i obsługę 5G i Balong 5000 które ma sens N41 i N78 i mmWave to jest piątą generacja sieci komórkowe.

Komentarz

[ Ale z drugiej strony po co to 5G NR N1 ?
                  Ponieważ Play uruchomił testowo coś takiego, na szczęście nie wszędzie (np dla mnie)
                  Co nie zmienia faktu że Plus już się załapał na n41 (w zasadzie to jest n38)
                  Ostatnio edytowany przez bst01; 02.08.2020, 12:17.

Komentarz

Na dziś zadałbym pytanie autorowi gdzie korzysta z Play , z jakich pasm LTE i z której stacji bazowej bo to ma kluczowe znaczenie dla niego przy wyborze sprzętu, to jedna sprawa a oddzielna to budowa sieci LAN i WiFi w jego domu w oparciu o dodatkowe AP czy MESH .Podstawa to optymalne wykorzystanie mozliwości operatora u niego, zapewnienie prawidłowych parametrów sygnału na pasmach pojemnościowych LTE a w kwestii 5G to czy ma w ogole dostęp do DSS 5G na 2100MHz.

Komentarz

Było Pilne!! a teraz autor przepadł czyli standard

Komentarz

Komentarz

Cześć! Nie przepadłem Już się zdecydowałem zamówiłem Router Huawei B818 oraz system wi-fi tenda nova mw6 (3pak) co myślicie? Dobrze postąpiłem? Zapłaciłem około 1600zl

Komentarz

..
                            Ostatnio edytowany przez Cfguijhff; 03.08.2020, 23:20.

Komentarz

Kupowałeś w Play bez umowy, masz już abonament u tego operatora, w abonamencie 500GB za 110 zł ten zestaw kosztuje 1 zł, nie odpowiedziałeś na zadane pytania,

Komentarz

Nie mogłem odpowiedzieć ci na te pytania bo nadajnika Play do teraz nigdzie nie odnajdziesz na mapach gsm ani innych tego typu platformach i nigdzie nie mogłem tej informacji uzyskać. Internet w play już mam + internet w plusie który nie działa. Za dodatkowe koszta dziękuję. Może skusze się po zakończeniu umowy na sam internet.<br/><br/>Czy wybrałem dobrze? <br/><br/>Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka<br/><br/>

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X