Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki najlepszy router / antena zewnętrzna do bts 5.5 km.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jaki najlepszy router / antena zewnętrzna do bts 5.5 km.

Witam, mam do was pytanko, jaki najlepszy będzie router na taką odległość do najbliższego playa bts ? Mam jeden 5.5 km ode mnie drugi 6 km.

Oba obsługują pasma 800-1800-2100 oraz za pozwoleniem UKE do 2023 pasmo 2600. Podsumując 800-1800-2100-2600

BTS numer 1:
    Play (26006) ID: WAD2007
    Brzeźnica, Brzeźnica 54 - kościół

BTS numer2:
    Play (26006) ID: KRA2016
    Kaszów, maszt Plusa

Miejscowość zamieszkania Przeginia Narodowa 106. ( gmin Czernichów )

Z tego co widziałem najlepsze routery to chyba B715 oraz B618, ale na ten dystans myślę że najlepiej sprawuję się B715, tylko mordy pytanie jest takie, w tym B715 normalnie mozna sobie ustawiac pasma ? I czy na pewno to bedzie najlepszy wybór routera. Kolejne pytanie jest takie nie okłamujmy się ale bts jest 5.5 km ode mnie więc wymaga dobrej anteny zewnętrznej jaka do takiego routera będzie najlepsza ? Znacie jakieś usługi które montują na dachu anteny LTE skierowane pod BTS ? Mam troche wysoki dach i lękam się że się spierd*le z niego, dwa że nie mam drabiny na ten moment na tyle wysokiej by wyjść na ten dach haha ;p. Ale to nie istotne grunt to jaką antenę podpiąć pod router i jaki ten router.

Jest również w ofercie Huawei NET BOX B2368 playa, aczkolwiek router szału chyba nie ma .. a antena ponoć odbiera BTS jaki chce przez co download i upload szaleje raz taki raz taki. Tak więc moi drodzy będę wdzięczny za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez patytan; 29.07.2019, 01:00.

Ja myślę, że przy takiej odległości od nadajnika antena będzie niezbędna do tego, żeby router poprawnie działał.
    >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Tyle to ja tez wiem w koncu napisalem ze potrzebuje cos mocnego z antena. Tylko problem jest taki ze w swojej ofercie nie macie nic takiego, bo cat 12 z antena niby spoko ale po przegladzie to tak.. router b311 jest najgorszym z najgorszych routerow i do niego dodajecie antene ktora wzmacnia sygnal... to jAk polaczenie wody z ogniem czemu nie z routerem b715 ktory faktycznie jest najlepszy do uzyskania jak najlepszych wynikow predkosci . Mimo to odezwie sie jakis znawca bo moze sam sb zakupie b715 skoro play nie ma w ofercie i dokupie do niego antene tylko jaka ? I czy mozna np dwie jakies anteny dla lepszego rezultatu jezeli jedna by nie wiele dawala.

Komentarz

Musisz zakupić antenę podwójną ponieważ tak działa MiMo 2x2 w LTE i tylko wtedy można liczyć na prędkości jakie sa podawane w katalogach i opisach. Na przykład na pojedynczym paśmie LTE 2600 bez agregacji można osiągnać teoretycznie do 150 Mbs downloadu, w praktyce mniej.
        Jeżeli kupujesz router to koniecznie zwróć uwagę czy ma 2 gniazda anteny zewnętrznej , no i nie zakupuj Mi-Fi -czyli router do plecaka ponieważ nie jest przeznaczony do pracy ciągłej. Stacjonarny router z zasilaczem w gniazdku, wersja na parapet.
        Anteny nie ma sensu kupować z routerem u dowolnego sprzedawcy w tym Play, kupujesz osobno router i osobno antenę. Przynajmniej masz wybór a nie jesteś skazany na tzw. komplet u sprzedającego.
        Ostatnio edytowany przez bst01; 29.07.2019, 11:37.

Komentarz

/ jeden z kol. poleca anteno-router ZTE NetBox WF 830 ale to musisz jego pytać. W sumie uważam takie rozwiązanie za dobre ponieważ nie musisz ciągnąć do domu 2-ch kabli antenowych i liczyć strat w kablach tylko jeden przewód Lan (max 10 m). Problemem może być wymiana karty Sim jeżeli urządzenie będzie zamontowane w miejscu trudnodostępnym, to trzeba wziąć pod uwagę.

Komentarz

Mam tą ofertę WF 830 to gówno jakich mało.. router obsługuje tylko dwa pasma w dodatku zmienia je co chwile, zero aplikacji zero możliwości ustawienia sobie swoich pasm i testowania... Antena ? hmm efekt jakiś daję bo niby 10 mb upload 10 mb download. Ale szału nie ma.. zwlaszcza ze potrzebuje lacze upload dobre do Streamowania więc 15-20 mb upload stabilne wymagam.

B715 to najlepszy router z tego co wyczytuje, ma możliwość obsługi 3 pasm, oraz samodzielnego wyboru pasm z jakich ma korzystać. Tylko szukam do niego jakiejś dobrej anteny .

Co do kabli 2 kable a jeden kabel Lan nie ma różnicy. B715 ma możliwość podpięcia anteny dual, z tym że szkoda że nie da się wpiąć dwóch czy nawet trzech anten bo tak to bym kupił kierunkową , oraz np black hawk. A tak to jestem zdany na jedną ale pytanie jaką ? 5.5 km jak mówie mam do BTS.

Komentarz

Gówno to ty wiesz na temat WF830, oczywiście ze jest to LTE 6 kat. więc obsługuje 2 CC CA . Oczywiście na tym zestawie nie potrzeba żadnych dodatkowych aplikacji do zarzadzania pasmami LTE i wyboru dwóch konkretnych do agregacji 2 CC CA, te wybiera się z poziomu WebUI , oprócz tego mozna wybrać konkretne nosne a nawet PCI. Posiada zaawansowaną diagnostykę sygnału LTE na kazdym z pasm. Antena kierunkowa o dość duzych katach promieniowania i zysku około 8dBi alebez strat na kablach bo modem i router spięte Gigabitowym LAN. u mnie w 2 CC CA LTE2600+1800 uzyskuję DL około 150-200Mb/s a UL na LTE z 20MHz pasma p wynosi w MIMO22 około 50Mb/s.
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez cinek1963; 29.07.2019, 13:41.

Komentarz

Jakim cudem masz takie opcje a ja nie mam ? ^_^
                https://ibb.co/nn0rqWN

Komentarz

Aby w pełni wykorzystać jego mozliwości potrzeba dostępu do konta smartadmina, wybrać optymalne pasma i BTS. b715 agreguje 3 CC CA w twoim wypadku B3+B1+B20 , jako podstawowe wybierasz LTE1800( B3) bo dzięki dynamicznemu zarzadzaniu na 1800MHz jest na nim do dyspozycji 15MHz co w MIMO2x2 i QAM64 przekłada się na UL do 37Mb/s. W tej agregacji LTE800 pełni minimalna rolę, 3 CC Ca z LTE800 niewiele różni się od samego 2 CC CA B3+B1. Po prostu LTE800 ma tylko 5MHz szerokości z założenia jest wolne( ma mała pojemność) a jako zasięgowe bywa zatkane. Reasumując to B3+B1 wykonują cała robotę na swoich 15+10=25MHz. Dlatego nalezy się skupić na agregacji pasm LTE1800+LTE2100 i skutecznej antenie do tego a nie jakiś wynalazkach od Signaflex, new-electric czy jak on tam jeszcze sie tytułuje. Ale na poczatek nalezy po kolei wymusić samo LTE1800 na WF830 i sprawdzić parametry sygnału i prędkości z tych 2 BTS-ów po kolei, ustawiajac antenę na nie( są na róznych kierunkach). Pokazujesz screeny z Ustawienia LTE i speedtestu. to samo dla LTE2100 a potem w agregacji LTE1800+2100. U mnie działa tak jak na screene. Dzięki temu uzyskasz podstawowe informacje o tych pasmach i ich agregacji z tych BTS-ów. Antena zewnetrzna pracujaca na 1800-2600MHz lub szerokopasmowa 800-2600MHz biorąc pod uwagę straty na kablach do ci podobny zysk, około 10dBi na czysto.
                  Załączone pliki

Komentarz

Konto smartadmin jest dostępne po uzyskaniu hasla od ZTE Polska. W tym celu należy wysłać na adres warsawoffice@zte.com.cn wysłać numer seryjny urzadzenia, odeslą ci hasło do smartadmina i będziesz miał wybór pasm LTE. oczywiście musisz mieć aktualne FW B017, więcej na stronie https://www.facebook.com/ztepoland/p...er&_rdc=1&_rdr

Komentarz

Dobra, pochylam głowę w twoją stronę, wszyscy mi mówili że ten ZTE nie ma dostepu do wyboru pasm, a jednak prosze... ;p może teraz wybiorę to będzie znacznie lepiej.

A jak odpalić ten cały "Smartadmina" bo ja zielony w temacie kompletnie, napisałem już tego meila o hasło żeby mi podali , podając im kod seryjny tego WF830 routera.

Komentarz

Zamieszczone przez cinek1963 Zobacz posta
                        Konto smartadmin jest dostępne po uzyskaniu hasla od ZTE Polska. W tym celu należy wysłać na adres warsawoffice@zte.com.cn wysłać numer seryjny urzadzenia, odeslą ci hasło do smartadmina i będziesz miał wybór pasm LTE. oczywiście musisz mieć aktualne FW B017, więcej na stronie https://www.facebook.com/ztepoland/p...er&_rdc=1&_rdr

Mordo mam dostęp teraz do tych pasm, i co mam ustawić jak ty "Blokada pasm" i co mam bloknąć ? Bo dla mnie to czarna jakaś magia tutaj ;d

Komentarz

Kliknij najpierw B3 i sprawdż parametry sygnału i CID BTS-a na LTE1800( w Ustawienia LTE). zrób speedtest. Potem tylko samo B1 i sprawdzasz LTE2100 a na koniec samo LTE800. po tym pora wybrać agregacje czyli na poczatek klikasz B3 a potem dodajesz do niego B1 i powinieneś mieć 2 pasma czyli LTE1800+2100, a następnie LTE1800+800 i LTE2100+800. To dla jednego BTS-a np. Kaszów a potem to samo dla Brzeźnicy i masz peny obraz Play u ciebie. Ale sprawdź tez kontrolnie samo LTE2600.

Komentarz

Czy wynalazek nie agreguje LTE 2600 (B-7) ?

Komentarz

Agreguje, niestety porobiłem testy pokombinowałem, download 15 mb upload 1 mb to max osiągi po wyborze najlepszego rozwiązania pasmowego. Automat raz zaszalał i dał mi 21 mb download, 3.5 mb upload.

Porównałem orange/t-mobile no i efekty są znacznie lepsze , 15 mb download 12 upload średnio. Tak więc , cóż pozostaje zmienić operatora. Ale tak czy siak wezmę sb playa ten router B715 bo na promocji teraz za 599zł jest a dobry sprzecior zmontuje jakąś antene sobie na dachu i cóż pocisne na innej sieci niestetya może i stety .

Komentarz

o nas
                              Forum Sieci Play
                              Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                              Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                              Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                              Dołącz do Nas
                              Pracuję...
                              X