Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Huawei B715

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
    Twoje pasmo podstawowe to LTE1800 band 3.

Poszukaj w ustawieniach czy masz może możliwość wyboru pasma
    Soft routera nie daje takiej możliwości. Mogę sobie zmienić pasmo w LTE Watch (router wówczas się rozłącza i łączy ponownie) ale nadal nie widzę informacji ażeby router choć usiłował agregować pasma. Transfery "agregatu" B715 przewyższał zwykły B593u-12.
    Parametry połączenia (RSRP, RSRQ, RSSI) mam chyba ok?

Dodam, że przy wyborze w LTE Watch automatycznego wyboru pasma, router wybiera 2600 MHz.
    Ostatnio edytowany przez domikw; 16.02.2018, 21:24.

Komentarz

Przy LTE 2600MHz jakie są prędkości?
      >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Przy LTE 2600MHz jakie są prędkości?
        http://www.speedtest.pl/test/170106521

32 down / 33 up

Komentarz

Z anteną czy bez ?
          >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

Dziwne u mnie z anteną zewn cybertech dual 15 na pasmo 1800 ten router bardzo dobrze się sprawuje od pół rokuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: Bez tytułu.jpg
Wyświetleń: 2
Rozmiar: 76,4 KB
ID: 784571

Komentarz

Z anteną czy bez ?
              Oczywiście, że z anteną. Bez anteny zewnętrznej router działa gorzej - przynajmniej w zakresie ulpoad.
              Test sprzed chwili:

Mnie wiele nie potrzeba, nie muszę bić rekordów - chciałbym mieć tylko stabilne 40-50 Mbit/s przez całą dobę.
              Nadal nie wiem jak sprawdzić czy router agreguje pasma (instrukcja do urządzenia jest żenująco, żałośnie skąpa zaś ludzie w necie piszą o owym plusiku przy "LTE" jako transferze danych a nie agregacji). Z transferów wnioskuję jednak, że agregacji nie ma.

Komentarz

Kolega wyżej bez agregacji pociągnął ponad 100 Mbs na antenie Cybertecha MiMo 2x2. Pasmo LTE 2100, parametry sygnału wg LTE Watch prawie maksymalne. Dużo zależy od nadajnika i jego obciążenia, być może u Ciebie 50 Mbs to jest maksimum. Czy na tym BTS jest wogl uruchomiona agregacja ?

Komentarz

Hmm... Wydaje mi się, że wiem więcej.
                  Zrobiłem test prędkości netu na poszczególnych pasmach i wyszło mi to tak:

800 MHz

1800 MHz

2100 MHz

2600 MHz

Na paśmie 850 MHz i 900 MHz - nie łączy się (maszt tych pasm najwyraźniej nie obsługuje).
                  Wniosek jest taki, że B593u-12 korzystał z pasma 2600 MHz zaś B715 agreguje 800+1800+2600 tyle, że prędkości na pasmach 800 i 1800 są żenujące.

Pytanie o przyczynę - przeciążenie masztu? Ustawienia anteny?

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
                  Czy na tym BTS jest wogl uruchomiona agregacja ?
                  A jak to sprawdzić? Wg mapki na stronie Play moja lokalizacja jest pokryta sygnałem LTE+.
                  Ostatnio edytowany przez domikw; 17.02.2018, 08:27.

Komentarz

Na mapie BTS- ów widzę, że chyba coś jest na rzeczy bo Play postawił kolejną antenę nawet bliżej mnie i z mniejszą ilością przeszkód terenowych. Jutro pokręcę antenką i zobaczymy jakie będą efekty. W pobliżu mam jeszcze BTS w Ożarowie (circa 4-5 km, antena ma zasięg do 9 km) ale to chyba jedyny w Ożarowie więc pewnie też mega obciążony.

Zrobiłem też zarzuty ekranowe z LTE Watch z każdego pasma - jeśli w czymś to pomoże - wrzucę.

Komentarz

Ja bym powiedział że Twój router agreguje 3 pasma: LTE 2600 2100 i 1800 a wynik jest adekweatny do testów które robiłeś. Po agregacji ok 45-50 Mbs bo takie są możliwości na tym BTS-ie.
                      Jeżeli mapka pokazuje zasięg LTE-A to trzeba przyjąć że uruchomili bo inną informację trudno będzie uzyskać. Parametry (jakość) sygnału możesz podejrzeć i porównać na LTE Watch. Dla przykładu u kol. @amstat są bardzo dobre.

Komentarz

Wobec danych porównawczych wobec @amstat problemem u mnie jest SINR:
                        800 MHz - 13
                        1800 MHz - 2
                        2100 MHz - 7
                        2600 MHz - 12

Podpowiecie jak to poprawić, co ma największy wpływ na SINR? Kąt ustawienia anteny (azymut), ustawienie kierunkowe (antena ma tolerancję 15 stopni).
                        Ostatnio edytowany przez domikw; 17.02.2018, 09:05.

Komentarz

Jakbym tam był to bym :
                          - wyłączyłbym wykrywanie sieci WiFi w routerze
                          - sprawdziłbym kto jest podłączony do sieci WiFi
                          - w ramach testów speed testu poszukałbym jakiegoś innego serwera.
                          - dla tego wybranego serwera sprawdziłbym jak to działa oddzielnie dla każdego kabelka (pojedynczo wpiętego) w lewe gniazdko routera.
                          - jakbym znalazł "lepszy" wynik z jednym kabelkiem, podłączyłbym drugi

Jak lipa to obróciłbym antenki na inny nadajnik - najpierw jakieś 10-15 stopni w lewo, jak nic to dalej, potem powrót i jeszcze 15 stopni w prawo od Gardziejewskiego 7 potem tak z 50 wprawo, a dopiero potem na Ożarów.

Dobrze jest ustawiać router jak najwyżej w pomieszczeniu. Ustawiłbym.

Spróbowałbym też z jakimiś antenkami przykręcanymi do routera. W instrukcji coś tam piszą, żeby anten zewnętrznych używać tylko wewnątrz.
                          I nie podczas burzy. Sprawdziłbym czy nie ma burzy.

Komentarz

SINR pomniżej 8 dB można uznać za problematyczny a 2-3 dB tragiczny. Przyczyną może być: łącza do Twojej anteny- sprawdź wtyki i przejściówkę, styki powiny pewnie łączyć,
                            - Zakłócenia zewnętrzne przy czym całkiem możliwe są od drugiego BTS na tym samym paśmie. Co za dużo to też niedobrze. Spróbuj pokręcenia anteną.
                            Urządzenia (routery modemy) też mają różne parametry odbieranego sygnału, można zrobić test porównawczy na telefonie LTE z programem do diagnostyki połączenia. Tutaj polecano Network Cell Info (apka na Android).

Komentarz

Zamieszczone przez bst01 Zobacz posta
                              Kolega wyżej bez agregacji pociągnął ponad 100 Mbs na antenie Cybertecha MiMo 2x2. Pasmo LTE 2100, parametry sygnału wg LTE Watch prawie maksymalne. Dużo zależy od nadajnika i jego obciążenia, być może u Ciebie 50 Mbs to jest maksimum. Czy na tym BTS jest wogl uruchomiona agregacja ?
                              Dlaczego piszesz bez agregaci ja na pśmie 2100 niema możliwości wyciągnąć 100 mega tak że na pewno jest agregacja i znaczek LTE+ też jest choć chwilami znika a przez ten programik próbowałem włączać ten adwaced i różne agregacje ręcznie ale prędkości były marne od 30-50 mega najlepiej jam na AUTO ustawione to w tedy w nocy 130 mega a przez dzień stabilne 80-90 mega tak jak teraz i jeszcze dzieci grają na dwóch kompach WiFi mam wyłączone bo wiadomo że po WiFi marne prędkości więc wszystkie kompy połączyłem skrętką kablem UTP i mają przepustowość 1G.
                              Ostatnio edytowany przez amstat; 17.02.2018, 13:56.

Komentarz

W końcu taki router przerabia ileś tam prądu. Antena też musi być optymalna. Dla "Oko Moskwy" zbudowali elektrownię atomową w Cza(e)rnobylu.
                                Stare czasy.

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X