Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Huawei B715

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

mój router 2 raz wraca z serwisu - oni nie widzą problemu a u mnie po lanie pobieranie o wiele wolniejsze niż po wifi. Sprawdzane na kilku komputerach - już nie mam do nich siły ale oddam go 3 raz do serwisu!

Komentarz

Cześć,
      dotychczas korzystałem z routera Huawei B593u-12 oraz dwóch anten zewnętrznych. Transfery wynosiły 30-100 Mbit/s down i 20-45 mbit/s up. W dniu wczorajszym zmieniłem router na Huawei B715 licząc na agregację pasma i wyższe prędkości. Spotkało mnie rozczarowanie, bo prędkości są tożsame z tymi osiąganymi na B593u-12. Co jest nie tak? Ma ktoś pomysł?

(antena to: Dual Tajfun 3G 4G LTE 2x20dBi) ==> czy kolejność podpięcia wtyczek do routera ma znaczenie?

Komentarz

Huawei B715

@domikw sprawdź w jakiej częstotliwości działa nadajnik u Ciebie. A także na jakie częstotliwości jest antena.
        >>> Pojawił się problem na forum? Pisz śmiało: <<<

Komentarz

@domik
          Czasem, a właściwie zawsze zależy ta prędkość od warunków oferty z której się korzysta.

Komentarz

Zamieszczone przez jahu Zobacz posta
            @domikw sprawdź w jakiej częstotliwości działa nadajnik u Ciebie. A także na jakie częstotliwości jest antena.
            Antena jest ustawiona na BTS Play przy ulicy Gierdziejewskiego 7 w Warszawie. Na mapce Play opisany jako LTE 2600, ale poprzedni router (Fritz 6840 LTE pokazywał mi także 800, 2100 i chyba 1800? - potrafił się także na tych częstotliwościach połączyć). Niestety w winy błędnego firmware, którego producent przez 6 miesięcy nie potrafił poprawić, musiałem router oddać.

Co do oferty to korzystam z internetu bez limitu dla firm czyli realnie 100GB danych down jest jedynym ograniczeniem (nigdy do takiego transferu nie dobiłem).

Wg danych producenta antena która posiadam obsługuje zakres 698-960 MHz oraz 1710-2600 MHz.
            Ostatnio edytowany przez domikw; 16.02.2018, 12:45.

Komentarz

@domikw daleko jesteś od tej stacji ?

Komentarz

@domikw daleko jesteś od tej stacji ?
                Wg danych jeszcze z Fritz 6840 - 930 m

Komentarz

Dodam, że moja lokalizacja to Warszawa Gołąbki, okolica domków jednorodzinnych - wyższych i niższych, trochę wyższych drzew przesłaniających maszt (gołym okiem masztu nie widzę). Antena jednak działa bo bez niej (na antenkach własnych Fritz'a) transfery turlały się w zakresie 1-5 mBit/s down).

Problemem chyba nie jest słaby sygnał - Huawei B593u-12 wskazywał 4-5 kresek / 5, Fritz 6840 LTE - 3/4 zaś obecny Huawei B715 wskazuje 4 z 5 "kropek". Czy do realizacji agregacji potrzebna jest maksymalna siła i jakość sygnału? To chyba trudno osiągnąć mieszkając dalej niż przy 20 m od BTS. Oczywiście mogę masztem z anteną poruszać, by sygnał ciut poprawić, jeśli ma mi to dać agregację, której raczej obecnie nie mam?

Komentarz

@domikw próbowałeś korzystać z routera bez anteny?

Komentarz

@domikw próbowałeś korzystać z routera bez anteny?
                      Sygnał spada wtedy na 2/5 kropek.

Komentarz

A prędkości ?

Powiedz mi jeszcze czy przy połączeniu anteny pod router pokazuje się znaczek LTE + przy pobieraniu?

Komentarz

A prędkości ?

Powiedz mi jeszcze czy przy połączeniu anteny pod router pokazuje się znaczek LTE + przy pobieraniu?
                          Dziwne ale prędkość download z antenami zewnętrznymi i bez jest podobna - zaledwie 18-25 Mbit/s, rożni się diametralnie upload - bez anten 5 Mbit/s, z antenami 45-46 Mbit/s. Znaczek LTE + pokazuje się z i bez anten zewnętrznych ale ów plusik to chyba tylko symbol ruchu sieciowego, nic więcej? Nie rozumiem o co chodzi. Stary B593u-12 miał lepszy download niż B715.

Pomysły?
                          Ostatnio edytowany przez domikw; 16.02.2018, 20:42.

Komentarz

Plusik to symbol agregacji czyli LTE Ultra on się pokazuje przy ruchu sieciowym ale symbolizuje właśnie agregację.
                            Może warto poszukać program do tego routera który pokazuje konkretnie które pasma wykorzystuje to by nam troszkę rozwiązało zagadkę z których pasm korzystasz.

Komentarz

Plusik to symbol agregacji czyli LTE Ultra on się pokazuje przy ruchu sieciowym ale symbolizuje właśnie agregację.
                              Może warto poszukać program do tego routera który pokazuje konkretnie które pasma wykorzystuje to by nam troszkę rozwiązało zagadkę z których pasm korzystasz.
                              Ściągnąłem sobie LTE Watch ale nie bardzo umiem się nim posłużyć. Może Wam coś to powie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: 1.jpg
Wyświetleń: 1
Rozmiar: 75,9 KB
ID: 784570
                              Ostatnio edytowany przez domikw; 16.02.2018, 21:04.

Komentarz

Huawei B715

Twoje pasmo podstawowe to LTE1800 band 3.

Poszukaj w ustawieniach czy masz może możliwość wyboru pasma

Komentarz

o nas
                                Forum Sieci Play
                                Kontakt z Biurem Obsługi Klienta PLAY
                                Infolinia Klienta Indywidualnego *500 lub 790 500 500
                                Infolinia Klienta Biznesowego *600 lub 790 600 600
                                Dołącz do Nas
                                Pracuję...
                                X